Jump to content

Passat B6 vs. Golf VI (noi)


dr.flawless
 Share

Postare recomandată

imi dau si eu cu parerea ... as fi ales golf-ul 6 ca la banii aia e dotat e ult tip si e mai "sport" pe cand passatu mi se pare masina de batrani greoaie si mai cheala ... eu unu nu mi-as lua masina fara dotari ... si ma refer ca geamuri fata servo si aer nu e indeajuns

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...
  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • vali_devill

    9

  • Aer Curat

    8

  • paul_e88

    7

  • oaspetele

    6

Multumesc tuturor!

Am ales Golf.

Masina a sosit de vreo doua saptamani si i-am facut topic in aria Masina mea. Am pus si fotografii.

Modificat de dr.flawless
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
RAzvan Dumitru

salut

nu mai vreau sa fac decat o remarca personala.

Cand am cumparat Passatul (nu aveam copil) portbagajul m-a impresionat (nu neaparat placut) zicandu-mi ca ce dracu poti sa bagi in el ca sa iti trebuiasca asa ceva.

copilul meu are acum un an si jumate si pot sa spun ca portbagajul meu nu imi mai pare mare deloc. Obligatoriu tot timpul sta in el caruciorul si o plasa cu jucarii de nisip.(stau la 4 si nu pot sa le cobor zilnic). Si de curand a mai venit si o masinuta din aia de plastic de plimbi copii cu ea si deja ma uit la porbagaj ca nu mai am loc sa bag sau sa car ce vreau si rad de mine ce frumos si mare imi parea portbagajul cand era gol. (ce vremuri....)

cu stima si scuze de deranj

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Salut. Care sunt diferentele intre Passat b6 Sportline si Trendline/Comfortline/Highline?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de echipare.

Consulta oferta sa vezi diferentele

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut

nu mai vreau sa fac decat o remarca personala.

Cand am cumparat Passatul (nu aveam copil) portbagajul m-a impresionat (nu neaparat placut) zicandu-mi ca ce dracu poti sa bagi in el ca sa iti trebuiasca asa ceva.

copilul meu are acum un an si jumate si pot sa spun ca portbagajul meu nu imi mai pare mare deloc. Obligatoriu tot timpul sta in el caruciorul si o plasa cu jucarii de nisip.(stau la 4 si nu pot sa le cobor zilnic). Si de curand a mai venit si o masinuta din aia de plastic de plimbi copii cu ea si deja ma uit la porbagaj ca nu mai am loc sa bag sau sa car ce vreau si rad de mine ce frumos si mare imi parea portbagajul cand era gol. (ce vremuri....)

cu stima si scuze de deranj

Portbagajul la passat e mare, doar ca modul de deschidere clasic, fara hayon, nu iti permite un 'management' al spatiului corespunzator cu nevoile actuale:)

Sent from my HTC One X using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deși nu am aceste mașini de generație mai nouă, îți arăt două poze, iată cum încap 4 anvelope 205/55/16 într-un portbagaj de numai 350 litri, dar hatchback, vs doar 3 anvelope 195/65/15 (a patra am fost nevoit să o transport pe bancheta spate) într-un sedan cu portbagaj de 500 litri. Concluziile le poți trage singur.

post-671-0-22151800-1394471464_thumb.jpg

post-671-0-21516100-1394471718_thumb.jpg

În plus, nu e o plăcere să cotrobăi în fundul portbagajului de Passat, sigur te freci de bara spate și te murdărești.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!