Jump to content

Service-uri pe JUDETE si ORASE


bbogdanmircea
 Share

Postare recomandată

In Bacau recomand service-ul din Izvoare. Alexa....sunt super buni si ieftini. Plus ca au hale si magazin deasupra ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Va salut. Pentru cei din cluj si nu numai, vreau sa va recomand service-ul din Floresti inainte de sensul giratoriu. Mi-am montat pe passatul meu cu motor de 2.3 5v de 150 cp Gpl Secvential Marini, foarte multumit, nici nu se simte diferenta intre gpl si benzina, desi este un motor foarte rar. M-am interesat foarte bine inainte, si de pe forumuri, ei au fost singurii care mi-au parut meseriasi si cu preturi ok. Astept intrebari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Buna dimineata tuturor.

 

Merci tetunyuszi pentru recomandare. Subscriu si eu la recomandarea ta.

Superservice si superbaieti. Am si eu un vw passat benzinar, 1.6, 102 CP cu instalatie GPL pe ea.

Tin sa mentionez ca cel mai mult apreciez la un service promptitudinea si seriozitatea celor care lucreaza in atelier. Foarte deschisi si prompti in a da informatii tehnice.

 

Circul foarte mult pe dincolo, in Italia mai exact , acolo stau de la varsta de 18 ani. Am achizitionat masinuta aici si mi-am si montat instalatie gpl. Ce imi place la ei e ca sunt la orice ora deschisi si prompti in a da raspunsuri si iinformatii pentru orice problema legata de instalatii auto gpl pe orice masinuta. 

 

Ca si servisare sunt super, eu fiind la o servisare la ei in atelier si ajutau pe oricine care aveau nevoie de servisare gpl pe masini. Locatia e intr-adevar in Floresti, Cluj, pe E60 , deci super locatia si aproape de cluj, iar programe (softuri) le cam au diversificat.

 

Merci si o zi super tuturor. Maine cred ca o iau din loc again..

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

salutare am o problema, am cateva puncte de rugina pe usa de la portbagaj si as vrea sa le inlatur, cine imi poate recomanda un service serios in iasi. ms, respect

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

Va salut ! Pentru cei ce-si doresc reconditionarea injectoarelor va sfatuiesc sa evitati firma West-tech din Arad,sunt neseriosi si foarte scumpi ! Personal am pierdut 460 ron plus cheltuielile de demontare si refacere a injectoarelor !Din pacate nu am gasit informatii despre ei pe forumuri !Am muscat-o ,pe romaneste ! Numai drumuri bune !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tu ai scapat ieftin fata de cit ii cereau unui coleg si a rezolvat-o rapid si ieftin cu dezmembrarile :)

de la un injector naspa in realitate i-au zis ca trebuie schimbate/reparate toate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

 Salut tuturor. M-ar interesa un service(mecanica,electrica etc.) serios si profi , pentru modelul LT 35. De preferat In bucuresti , dar ma pot deplasa si in tara daca merita. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

un service bun dedicat ptr. gama VAG calitate-pret in Bucuresti este *La Service* 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

Salut tuturor ! Ma intereseaza un service bun in Constanta pentru un VW Multivan Syncro 1999.

Un service care este axat mai mult pe Bus-urile de la VW.

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un service bun sau un mecanic in Botosani sa fac o segmentare la un Golf 4?Multumesc! 

Modificat de hanesti
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

In Brasov sa NU MERGETI:

-in spate la auchan in bartolomeu un serivice din curtea din stanga cum stau cu spatele la auchan(ca sunt doua prin zona).mers schimbat filtre si ulei imi pierdea motorina filtru de motorina.m-am intors la ei au desfacut iar aceeasi situatie.

-ad garrage din zona coresi mall pe varianta aia de la remat.ala zicea ca nu a fost bine pusa garnitura si ca a pus-o el cum trebuie,dar daca totusi nu merge trebuie sa schimb carcasa la filtru.aceeasi fenomen,am scos eu garnitura afara era ciur.m-au sunat sa ma anunte si pretul la carcasa: 1080 lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Buna ziua,

 

Un service autorizat VW in Bucuresti stiti? Eu lucrez in zona Grivita- Bulevardul Ion Mihalache si mi-ar fi foarte comod sa fie pe aproape pentru ca nu pot lipsi mult. Se aprinde matorul de check engine deci trebuie o diagnosticare. 

 

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
  • 3 months later...

Intrucat nu am gasit un topic despre service-uri Suceava, intreb aici. Cei care sunteti de prin zona Suceava, stiti cumva ce service-uri accepta sa faca revizii la masina cu uleiul si filtrele aduse de client? Sau de exemplu schimbarea kitului de distributie cu piesele clientului? Ce service-uri sunt mai de incredere si care te lasa sa stai langa masina in timpul interventiilor? In general am auzit de bine de Adria, dar pe forumul Skoda am gasit si cativa nemultumiti care au avut neplaceri cu cei de la Adria.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Fereasca Dumnezeu sa-ti cumperi piesele singur si sa mergi sa ti le schimbe la service-urile auto din Suceava. Deci cum am scris mai sus, vreau sa schimb distributia la Golful meu, uleiul din cutia de viteze si sa repar pompa vacuum care curge. Prin intermediul sora-mii iau legatura cu cineva de la Adria, dealer Skoda, imi zice ala ca manopera pentru distributie normal e vreo 300 de lei, dar cu piesele clientului, pretul e dublu! Ma duc la un service in Ipotesti, Auto Grey de care am auzit numai de bine, face parte si din reteaua de service-uri Automeister. Service foarte mare, foarte multe standuri de reparatie, aproape toate cu masini in lucru. Ii spun celui de la receptie ce vreau si imi zice: Ati vorbit cu sefu? Eu: Nu. Pai noi nu reparam masini cu piesele clientului. Ma duc la service-ul Tehnodinamic de la Cumparatura, reprezentanta Seat care face parte si din reteaua AD Garage, le spun ce vreau, si imi spun ca se rezolva, mai putin pompa vacuum, pentru ca ei nu repara, doar inlocuiesc. Cer pretul pentru manopera distributie, si vine raspunsul: 480 de lei. (Piesele le am cumparate de la magazinul lor de la "nordic" si cand am cumparat piesele, aveau oferta in magazin, schimbare distributie la 280 de lei cu piesele cumparate de la ei). Le zic ca am piesele de la magazinul lor si am vazut oferta in magazin la 280 de lei, si imi spun ca saptamana asta nu au oferta! Pana la urma am ajuns la un service, pe care am tot incercat sa-l ocolesc din cauza ca am citit si am auzit lucruri mai putin bune despre ei, astia mi-au zis un pret de 350 de lei pentru manopera distributie si accepta piesele clientului. Mi-am facut programare pentru joi dimineata, sper sa iasa totul ok.

Modificat de florynsv
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu mai bine faci un drum până la Bacău? Până la colegul @EEXCALADE?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu cea mai mare placere daca ar fi mai aproape. Dar eu sunt si incepator intr-ale condusului si mie frica sa ma aventurez cu masina prea departe de casa, si mai ales pe drumuri necunoscute.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost si am inlocuit distributia si uleiul in cutia de viteze, am inlocuit si 4 garnituri la pompa vacuum, sper sa nu mai curga. N-au folosit cheie dinamometrica la distributie, au strans piulitele la role cu inelara, n-au folosit cale de blocare la vilbrochen, au facut doar un semn cu un marker alb pe fulia de la vilbrochen, iar la axul cu came au bagat totusi un dorn. Dupa schimbarea distributiei n-au reglat avansul, si deja am observat ca la relanti mi-a crescut consumul la 0.8 de la 0,5 cat era inainte. La cutia de viteze nu stiau procedura de schimbare a uleiului, le-am aratat eu pdf-ul acela de pe topicul "schimbare ulei cutie viteza". Si dupa ce am ajuns acasa am observat ca nu-mi mai merg senzorii si lumina de mers inapoi. Piuie cand scot din retur, nu cand bag cum era inainte. Ce ar fi putut sa se intample?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cand la distributie se fac semne cu vopsea,oja .....trebuie sa motezi totul la loc si sa fugi tare....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-am invatat minte, ideea este ca mi-am cumparat piesele eu, ca sa fiu sigur ca pun pe masina ce vreau eu, nu ce vreau aia de la service, si restul service-urilor la care am fost, ori m-au refuzat, ori imi cereau preturi duble pentru manopera inlocuirii pieselor. Baietii astia, mi-au luat 350 pentru distributie, 80 pentru pompa vacuum si 30 pentru uleiul din cutie, total 460 de lei si inca 15 lei pentru un spray de curatat, ca a cerut baiatul ca sa curete pompa vacuum si chiulasa, pe total a lucrat aproximativ 4 ore. Pe ansamblu nu au intentii rele, dar sunt totusi destul de slabut pregatiti, sunt baieti tineri majoritatea la vreo 20 si ceva de ani, asta care mi-a inlocuit distributia zicea ca are scoala profesionala de mecanic auto. Probabil nu au nici un mecanic expert pe acolo, de la care sa invete meserie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 years later...

Salut

Caut pe cineva sa instaleze, contra cost, o camera de marsarie pe o Bora. 

Navigatia a fost instalata de mine. Practic trebuie de tras firul de la navigatia android pana la numar in spate si de facut conexiunile. Camera este pusa pe suportul de numar (trebuie schimbat si numarul/suportul etc).

 

Daca este cineva dispus sa ma ajute sau stiti pe cineva lasati un mesaj pls.

Merci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!