Jump to content

Problema lumini interioare


Sergiu.B.
 Share

Postare recomandată

Nu functioneaza ca am scos lampa cand am luat tensiunea de pe fire,usa era deschisa si ar fi trebuit sa se aprinda luminile.E normal sa am plus pe amandoua firele?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

nu e normal - trebuie sa-ti alimenteze becul... deci - plus si minus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astazi am verificat din nou cu creionul de tensiune la amandoua usile,cu usa inchisa vine plus pe amandoi pini cand deschid usa pe firul maro alb nu mai vine plus si atunci se aprind luminile interioare ,asta la usa din dreapta care functioneaza normal, la usa soferului si cu ea inchisa si deschisa vine plus cotinuu si nu se aprind,vreo idee?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu lampa de tensiune degeaba masori, acel led se aprinde si la curentii reziduali care trec prin tranzistoarele din ca;lc de usa. Contactul din broasca de la sofer e ok ?

Dioda din lampa este buna ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Contactul din broasca banuiesc ca este ok atata timp cat daca deschid usa cu farurile aprinse si fara cheie in contact ma avertizeaza buzzerul iar lampa se aprinde daca deschid usa din dreapta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si la cea din stanga se aprinde lampa ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

daca deschid usa din dreapta totul functioneaza normal,luminile interioare se aprind.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca nu ne intelegem, eu am intrebat de eca din STANGA>

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Pe usa aia, nu-i merge lumina si nici nu aprinde plafoniera.

Sa nu fie calculatorul de usa, cu probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Pun si eu o intrebare aici ca sa nu mai deschid alt topic (acesta fiind destinat luminiilor interioare). Imi poate spune cineva cum se desface plafoniera din portbagaj la golf 4 variant!?

l.e.

Cred ca am gasit rasunsul :-)

Modificat de DCC
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stimati colegi,

Am o problema de ceva vreme, cam o luna, luminile interioare din cand in cand, aleator nu imi functioneaza, nici manual din buton/butoane la plafoniera si in spate direct la lampi.

Ma trezesc ca ma duc prin garaj vreau sa iau ceva din masina si nu merg, sau opresc pe undeva si cand deschid usa nu se aprind, cateodata incerc si pe manual si nu merg.

Am incercat in momentele acelea daca merg geamurile electrice si ele functioneaza ok, asta inseamna ca modulul confort e alimentat ok dar doar luminile nu merg.

Cu stima

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mihai.Nechifor

Si mie mi se mai intampla sa deschid o usa si luminile sa se aprinda dupa cateva secunde - efectul ledurilor. Dar sa nu mearga deloc ceva timp nici manual creca tine de confort

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am leduri, totul e OEM. Nici o modificare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Plafoniera ai desfacut-o? Sa nu-ti fi sarit cumva arcul ala care preseaza lamela de la butonul central, ca e o problema destul de comuna.

Nu prea vad cum ar avea legatura cu luminile din spate, dar poate merita sa arunci o privire. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am desfacut-o caci nu cred sa aiba legatura cu problema din moment ce nu merg nici luminile din spate, nici daca apas pe vreun buton din cele doua din plafoniera, nici pe manual.

Modificat de valysor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare ! Saptamana trecuta am schimbat becurile din plafoniere cu unele cu leduri. Am observat ca de multe ori cand deschid masina nu se aprind cum trebuie (la plafoniera fata se aprinde doar cel din mijloc la o intensitate redusa sau doar cele doua de pe lateral, fara cele de pe spate. Astazi de exemplu cand am deschis usa la sofer nu s-a aprins lampa din portiera, decat dupa ce am apasat inca odata pe butonul de deschidere de pe cheie. Se intampla si sa functioneze corect toate) Inainte sa schimb becurile nu am avut problemele astea. Becurile sunt simple, fara can-bus. Se poate sa fie asta cauza ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara domnilor

am o intrebare tampita probabil dar nu-i gasesc rezolvare :)

vreau sa-mi scot becul de la panoul butoanelor de aer ca s-a ars si nu iese nici sa-l bati.

am scos butonul din centru si am incercat in fel si chip sa scot becul afara doar ca nu vrea sa iasa, am tras cu o penseta ca loc nu prea e acolo si nimic.

aveti cumva o solutie sau ceva?

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cauta sa il scoti cu un furtun de la vacuum. Il bagi pe bec si tragi brusc.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am bagat un pai (de baut lichide) pe bec apoi am tras cu penseta, nu mai retin daca am si invartit stanga dreapta, dar a iesit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu ai cum sa-l invarti - doar tras afara - ori cu un spitz - cleste cu varf ascutit si o carpa pe el, ori diverse alte solutii...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ca sa scap de problema cu aprinderea la ghici a ledurilor (lampa din usa,plafoniere) se poate pune o rezistenta undeva sa creada calc. , ca are consumul unui bec incandescent? sau trebuie pusa cate una pt fiecare led?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ajunge una inghesuita pe la plafoniera, sa pacalesti confortul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc mult de informatii, sunteti niste oameni de nota 10!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stimati colegi,

Am o problema de ceva vreme, cam o luna, luminile interioare din cand in cand, aleator nu imi functioneaza, nici manual din buton/butoane la plafoniera si in spate direct la lampi.

Ma trezesc ca ma duc prin garaj vreau sa iau ceva din masina si nu merg, sau opresc pe undeva si cand deschid usa nu se aprind, cateodata incerc si pe manual si nu merg.

Am incercat in momentele acelea daca merg geamurile electrice si ele functioneaza ok, asta inseamna ca modulul confort e alimentat ok dar doar luminile nu merg.

Cu stima

pentru mine nu mai are nimeni vreo idee?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!