Jump to content

Demontare fata usa, partea cu material textil


ReiMNs
 Share

Postare recomandată

Mai bine nu te apuci sa il dai jos!

Daca il speli ai toate sansele sa iti stea ca la daciile 1300( sa atarne in toate felurile). :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e bine de stiu, atunci il spal pe pozitie, asa cum e.

ms mult, mai faceam o prostie ;)

Modificat de Aditu
quote
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

in legatura cu acel zgomot de la deschiderea/inchiderea usii...

Si la mine la sofer facea urat cand am luat masina...

Am desfacut acel opritor, partea de pe stalp si am vazut ca era uzata rau o bucsa din plastic... Pe care nu am gasit-o si pana la urma am facut o improvizatie...

Acum vreo saptamana, insa, acel opritor mi s-a blocat (incepuse iar sa faca zgomot)... Nu puteam inchide usa decat f f greu... Pana la urma am demontat capitonajul (partea de plastic de jos) usii, cel cu suportul de depozitare si cu ornamentul de la boxa... Si am demontat acel opritor care se blocase...

Are 2 suruburi care se desfac pe exterior (adica acolo la stalp unde sunt balamalele) si piesa "cade" apoi in interiorul usii.

M-am interesat la dealer aici la Craiova si am inteles ca este undeva pe la 90-95 lei piesa respectiva...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am reusit sa demontez fata de la usa, m-a ajutat kintziky in aceasta seara:

se ia una bucata surubenita dreapta, se scoate fata de la manerul usii, apoi se desfac cele doua suruburi iar cu surubenita dreapta se forteaza in coltul din poza. mai intai incercati sa demontati partea de jos, apoi si cea de sus.

cam asta ar fi.

post-52519-1268430348_thumb.jpg

post-52519-1268430348_thumb.jpg

Modificat de ReiMNs
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Buna

Sunt noua pe forum. De 3 zile am si eu un vw lupo (2001) motor 999 cmc (benzina).

E draguta masina, dar pe zi ce trece observ ca lipseste una alta din ea..

Cum ar fi si opritorul de la usa din stanga. Stiti voi unde as putea gasi asa ceva?

(as fi dorit sa fac un topic nou sa scriu tot ce imi lipseste si daca poate cineva sa ma ajute, dar nu ma lasa sa creez un topic nou)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bine ai venit pe forum!

Nu cred ca o sa gasesti decat la o reprezentanta VW. Codul este 6E0837249C, iar pretul probabil in jur de 20 Euro. Avand in vedere ca masina este mai veche de 6 ani o sa ai o reducere de 12-20%.

Cel mai util si pentru tine si pentru ceilalti membri ai forumului este sa incadrezi fiecare problema la un topic in care s-a discutat chestiunea respectiva, dar poti face o lista si o postezi la topicul cu Probleme la bestie...ajutor!

Pana una alta la multi km fara incidente :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc frumos pentru raspuns.

O sa merg la d&c sa vad de opritor. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!