Jump to content

Golf 7 - cand ?


voinea
 Share

Postare recomandată

  • Replies 812
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • The_Ego

    83

  • Rave

    72

  • Bogdan VW

    59

  • mandelu

    49

Top Posters In This Topic

Posted Images

m-am uitat pe articole si sincer tot golf4 ramane frumușața :blah_:

cel putin nu au reusit sa faca o masina mai frumoasa ca golf4 variant, si practica si frumoasa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la practicitate te inseli, e mai practica si e vizibil mai spatioasa+ multe dotari utile care nu erau pe vremea G4. la frumusete nu ma bag, eu nu acord importanta.

Interesanta poza pusa de WNS.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Nu stiu nimic de un presupus model Golf 7, dar am gasit niste informatii cum ca la Salonul Auto de la Geneva (1-13martie 2011), va fi prezentat Volkswagen Golf Cabriolet.

Aici este si o fotografie postata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

The next-generation Volkswagen Golf VII will go on sale in around two years, with a Volkswagen spokesperson confirming development of the new model and its all-new platform are well underway.

According to a Reuters report, the vehicle will enter production by the

post-1831-0-61324900-1302871026_thumb.jp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata ok dar puteau fi mai originali, au ridicat un pic farurile. Parca vad... aceleasi motoare ca la golf 6, pun un interiori cu un ceas pe mijloc ca la passat si gata modelu nou de golf 7.

Modificat de Eto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

mi se pare ciudata rau ultima poza. pare destul de vechi interiorul ala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

consola pare de Golf 6 iar unitatea climatronicului de Audi TT cat despre ceasuri zici ca sunt de pe o Alfa 33 :vaidecapulmeu: oribile se vede ca e mana lui De'Silva & Co omul asta nu stie desena nimic care sa nu semene cu Alfa Romeo

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt false, nu schimba nimeni climatronicul de pe golful actual cu uratenia aia, sa fim seriosi. dat fiind ca pe a1 au un tsi de 1.4 si vreo 180-182 cp, ma astept ca si pe g7 sa creasca putin motoarele. 1.4 sa inceapa de pe la 130-140 cp si sa ajunga la 1.4 ala de pe a1.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

speculatii motoare ...

Bei den Benzinmotoren bleiben kleine TSI-Aggregate die erste Wahl:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

the_punkreas2003

Asta e masina mea 2.0 BiTDI, 220 PS/450 Nm allrad :) BIG LIKE :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Motorul asta sa-l puna pe Golf GTD,ar fi panica :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se stiu de acum motoarele pt o masina ce apare peste aproape 2 ani? fantastic, dar sunt sceptic. oricum, sunt cam identice, cel putin alea de jos, alea de sus oricum nu ma pasioneaza. eu speram insa ca continua trendul de micsorare, nu ca apar si mai multe de 2l+.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

G7 are ca scop scaderea costurilor de productie si implicit cresterea profitului VAG ,vor schimba inclusiv furnizorul consacrat Dynaudio cu Fender Audio care e mai ieftin si o sa il vanda tot la 450 eur fii sigur (Fender Musical Instruments Corporation e un brand american specializat in chitare & stuff iar la colaborarea cu VW a apelat la Panasonic pentru hardware :banghead: ) .. cat despre motoare e simplu arunci un ochi in curte la Audi care are deja un frumos 2.0 TDI de 177 CP pe Q3

Modificat de GTD
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa vedem, poate incearca sa promoveze mai agresiv hi-fi-ul si asta inseamna preturi mai mici. eu nu am priceput niciodata cum de la ei e xenonul 1200 euro si la bmw, 600. e clar ca in conditiile astea nu prea vinzi, ori scopul e sa vinzi cat mai mult. daca scad costurile de productie, poate mai scad si pe la DSG preturile tocmai ca sa fie mai bine vanduta; oricum, nu ma astept ca scazand preturile de productie sa scada si pretul masinii in sine, pt ca se vinde oricum f bine golful.

sa vedem, cert e ca daca schimba platforma radical s-ar putea sa fie mai multe boli ale copilariei cu masina, cel putin in primele luni.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si la G6 s-au facut reduceri de costuri si preturile au ramas cam aceleasi ca la 5.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

poze cu sasiurile rulante ale viitorului G7 in variantele GTI 230 cp si R 300 cp (cel cu 4 evacuari )

post-34129-0-94898100-1309297129_thumb.j

post-34129-0-03929500-1309297236_thumb.j

post-34129-0-01390700-1309297262_thumb.j

post-34129-0-18060700-1309297374_thumb.j

post-34129-0-24414900-1309297393_thumb.j

post-34129-0-26755600-1309297413_thumb.j

post-34129-0-24067400-1309297512_thumb.j

post-34129-0-96762700-1309297523_thumb.j

post-34129-0-24617600-1309297559_thumb.j

post-34129-0-10028900-1309297600_thumb.j

Modificat de GTD
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Asta e masina mea 2.0 BiTDI, 220 PS/450 Nm allrad :) BIG LIKE :D

ar fi si la mine urmatoarea masina asa combinatie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

he he, ala e de fapt despre golf 8!!!!

si BMW a vb despre automobilul viitorului si exact la fel vor sa faca cu cheia, sa poti cumpara cu ea, sa ai stocate rezervari la hotel etc in ea, deci daca si vw zice asta inseamna ca va fi un fel de standard pe viitor. bine, la ei, ca noi suntem mai in urma cu niste ani buni. alea cu gps-ul care te baga pe drumuri fara trafic e super misto in teorie, insa in romania, de multe ori, drumurile fara trafic sunt fara trafic ca sunt praf, asa ca sa intri pe acolo e echivalent cu a-ti strica masina.

astept sa am motor de 0.8 cum zic ei :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Si niste informatii interesante aici, cu toate ca nu se mentioneaza si sursa.

Poza este o randare a celor de la Autocar, deci nu o bagati in seama prea mult. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • loghy unpinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!