Jump to content

Golf 6 - Tempomat - fabricat inainte de 01.06.2010


mAku5000
 Share

Postare recomandată

Fiind aftermarket....nu mult, din pacate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Salutare,

 

Posesor nou de G6 din 07.2009 si incerc sa imi dau seama cum pot pune tempomat pe masina.

 Cum pot afla ce calculator de bord am si de ce piese am nevoie ? Nu am comenzi pe volan.

 

*am citit majoritatea comentarilor insa nu sunt atat de tehnic.

Modificat de Rares0102
completare
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Calculator de bord...daca ai butoane in capatul manetei de stergatoare....si din ele schimbi datele afisate pe display ul central 

Daca da, maneta tempomat, montaj si codare.

Daca nu, trebuie inlocuit si calc de coloana

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am prima varianta. Pot sa schimb din butoane sa vad km parcursi, gradele de afara, consumul instant, consumul general.. etc.

Mai citeam prin comentarii ca nu apare martorul cand se activeaza, dar banuiesc ca nu e asta o problema in cazul meu.

 

Ramane sa rezolv cu maneta, montaj si codare. Revin cu detalii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Va salut am montat pe golf 6 WVWZZZ1KZAW243668 fabricatie luna 12.2009 maneta de pilot automat cu codul 1k0953513F , am codat in engine si in steering, are si cablu pentru ccs tras si cand activez imi apare eroare in bord semnul pentru pilot iar langa el semnul exclamarii iar in engine am eroare 

001384 - Cruise Control Switch (E45)

P0568 - 000 - Implausible Signal - Intermittent. Ce am facut gresit ? Sau ce mai am de facut? Sau de ce? Multumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

maneta e noua? 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

în urmă cu 4 ore, andrei_221 a scris:

maneta e noua? 

 

Maneta de pe fosta mea masina(golf 5)care era functionala 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce cauta maneta cu F pe masina 2009 ? Trebuie cu G. Vezi cum sunt pozitionate firele galbene din maneta si lega firele galbene corespunzator.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 1/7/2023 at 5:01 PM, Tsicostmealot said:

Va salut am montat pe golf 6 WVWZZZ1KZAW243668 fabricatie luna 12.2009 maneta de pilot automat cu codul 1k0953513F , am codat in engine si in steering, are si cablu pentru ccs tras si cand activez imi apare eroare in bord semnul pentru pilot iar langa el semnul exclamarii iar in engine am eroare 

001384 - Cruise Control Switch (E45)

P0568 - 000 - Implausible Signal - Intermittent. Ce am facut gresit ? Sau ce mai am de facut? Sau de ce? Multumesc 

Firul de la pin 5 de la maneta il tai si il legi de cel de la pin 10, dupa care trebuie sa mearga

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!