Jump to content

Coduri piese OEM Octavia 2


sorin_balan
 Share

Postare recomandată

  • Replies 1,6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • andrei_221

    370

  • GABIVVX

    116

  • Al Bundy

    75

  • lakete007

    42

Top Posters In This Topic

Posted Images

On 1/28/2017 at 9:56 PM, andreialex said:

Dupa verificari, s-a dovedit a fi lampa din torpedou - ramanea mereu aprinsa. Prin urmare am demontat-o.

lampa aia se stinge cand se inchide masina din telecomanda... deci nu e plauzibil ca a descarcat bateria. ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fac o întrebare aici, nu are rost un alt topic : se potrivește altă broască de ușă stânga față la Octavia II luată de pe altă mașină VAG, gen Octavia I, Golf IV, V, JETTA, PASSAT sau alta? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se potriveste de la golf 5 sau 6 si de la jetta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cica modelul nou de lampa are comanda adica plasticul negru mai mare atunci cand inchizi usa torpedo sa nu mai ramana lampa aprinsa .

la mine in garantie au badijonat plasticul negru cu banda neagra ca poata decupla  lampa usa torpedoului 

si ca sa vezi consumatori din masina montezi in serie cu plusul bateriei  masinii un ampermetru .

consumul trbuie sa fie de cativa mA , adica led inchidere centalizata aflat  pe usa sofer, alarma daca ai precum si calculatorul masini in rest nu trebuie sa ai alti consumatori. 

 

glovebox.jpg

Modificat de nicureddogsflo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am avut aceiasi problema si s-a rezolvat asa cum spune colegul nicured. S-a marit diametru pintenelui care apasa clapeta intrerupatorului nu cu banda ci prin aplicarea unui furtunas pe acel pinten .

Andrei_221, stiu ca nu aici treb. sa postez dar te rog daca se poate: rulment/i spate stinga VW Caddy Max, VIN WV2ZZZ2KZ9X013139 , un cod pe OE(M) sau ceva bun, un pret eventual. 

Mersi!

Modificat de tvirgil
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Am facut putin "curat" pe ultimele pagini, astfel incat va rog sa va rezumati la subiectul threadului, si anume Coduri piese OEM Octavia 2.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna dimineata,

Va rog un cod de volant si kit ambreiaj pentru TMBCS21Z482121310 (Octavia II, 1.9, cod motor BXE).

Multumesc mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cutie 5 trepte

03G 1410 16 A ambreiaj disc +placa SACHS

03 G141 015 N ambreiaj disc +placa LUK

volant 03G 105 266 BM SACH 228MM

volant 03L 105 266 E LUK 228MM

cutie 6 trepte

03G 141 015 L ambreiaj disc +placa SACHS

volant 03G 105 266 BN SACH 240MM SACHS

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc, pot sa stiu ce am acum pe masina, Sachs sau Luk?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

doar daca demontezi, dar asta te ajuta numai in cazul in care schimbi partial, adica doar placa + discul, si trebuie sa se potriveasca pe volant existent

dar cum iei kit complet (placa-disc-volant), poti lua oricare dintre versiuni

Modificat de lucian.1950
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

ceau andrei imi poti da te rog si mie codul oe pentru stergatoare ...

Am o Skoda Octavia 2 An 2005 BKD cod Motor 1z3, Serie Sasiu TMBBE41Z26216253...

Ps. sa nu face prostia de a va cumpara stergatoare Valeo ...sunt proaste ..nu sterg bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1Z1 955 425 B stanga 

1Z1 955 426 B dreapta

producator VOST conform ETKA

set 1Z1 998 001 tot VOST 

si 1JW 998 001 1 set aero wiper  blades Economy sunt si VOST sau VALEO

Modificat de nicureddogsflo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, am aflat ca sunt ceva protectii de la volkswagen pentru mufele de la far halogen cu 10 pini si pentru xenon cu 14 pini, se clipseaza pe capatul mufelor.Stie cineva codurile si pret aprox ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreau să schimb uleiul la cutia de viteze. Citisem pe aici că,codul pentru ulei este G052726A2, Băiatul de la magazinul de unde iau de obicei piesele pentru mașină a spus că s-a schimbat codul în G060726A2. E corect să-l comand așa? Prețul - 45lei/litru. Uleiul e pentru mașina din semnătură.    

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

G  070726A2

On 2/21/2017 at 7:04 PM, dakul77 said:

Salut, am aflat ca sunt ceva protectii de la volkswagen pentru mufele de la far halogen cu 10 pini si pentru xenon cu 14 pini, se clipseaza pe capatul mufelor.Stie cineva codurile si pret aprox ? 

mai exact ce ai auzit tu? ca exista adaptor de la mufa cu 10 pini halogen la mufa cu 14 pini pentru faruri cu xenon? 

https://www.aliexpress.com/item/OEM-VW-HID-Xenon-Headlight-10-to-14-Pin-Connector-Adapter-For-Volkswagen-Golf-6-MK6/1876124896.html?spm=2114.40010208.4.86.TX6ntL

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu mai frate, am vazut ceva de genul ....pe un site rusesc

af4aaaas-960.jpg

cb4aaaas-480.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare. Calculatorul de pe usa fata dreapta cu codul 1K0959792G poate fi inlocuit de piesa ce are codul 1K0959793J ? ( pe google spune ca sunt pt Octavia 2, insa nu stiu sigur). Ma puteti ajuta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 2/21/2017 at 9:36 AM, nicureddogsflo said:

producator VOST conform ETKA

VOST e traducerea in romana... VOlan STanga... si VODR Volan DReapta

 

1 hour ago, gabitzu_yo89 said:

Salutare. Calculatorul de pe usa fata dreapta cu codul 1K0959792G poate fi inlocuit de piesa ce are codul 1K0959793J ? ( pe google spune ca sunt pt Octavia 2, insa nu stiu sigur). Ma puteti ajuta?

nu sunt coduri recunoscute de etka. trebuie codul de pe motoras, nu cel de pe modul. DUpa acest cod poti cauta doar la dezmembrari, nu si in documentatia oficiala sa vezi eventuale potriviri.

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 2/24/2017 at 3:45 PM, dakul77 said:

Nu mai frate, am vazut ceva de genul ....pe un site rusesc

ia vezi daca asta e :1J0971921E 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astea is, am gasit si  ceva care incepe  cu codul 6X0.... difera ultima litera la ele, dar important e ca stiu cum sa le caut. Mersi pentru ajutorul dat ! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt si cu 6x0, difera latimea , parca alea sunt pt mufe cu 4-5 pini

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua, imi poate lasa cineva codurile pentru spoilerele (plasticul negru de sub bara) fata+ spate pentru Octavia 2 1.9 TDI?  

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

V-as ruga sa ma ajutati un cod pentru switch frana (Brake Light Switch-F) pentru Octavia din profil: TMBCS61Z352040995, si producatorul pentru echiparea OE, daca se poate.

Merci !

Modificat de Laurentiu M
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!