Jump to content

Coduri piese OEM Octavia 2


sorin_balan
 Share

Postare recomandată

  • Replies 1,6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • andrei_221

    370

  • GABIVVX

    116

  • Al Bundy

    74

  • lakete007

    42

Top Posters In This Topic

Posted Images

Multumesc, am tot cautat, dar preturile variaza, am crezut ca le pot gasi de la cineva care a mai cumparat la preturi ok sau vinde asa ceva.

O zi buna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru varianta hatchback găsesc separat , capacele spatiilor de depozitare din portbagaj? 

9qydzn.jpg

Modificat de skypee
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU se gaseste pentru hatchbach, decat cu decuparile pentru fantele de aer pentru masinile cu magazie de CD in portbagaj.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar si asa nu ma deranjeaza, poti sa ma ajuti cu un cod pentru varinta respectiva ?

Modificat de skypee
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e irelevant. oricum capacul nu vine separat ci cu toata laterala din portbagaj si e doar pentru partea stanga. Cred ca undeva la 100 euro, daca nu cumva mai mult.

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Irelevant pentru tine poate, pentru skypee poate nu. Uite codurile

1Z9868885 1BS cel de stanga, vreo 35 lei si 1Z9868886 1BS cel din dreapta, doar pentru break.

1Z5867427N  este pentru berlina 400 lei

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cel din stanga pentru hatch este 1Z5867427L 1BS... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mulțumesc @Al Bundy și @andrei_221 , întradevăr vine cu tot cu tapiserie și costă 320 lei, între timp am găsit la un centru de dezmembrări cu 40 lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Îmi trebuie codurile pentru pinii (mama-tata) din mufele de sub scaune (poza atașata). Puteți sa îmi spuneți unde trebui înfipți pinii in aceasta mufa pentru luminile de la picioare (plus si minus)?

De asemenea, îmi trebuie codurile pentru pinii (mama-tata) de la prizele din uși (fata si spate). Unde se înfig pinii in aceste prize pentru a trage plusul de la luminile mânerului fin fata la ușa din spate?

Pot sa înfig pinii oriunde este liber, dar vreau sa merg pe schema OEM.

mufa.JPG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OEM la octavia nu exista, deoarece nu a avut , Baga in care vrei tu din cei mici. ai 3 liberi acolo, Iar masa o iei de la incalzirea in scaune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca sa imi raspund singur, am gasit codurile pinilor (pereche) pentru mufele de sub scaune, ca in poza de mai sus: 000979133E si 000979132E dar nu sunt sigur ca sunt din cei mici.

Pentru prizele din usi nu am gasit inca vreun cod.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DA, sunt cei mici, doar ca 133 are pereche pe 134 nu 132, dar sunt cabluri de reparatie nu pini separat, sau mai merge 022 si perechea 021, astea au fire de 0,5mm patrati iar la usa merge ai 2 mufe, merg 131 cu perechea 132. sau 009 cu perechea lui in cealalta mufa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc Cristi, am constatat pe masina ca 132 nu e perechea potrivita. Pinul este mai ingust. O sa iau pin pe 0,5, nu are rost sa pun de 1 mm.

In usa ma gandesc sa pun in mufa aceasta cu 12 pini. Care e perechea potrivita?

 

poză 1.JPG

poză 2.JPG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

unde nu se potriveste 132 ?

in mufa de mai sus ai 009 cu perechea 012.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adica 132 nu este perechea lui 133, ci asa cum ai zis tu, perechea este 134.

Gasisem si eu mai devreme ca perechea lui 009 este 012, dar nu eram sigur 100%. Inca o data, multumesc.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La multi ani!

Va rog un cod pentru regulator incarcare (releu de incarcare).

Cod VIN: TMBCS21Z482121310

Skoda Octavia II, motor BXE, MY 2008

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU cauta dupa seria de caroserie, o sa ai surprize, vezi topicul meu cu masina mea. Ce cod are alternatorul de pe masina ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

corect, s-au montat in paralel mai multe tipuri de alternator. trebuie identificat alternatorul existent pe masina, nu se poate afla dupa seria de sasiu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lasa releul in pace ca e ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare. Poate sa ma ajute si pe mine cineva cu codul pt ambreiaj si volant pt seria TMBKE61Z3C2050961? Epiesa imi spune sa desfac intai acolo si sa le spun codurile, autokarma imi da niste piese care la autototal nu apar ca fiind compatibile, astia de la reprezentanta nu vor sa spuna. Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara.Daca se poate vreau si eu coduri pentru:Far dreapta,aripa dreapta,spoiler fata cu proiectoare,si vasul de lichid de parbriz.Seria TMBBS21Z782O88928.Multumesc anticipat.

Ps.si daca se poate ceva preturi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare! 

Am avut probleme recent cu descarcarea completa a bateriei, in mod constant, la aproximativ 2 zile de stationare. Dupa verificari, s-a dovedit a fi lampa din torpedou - ramanea mereu aprinsa. Prin urmare am demontat-o.

Am incercat sa gasesc acest reper pe site-urile magazinelor de piese, dar se pare ca ori nu il au, ori nu am fost eu destul de atent.

Nici cautarea dupa codul inscris pe lampa nu m-a ajutat -  1J0947311

 

Aveti idee care ar fi pretul pentru un reper nou? se gaseste doar pe original? 

Va multumesc!

 

PS: serie sasiu TMBBS41ZX52091605

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!