Jump to content

Auto Hunter Iasi


4abc
 Share

Postare recomandată

Dat fiind faptul ca voi avea de-a face cu ei am zis sa deschid un topic cu impresii.Saptamana viitoare urmeaza sa imi vopsesc 2 elemente de caroserie in service-ul lor!

Ca si impresii pana acum pot spune doar ca Dl. Alexandru (de la receptie clienti) este o persoana foarte comunicativa si bine intentionata!

Deci pana acum doar cuvinte de lauda.Saptamana viitoare revin cu impresii despre serviciile lor pe partea de vopsitorie!

Modificat de Bwwlan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

astept parerea ta ca, cred ca voi urma cat de curand:( :) unde anume e servicul asta? cat e de vopsit un element. te rog lasa niste detalii. ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am scos astazi masina din service... :Driver:

Nu am decat cuvinte de lauda pentru cei de la Autohunter mai ales pentru oamenii care lucreaza acolo.Vopseaua a iesit imaculata ca si nuanta si ca si calitate.

mi-ar placea ca toate service-urile sa aiba astfel de oameni ca Dl. Alexandru Vanatoru,directorul de la Autohunter.

De la mine au un 10+ :D

PS:Pentru cei care au nevoie de ajutorul lor service-ul se afla vizavi de Antibiotice imediat dupa InterPrima...este un drum (100m) ce duce la service din spate de la Interprima! :soare:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

SALUT. SUNT DE LA VOPSITORIA AUTO HUNTER SI AM ZIS SA DAU NISTE DETALII DESPRE ACEST SERVICE.

SE AFLA VIS-A-VIS DE ANTIBIOTICE, IN SPATE LA INTERPRIMA SI ESTE O HALA NOU CONSTRUITA CU CELE MAI BUNE SCULE (CABINA DE VOPSIT SI STATIA DE PREGATIRE SUNT ADUSE DIN BELGIA, PISTOALELE DIN GERMANIA IAR VOPSELELE SI LACURILE SUNT MARCA R-M TOT DIN GERMANIA. AVEM EXCLUSIVITATE IN IASI PT ACESTE PRODUSE). PENTRU CUNOSCATORI MENTIONEZ CA FOLOSIM PRODUSE DE POLISARE PROFESIONALA NUMAI DE LA 3M.

AVEM CONTRACT DE COLABORARE CU MAJORITATEA FIRMELOR DE ASIGURARI SI SE FACE DECONTARE DIRECTA CATRE SERVICE.

AVEM SI POST DE MECANICA PT. SCHIMBURI DE ULEI, FILTRE, ELEMENTE DE SUSPENSIE SI DIRECTIE, AMBREIAJE ETC.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Am fost si eu pt reglajul unei portiere care facea un zgomot la unele denivelari;au fost foarte rabdatori baietii de acolo. Ma declar f multumit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

I-am vizitat ieri si azi pe cei de la "Auto Hunter Iasi" pentru mai multe probleme minore. Impresia generala este foarte buna, foarte receptivi si promti. Bunul simt e la el acasa si orientarea catre clienti de asemenea.

Aveam niste apa intr-o tripla si m-au ajutat sa o usuc si sa izolez intrarea; asta in conditiile in care farul nu se poate desface si au folosit un compresor ca sa circule aer prin incinta.

Geamul dreapta spate se inchide cand trebuie sa se deschida si invers, de oriunde as da comanda. Fiind semne evidente ca portiera fusese desfacuta inainte, baietii au desfacut-o bucati, fermi convinsi (ca si mine) ca ceva era pus invers, insa s-a dovedid ca toate componentele nu se potriveau decat intr-un singur fel. Oricum e de apreciat ca au incercat si mi-au eliminat ipoteza unei dereglari de natura mecanica. Urmeza sa gasesc un electronist.

In plus am mai schimbat filtru de habitaclu care a fost la un pret mai mult decat decent cu tot cu montaj.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
bbogdanmircea

Intrebare pentru cei care si-au lasat masina aici pentru o durata mai lunga si au trebuit sa plece: ati primit vreo hartie de primire a masinii in service? La majoritatea service-urilor se lasa masina "pe incredere" si fac baietii ture cu ea ceea ce nu prea mi-ar conveni.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Mai exista AUTOHUNTER ?

Am fost ieri in spate la interprima. dar ... am dat peste o alta firma REMESA (sau cel putin asa scria pe un indicator).

Mi-au facut o estimare de pret : 1000 E pt vopsire integrala.

Asteptam un telefon de la ei cu un pret doar pt elementele de caroserie ce trebuie schimbate: aripa dreapta, praguri si masca. Mi-au spus ca se intereseaza de preturile pt aceste elemente si ma suna, dar nu au mai sunat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, mai exista

marti mi-am luat audiul de la ei

am vopsit o aripa , bara fata si bara spate

culorea a iesit la fix

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu merg sa imi iau azi masina de la o revopsire toatala de la AutoHunter. Abia astept sa vad cum a iesit ^_^

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu merg sa imi iau azi masina de la o revopsire toatala de la AutoHunter. Abia astept sa vad cum a iesit ^_^

Lucian, re rog revino cu detalii privind calitatea vopsirii.

Cat a costat vopsirea integrala ?

Merci.

Modificat de Tudor D
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si io as vrea sa vopsesc doua bare(fata si spate) culoarea neagra si m-ar interesa cat costa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

2 prieteni de-ai mei din club audi , au fost sa faca o revopsire la Auto Hunter . Dupa cateva saptamani , unuia dintre ei i s-a dus lacul de pe portbagaj si celuilalt a incaput sa se cojeasca putin vopseaua de pe spoiler fata .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Salut. Nu am mai revenit cu un feedback cand am scos masina de la revopsit, dar revin acum. Multi ii recomanda, eu doar o sa zic parerea si ce am patit eu.

Au trecut 6 luni de cand am revopsit masina. De atunci prin decembrie am revopsit aripa dreapta doarece sarea lacul de pe ea. Am gasit in surub lipsa pe la un panou din spate de la Airbag (macar mi-au lasat surubul in cotiera :lol: )

Dupa ce mi-am montat bara de GT au aparut alte belele pe care le-am observat azi:

-nu au prins intercoolerul cum trebuie, in partea de sus si este aplecat spre motor, atingand in furtunul de la filtru de aer :angry: .

-sare lacul de pe bara spate

-nu au fost in stare sa prinda fusta fata cu suruburi pe dedesubt

-nu imi mai merge dezaburirea in luneta :huh: (abia cand a dat frigul am observat)

-aripa stanga-sarit vopseaua pe dedesubt si ruginita (stiu ca sar pietre de la roata, dar totusi)

Am vorbit cu domnul Alex si merg saptamana viitoare sa vad ce rezolva.

Nici nu stiu ce sa mai fac...sa mai trec pe la ei sau sa nu mai trec pe la ei :ceuameni:

Concluzia mea a fost ca putini sunt cei care fac ceva si din placere/cunoastere . Mai mult sunt interesati sa ia banul :RO flag:

Modificat de lucian_90tud
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut Lucian,

Noi ne-am mai întâlnit :-)

Îmi pare rău că nu a ieșit treaba bună, dar măcar nu ești singurul. Tot atunci mi-am dus și eu mașina la reparat cu aripa din dreapta față la reprezentanța Suzuki (Doly). De îndreptat au făcut o treabă foarte bună (nu se cunoaște de loc că ar fi fost îndoită) iar vopseaua au nimerit-o la fix, însă cam aici se opresc laudele.

Aparent au optat pentru "ieftin" decât "bun", pentru că acum, după ce au trecut lunile se poate observa că unde a "bătut" roata cu nisip și mâzgă (pe marginea ei) s-a cojit vopseaua și a rămas tabla goală spre a rugini. Din câte-mi dau seama nu au dat nici cu grund și nici cu chit după ce-au îndreptat aripa, cel puțin pe marginile ei, acolo unde e cea mai mare "uzură".

Prin urmare, cine-mi poate recomanda un service sau un atelier de încredere (adică undeva unde ați reparat mașina, nu auzite de prin stânga-dreapta) care să-mi refacă aripa cum trebuie (grund, "lovitură de ciocan" pe dosul ei, chit, vopsea)?

Modificat de Claudiu C
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut. Nefericita intalnire :( .

Eu am rezolvat problemele la AutoHunter fara niciun comentariu din partea lor. La urma urmei toti gresesc, mai mult sau mai putin. Eu, personal, desi au mai fost mici probleme tot la Hunter o sa merg. Acum mai putin de o saptamana am revopsit si fusta de gti tot la ei. Sunt curios cum a iesit nuanta ca inca nu am spalat masina, dar in principiu a iesit bine. La restul elementelor ce au fost revopsite a iesit.

Modificat de lucian_90tud
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Recomand si eu Auto Hunter. Astazi am luat masina din service si ma declar multumit. Am vopsit aripa si usa - nuanta a iesit super, identica cu restul masinii. Mai ramane proba timpului :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
bbogdanmircea

Pai sa ne spui si cat te-a ajuns.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E vreo 370 lei elementul parca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

am si eu o intrebare....aici vad ca vorbiti numai de vopsit....dar la mecanica cei de la auto hunter sunt buni???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Mic accident,bara fata si capota fata refacere(chestii minore) si vopsire 750 lei la Auto-hunter Iasi ,astept sa iasa sa o vad la fata,3-4 zile durata lucrari,cam mult dar speram sa tina calitatea tot o data,revin cu info:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

le dau si eu un vot pozitiv de aici din ardeal. nu am reparat nimic la ei insa am comandat de la distanta o piesa pentru masina si au fost super promti si rapizi. deci ii recomand cu incredere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

AutoHunter, mai lucrati? Am nevoie de vopsit bara fata, portiera sofer si de indreptat o lovitura mica pe portbagaj...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Salut,

 

Da, mai lucreaza. Am fost eu la ei saptamana trecut 7 iulie 2014 si mi-am facut spoiler fata/spate, capota, o portiera pe jumatate ca avea o zgarietura jos si pot sa zic ca lucreaza impecabil.

Inainte pana sa se inchida ma duceam la Bosch pe splai Bahlui cu vechea masina si eram multumit, si cum sunt destul de perfectionist, pot sa zic ca auto hunter sunt foarte buni si pasionati de ceea ce fac.

M-am uitat in masina daca nu mi-au zgariat/murdarit sau facut ceva de aiurea si nu am ce sa le reprosez.

Plus de asta nu iti fac treaba numai de dragul de a ti-o face si a incasa bani, vroiam sa schimb parbrizul si sa mai vopsesc o portiera si mi-au zis ca nu are sens ... parbrizul fiind original si doar ciupit de la petricele, doar cand s-a crapa sa il schimb, ca orice parbriz mai are mici ciobituri de la pietricele la drum lung.

Daca faci mai multe elemente iti negociaza si la pret ceea ce e destul de bine cand ai mai multe lucruri de facut, initial am dusesem numai pentru spoiler spate.

Oricum, acum ramane proba timpului sa vad cum se va comporta lacul/vopseaua in timp, dar am sa revin peste cateva luni cu comentarii.

Modificat de simi_id
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!