Jump to content

Coduri piese OEM Octavia 2


sorin_balan
 Share

Postare recomandată

Da, asta e. Multumesc frumos!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 1,6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • andrei_221

    370

  • GABIVVX

    116

  • Al Bundy

    74

  • lakete007

    42

Top Posters In This Topic

Posted Images

salutare.caut rola ce regleaza spatarul scaunuli la sofer.cine stie unde o pot gasi? oare la dealer o avea asa ceva? multumesc anticipat.

imgres.jpg

Modificat de MRP
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da dar te costa,eu zic sa-ti iei de la "dezmembrari" nui ceva mecanic sau electric sa zici ca te risti...si o iei si la un pret f. bun zic eu....daca nu cauta pe OLX sau situri ceva  dacagasesti desi nu cred.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

trebuia sa postezi in Topicul dedicat - coduri piese oem octavia 2

codul este 1J0881671F 47H sau 6R0881671B 47H - undeva la 25 lei la reprezentanta

 

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

Ma poate ajuta cineva cu cod sau coduri pentru opritoarele de la cele 4 usi pentru Octavia 2 an 2005? Nici una din cele 4 usi nu mai sta deschisa doar daca este tinuta cu mana.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1Z0837249D - fata

1Z0839249D - spate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut...imi poate zice cineva codurile pt sondele lambda(ambele)? Octavia 1, 1.8t aum, 2001.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

Un cod pentru kit-ul de distributie la o Octavia 2, BKD?

Serie sasiu: TMBBE61Z758019681

Am gasit ceva de genul 03G 198 119, doar ca nu stiu ultima cifra si am vazut ca difera ceva la una dintre role, cred ca dimesniunea surubului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am reusit cu kit-ul de distributie. Din ce am aflat se pare ca pana )in 05/2006 (am gasit pe un site) ar fi codurile 03G198119 si 03G198119B, iar dupa aceasta data 03G198119A. Difera un surub si o rola (din poze). Acum revin cu o alta intrebare: un cod pentru un furtun de racire, e cel marcat cu galben din poza:

Furtun.jpg

Daca nu se gaseste, cu ce as putea sa-l inlocuiesc (s-a scurs motorina pe el si s-a umflat).

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

codul corect si actual pentru masina ta este 03G198119C,

- in legatura cu surubul de la kitu-l de distributie, vezi ca e o problema cu acel surub de la rola intinzatoare. trebuie facute niste modificari, asigura-te ca mecanicul care iti face distributia stie despre ce este vorba ( trebuie demontat acel prezon de 6, majorata gaura in chiulasa la 8, pus prezon marit de 8) INA, SKF, Conti stiu ca vin cu tot cu acele prezoane in set. 

- furtunul acela are cod : 1K0122109M

On 6/20/2016 at 9:43 PM, Wizoo_shx said:

Salut...imi poate zice cineva codurile pt sondele lambda(ambele)? Octavia 1, 1.8t aum, 2001.

1K0998262D

06A906262Q

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ms de raspuns Andrei. A folosit surubul din kit pentru rola intinzatoare si totul s-a potrivit la fix. 

Probabil fiind la al doilea schimb de distributie a fost facuta operatiunea data trecuta (atunci nu am asistat, a fost facuta la reprezentanta).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in kit vin ambele suruburi din ce retin, totul e sa il fi pus pe cel mare. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut si va deranjez si eu cu o intrebare! Stie cineva codul pt ROTITA de la motorasul electric de la geam pasager, e una mica alba, la care mie aripioarele s-au tocit si nu mai prind pe geam.. Se gaseste separat? Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

motoras complet, sau la dezmembrari

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut! Am o Skoda Octavia 2 si caut un cod pentru un ornament. Am fost la un magazin de piese auto si mi-au facut comanda de el dupa vin dar mi-a venit pregatit pentru carkit. Ceea ce caut eu e varianta fara decupatura pentru telefon. Piesa originala are codul 1Z1 858 418 D KK9. Cine ma poate ajuta si pe mine cu un cod pentru ornament fara decupatura pentru a comanda piesa. Nu reusesc sa uploadez o poza.

Va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Piesa cu codul respectiv este pentru masini CU pregatire telefon, deci ti-au adus ce ai cerut dupa cod....

piesa fara pregatire pt telefon este 1Z1858418A KK9

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

16 hours ago, andrei_221 said:

Piesa cu codul respectiv este pentru masini CU pregatire telefon, deci ti-au adus ce ai cerut dupa cod....

piesa fara pregatire pt telefon este 1Z1858418A KK9

Le-am cerut varianta fara pregatire telefon, dar cum in domnii sunt foarte priceputi nu au facut comanda corecta.

Multumesc mult pentru cod!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e greu pentru cineva nespecializat in ETKA sa caute piese dupa descrieri, etc. La un magazin de piese auto nu au timp si nici programe sa caute ei insasi, ei apeleaza la echipa furnizorilor, iar acestia nu cauta decat dupa seria de sasiu. Time is money ... si ei chiar nu au timp sa caute luna de pe cer 

:) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Pot afla un cod pentru rola reglaj lombar scaun sofer, O2 FL, 1.6 tdi.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1J0881671G 47H ( culoare neagra)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare! imi poate da si mie cineva un cod pentru discurile fata -spate si placute fata-spate la o Octavia 2 FL 1.2 tsi? Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca nu aveti cod macar sa stiu ce dimensiuni sunt discurile fata-spate si placutele la Octavia 1.2 tsi fl

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

280 mm fata si 255 mm spate 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un cod pentru "mocheta" de la motor din fața bordului Octavia 2 TDI.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!