Jump to content

Coduri piese OEM Octavia 2


sorin_balan
 Share

Postare recomandată

trebuie vazut exact data de fabricatie a masinii tale, pentru ca pana in 10.2005 s-a pus switch clasic la pedala, dupa 10.2005 s-a pus switch Hall pe pompa de frana

clasic - 6Q0945511, HALL - 8P0698459B

14 hours ago, octavia 4ever said:

Buna ziua, imi poate lasa cineva codurile pentru spoilerele (plasticul negru de sub bara) fata+ spate pentru Octavia 2 1.9 TDI?  

1Z0807061  B41, 1Z5807521  B41

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 1,6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • andrei_221

    370

  • GABIVVX

    116

  • Al Bundy

    75

  • lakete007

    42

Top Posters In This Topic

Posted Images

10 hours ago, andrei_221 said:

trebuie vazut exact data de fabricatie a masinii tale, pentru ca pana in 10.2005 s-a pus switch clasic la pedala, dupa 10.2005 s-a pus switch Hall pe pompa de frana

clasic - 6Q0945511, HALL - 8P0698459B

1Z0807061  B41, 1Z5807521  B41

Merci mult. Masina e fabricata in decembrie 2004, deci e clasic. Pe ce producator recomanzi sa cumpar ? Sunt f multe variante (E.g. Era, Vemo, Swag, Meyle, Facet, etc.). Sau sa cumpar OE ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

clar OE, vezi ca un cod nou este 1C0945511A RDW, vreo 70 lei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@andrei_221, codul cesta nou 1C0945511A RDW este sigur bun pt masina mea, TMBCS61Z352040995, decembrie 2004 ? Pe unele site-uri imi afiseaza ca este pt Golf 4, Octavia 1. In schimb cel pe care mi l-ai dat anterior, 6Q0945511, pare a fi ok.

Modificat de Laurentiu M
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, a venit timpul sa scriu si pe aici (skodita mea imbatraneste). Daca se poate un cod pentru bielete antiruliu bara stabilizatoare spate plus bucsele de la bara stabilizatoare. VIN: TMBCS41ZX62232467. Multumesc anticipat. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nicureddogsflo

Veriga cuplare (bieleta antiruliu) asa scrie in ETKA  1K0 505 465 AA

Lagar cauciuc  1K0 511 327 AP

Colierul lagarului de cauciuc1K0511 439 E

surub N 106 447 01 M8x30 4 buc 

ultimele trei se pun noi nu numai lagarul cum fac altii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

IMG_02032017_102832.jpg

Salut, am fost la Skoda și am dat talonul pentru bieletele stanga/dreapta și mi-au dat cu codul asta! Credeți că ar pot monta?

Modificat de kthor
Folosirea nejustificată a citatului.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nicureddogsflo

asta e codul 1k0 505 465 AA pentru bielete

postimage.org/]image free hosting[/url]bielete.jpg[url=https://

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mulțumesc pentru ajutor! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.

Am si eu o mica problema. Trebuie sa cumpar pentru O2 FL - usile pe partea dreapta. In magazinele online nu am gasit nimic, am cautat si in dezmembrari si vad ca mai des gasesc de O2 non-FL.

Intrebarea mea este : Cum imi dau seama care este usa de FL si non-FL. Exista diferente intre ele ? M-am uitat la cateva poze si par asemanatoare..

Multumesc pt raspunsuri :).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nicureddogsflo

nu exista diferente au acelasi cod indiferent ca e facelift sau nu

1Z0831052 usa dreapta fata  limuzina ,combi

1Z5833052 usa spate limuzina 

1Z9833052 usa spate combi

si uite aci exemplu http://www.stoauto.ro/piese-auto-originale/usa-1z5833052/1197895

Modificat de nicureddogsflo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut!

As dori sa schimb amortizoare+arcuri la O2 FL 1.4 tsi si vreau suspensie sport OEM.

Stiu ca la un moment dat exista optiunea de sasiu sport,ce includea jante pe 17 si amortizoare+arcuri sport,masina avand o garda la sol mai joasa decat suspensia standard.

Ma poate ajuta cineva cu o serie de sasiu cu un astfel de pachet,de pe o benzinara? As dori sa se potriveasca cat de cat ca si greutate pe punti....sau ideal,direct codurile de piese de la cineva care a facut deja operatiunea,

Va multumesc!

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu sincer nu`mi aduc aminte in confirgurator de suspensie sport la O2 FL. Poate doar de pe RS? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am idee de FL daca era asa ceva ca si optiuni,in schimb la modelele non-facelift exista aceasta optiune,sasiu sport se numea

 

Modificat de alex_optick
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A existat optiunea de suspensie sport la O2 FL

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna,

As mai avea nevoie de codul pentru termostat  pentru Octavia din profil: TMBCS61Z352040995, fabricatie 12.2004

Merci !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

044121113

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Am schimbat un bec de poziție la skoda din semnatura și un clips s a rupt,chiar dacă  nu am forțat. Ma poate ajuta cineva cu un cod al capacului de plastic pt far xenon O2 FL? Masina e fabricata in 2012 daca are vreo importanta. Este vb de capacul încercuit : https://www.dropbox.com/s/kjwor79q1oe8z1i/20170304_120516.jpg?dl=0

Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU are vre-un cod pe el ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M am uitat dar nu e  nimic. Este vb de plasticul/capacul pe care vine prins balastul. Sper sa se găsească separat.. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stanga si dreapta, ca nu ai mentionat ce parte ai nevoie.   1Z0941607D, 1Z0941608C

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!