Jump to content

Revizii [Passat CC]


chetyw
 Share

Postare recomandată

Revizie la 55.000 km in Cluj la Autoworld (ulei Mobil1 5W-30 in cantitate de 4,7l + filtru ulei + filtru aer + filtru habitaclu , fara filtru carburant ca nu are + test baterie si concentratie lichid de frana + inspectie vizuala alte elemente + sters memorie service si erori) a costat 631 RON.Masina a venit cum a intrat in service adica curata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut! In decembrie am facut revizia la 94000 km ( in loc de 90000 pt ca am cam depasit de fiecare data cu 6-700 km intervalul de service ) - schimb ulei 5 litri castrol, filtru ulei, aer, polen, lichid frana, imspectie generala, verificat concentratie antigel, baterie - 750 lei la Ada Motors Galati.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salutare a schimbat totusi cineva un filtru de benzina la 1.8 TSI??? am 70.000 km si as vrea sa-mi schimb filtru.Imi poate da cineva mai multe detalii? Va multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Facut revizia la Autoworld cluj-napoca,s-au schimbat 2-3 piese,ulei etc.Am iesit foarte multumit,personalul te trateaza cu mult respect,pret 550 lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
Marius Solomon

te trateaza cu mult respect,pret 550 lei.

Dap ... un pret decent pt o revizie :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CristianMarin

Salutare a schimbat totusi cineva un filtru de benzina la 1.8 TSI??? am 70.000 km si as vrea sa-mi schimb filtru.Imi poate da cineva mai multe detalii? Va multumesc.

Salut,

Este posibil ca la toate benzinarele filtrul de benzina sa fie in rezervor. Am primit acelasi raspuns la revizia de 2 ani de la PBV1.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Voi ce cod aveti la motor ? Eu am CDAA si mi-au facut oferta de filtru de benzina pe la 150 ron cu tot cu manopera.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pt motoarele 1.8 TSI e acelasi cod pt VW, Skoda, Audi sau Seat. CDAA

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok, si din toate cele de mai sus numai passat cc nu are filtru de benzina ? (sau il are in rezervor sau in corpul pompei cum se zicea mai sus? )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, nu stiu daca are filtru in rezervor (probabil e gen sita) , este unul pe tubulatura inainte de pompa, acelasi tip ca si la clasica dacie, poti sa-l vezi in site-ul asta http://www.al-padrin...l/70511759.html,

Bafta.

Modificat de iany30
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

15.000 k m 350 l ei a u t o m i t r i c s u c e a v a

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
the nameless one

14000km 570 Ron Automitric Suceava

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Urmeaza in februarie sa fac revizia de 1 an si as vrea sa schimb si distributia (2.0TDI CR CBAB).

M-ar interesa daca a facut cineva acest schimb si poate sa imi spuna un pret aproximativ.

E recomandat sa folosesc kit-ul standard oferit de service-ul VW sau e mai bine sa imi achizitionez eu kit-ul sau componentele necesare de la alti producatori in ideea ca ar fi mai bune calitativ?

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Schimbi asa devreme distributia? :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Wow, intr-un an ai facut atata, sau am inteles eu gresit?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles acum. Merci! :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Urmeaza in februarie sa fac revizia de 1 an si as vrea sa schimb si distributia (2.0TDI CR CBAB).

M-ar interesa daca a facut cineva acest schimb si poate sa imi spuna un pret aproximativ.

E recomandat sa folosesc kit-ul standard oferit de service-ul VW sau e mai bine sa imi achizitionez eu kit-ul sau componentele necesare de la alti producatori in ideea ca ar fi mai bune calitativ?

Multumesc anticipat.

Eu o schimb maine. Am ales kit AM (gates, ina, graf, etc). Orice varianta ai alege, sa nu-ti cumperi tu kitul si sa mergi cu el in service. Lasa-i pe ei sa-l cumpere si cere-le garantie scrisa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Am si eu o intrebare legata de ulei! Masina e cea din semnatura, cod motor CFGB si are o singura revizie facuta la 30.000 km in Germania. Cu toate ca pe busonul de ulei scrie Castrol, pe eticheta de la revizie scrie Mobil One Super 3000 Formula 5W-30! Se apropie revizia si as vrea sa iau uleiul din Germania dar nu stiu de care. Mobil sau Castrol? Ce norma trebuie respectata pentru motorul asta si cati litri intra intr-un 2.0 TDI?

Modificat de Jorjel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

  • Eu am o alta nelamurire: pana in acest moment (masina din 2010 aprox 70.000km) a avut service-ul facut la un interval de 15.000 km sau un an de zile. Un coleg care si-a cumparat recent o Jetta (deci e in garantie) are programul de service de 30.000km (long life service). Tinand cont ca a mea nu mai este in garantie, credeti ca ar fi bine sa solicit la urmatoarea revizie ulei/consumabile pentru long life service sau sa raman la vechiul interval de service?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Distributia e grav daca nu o faci la 120 mii de km? Am 121 de mii si am de facut un drum de 1000km si ma intereseaza cat de grav este daca o fac mai tarziu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai tinand cont ca la masina ta distributia se face la 180000 km, cred ca nu e asa de grav :) Daca kilometrii sunt reali, cel mai probabil mai ai vreo 2 ani pana o faci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

o incercat pana acum cineva ulei original de vw 5w30 cu cod de germania fabricat de vapsoil? multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Edy_77 changed the title to Revizii [Passat CC]

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!