Jump to content

Faruri T4 probleme si rezolvari


Emy D
 Share

Postare recomandată

Markuss, multumesc mult pentru intentie, dar intr-un final am fost vreo 3 jumatati de zi pe acasa si am reusit sa le fac :)

Iata si o poza cu ce a iesit. Detalii pe topicul "masina mea".

post-61162-0-80608400-1353483526_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut colegi,


 


Detin un vw t4, 2.4 diesel, cod motor AAB.


 


De curand, nu mai mi se aprinde becul de la faza scurta pe dreapta la masina ( H4 ). Precizez ca faza lunga functioneaza perfect. Am verificat sigurantele si toate sunt bune. Am masurat curentul care vine pe fir si imi indica doar 0.2 volti cand aprind faza scurta. La cel din stanga indica corect, un voltaj de peste 12 volti. Nu stiu unde sa mai ma uit sau ce sa ii fac.


 


Va rog daca are cineva o schema sau o poza cu descrierea panoului de sigurante, sa ma ajute cu ea, sau daca mai exista vre-un panou de sigurante in alta parte, decat cel din stanga jos al volanului.


 


Multumesc !


Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

salut! faza scurta nu imi mai merge deloc. merge doar flash ul. ca sa stea aprinsa faza lunga trebuie sa tin tras de maneta de semnalizare. aveti idee cam ce ar putea fi? multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 years later...

Salutare! 

Am un T5, și sunt în curs de mutare a volanului de pe dreapta pe stanga, și bineînțeles schimb și farurile. 

Acum, daca tot le schimb, ma gândeam sa fac un "upgrade", adică sa pun  faruri multivan, în loc de clasicele faruri H4. 

Care sunt mai ok? Sunteti mulțumiți de cele de multivan?

Imagine de exemplu. 

far-vw-t5-multivan-04-2003-10-2009-al-automotive-176de431d25587c647-512-0-1-95-1.webp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!