Jump to content

Coduri piese OEM Octavia 2


sorin_balan
 Share

Postare recomandată

adica sunt de fonta?

Daca lasi una de fonta si una de tabla are ceva?

Ca sica parca spunea ca doar una vrea sa o inlocuiasca.

Modificat de teologul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 1,6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • andrei_221

    370

  • GABIVVX

    116

  • Al Bundy

    74

  • lakete007

    42

Top Posters In This Topic

Posted Images

ambele brate se pun la fel. Daca inlocuieste doar unu, ia de care are pe masina. Nu stiu cat conteaza treaba asta, ma gandesc ca are producatorul niste argumente daca specifica treaba asta 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc de raspunsuri.

Am fost si am inlocuit piesa cu una identica cu cea de pe masina.

Am luat TRW JTC1251 - 277lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

ceau ma poate ajuta si pe mine cineva cu un cod OE de la rulment roata stanga spate la Skoda Octavia 2 An 2005 BKD cod Motor 1z3, Serie Sasiu TMBBE41Z26216253. Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1T0598611B

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Vă rog să mă ajutați cu codul pentru piesa încercuită, în cazul în care se găsește separat de panoul portierei. E vorba de portiera șofer de la skoda octavia II. De fiecare dată când trag să închid portiera, colțul din stânga al mânerului se ridică puțin și am senzația că rămân cu el în mână. Are rupt ceva în colț și mânerul nu mai stă fixat. Mulțumesc!  

piesa.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1Z1867175C47H - 105 lei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mulțumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Un cod pentru bucata cea mai mare din capacul de la mufa de la ECU (cel lipsa din poza).

Se pare ca nu il mai am...

https://ibb.co/kRGwiF

Modificat de andrei_vd
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu vine separat, du-te la dezmembrari. orice VW , skoda, seat, etc

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
ioneleclaudiu@gmail.com

Buna seara!

Am o Skoda Octavia 1Z3 1.6 TDI produsa in Octombrie 2010. Echipare Drive. Are maxidot dar nu si tempomat. As vrea sa pun volan multifunctional. 

Imi puteti spune ce cod al calculatorului de coloana trebuie pentru a fi compatibil?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

intai scanezi sa vezi ce modul ai pe masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua.

Va rog, ma ajutati si pe mine cu un cod de kit reparatie complet ambreiaj SACHS sau LUK pentru Skoda Octavia 2 2.0 tdi 16V 1Z cod motor BKD?

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sachs 2290 601 009 sau luk 600001700

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersii mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma ajuta si oe mine cineva va rog cu un cod pentru Lampa semnalizare oglinda Skoda Octavia 2 1Z3 cu lumina inferioara stanga? Adica varianta cu pozitie si semnalizare in oglinda. Sau ca si idee, mie imi este ars becul de la semnalizare, ce tip de bec este si oare se poate schimba? Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ioneleclaudiu@gmail.com

 Address 16: Steering wheel (J527) Labels: 5K0-953-569.clb Part No SW: 5K0 953 521 BJ HW: 5K0 953 569 C Component: LENKS.MODUL 009 0136 Revision: FF010038 Serial number: 20100929100072 Coding: 5080040000 Shop #: WSC 73430 790 00999 ASAM Dataset: EV_SMLSNGVOLWS A01004 ROD: EV_SMLSNGVOLWS.rod VCID: 75E10756D4613BB6B75-8020 No fault code found. 

Se poate monta volan cu comenzi pe acest calculator de coloana?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu suporta comenzi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma ajuta si oe mine cineva va rog cu un cod pentru Lampa semnalizare oglinda Skoda Octavia 2 1Z3 cu lumina inferioara stanga? Adica varianta cu pozitie si semnalizare in oglinda. Sau ca si idee, mie imi este ars becul de la semnalizare, ce tip de bec este si oare se poate schimba? Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la semnalizare sunt Led.uri.

e cam 200 lei acea piesa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Codul ei te rog?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

trebuie identificata dupa VIN, sunt mai multe modele. La unele trebuie si un cablu adaptor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Caut un cod de cateva zile si nu gasesc  , pentru bandoul de pe portiera stanga fata (sofer)  Octavia 2 fab < 2008 .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 6/25/2017 at 11:25 AM, mitza97 said:

Ma ajuta si oe mine cineva va rog cu un cod pentru Lampa semnalizare oglinda Skoda Octavia 2 1Z3 cu lumina inferioara stanga? Adica varianta cu pozitie si semnalizare in oglinda. Sau ca si idee, mie imi este ars becul de la semnalizare, ce tip de bec este si oare se poate schimba? Multumesc.

1Z0949101D

2 hours ago, skypee said:

Caut un cod de cateva zile si nu gasesc  , pentru bandoul de pe portiera stanga fata (sofer)  Octavia 2 fab < 2008 .

1Z0853515D B41. Dar eu recomand KGA600001 - setul pe accesorii cu toate cele 4 bandouri, la pret e cam la fel cu bandoul de usa stg fata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mulțumesc, mă poți ajuta, te rog și cu codurile pentru carenajul din pâslă de la rotile din față.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!