Jump to content

Apă în lupo


johnyBOY
 Share

Postare recomandată

Salut! Am un lupo 1.4 mpi din 2002 cu trapa panoramica. Nu mai functiona motorasul de la trapa, asa ca l-am dat jos si i-am inlocuit rotita tocita dinauntru. Problema e ca acum motorasul merge, invarte, dar nu il mai pot monta la loc, cred ca a fugit piesa aceea in care prindeau suruburile. Totodata, nici nu pot deschide trapa ca sa pot sa am acces de deasupra si nici inchisa etans nu e, iar pe ploile din zilele astea stau cu o mare teama:(.

Stiti cumva vreo solutie, sau un service din Bucuresti care ma poate ajuta? Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2 hours ago, alex_slap said:

Salut! Am un lupo 1.4 mpi din 2002 cu trapa panoramica. Nu mai functiona motorasul de la trapa, asa ca l-am dat jos si i-am inlocuit rotita tocita dinauntru. Problema e ca acum motorasul merge, invarte, dar nu il mai pot monta la loc, cred ca a fugit piesa aceea in care prindeau suruburile. Totodata, nici nu pot deschide trapa ca sa pot sa am acces de deasupra si nici inchisa etans nu e, iar pe ploile din zilele astea stau cu o mare teama:(.

Stiti cumva vreo solutie, sau un service din Bucuresti care ma poate ajuta? Mersi

Salut.

Vezi ca trapa se închide si manual in caz de numai merge electric. Ai o coarba mica la motoaras pe care o introduci intr un locas învârți pt a o închide. Montează motorașul la loc pt a face treaba asta. Vine prins în 3-4 surubele în imbus de caroserie.

Modificat de djt
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
On 9/20/2016 at 1:01 PM, djt said:

Salut.

Vezi ca trapa se închide si manual in caz de numai merge electric. Ai o coarba mica la motoaras pe care o introduci intr un locas învârți pt a o închide. Montează motorașul la loc pt a face treaba asta. Vine prins în 3-4 surubele în imbus de caroserie.

Salutare, mersi pentru raspuns. Da, stiu, problema mea e ca nu mai pot monta motorasul la loc, cand l-am dat jos, cred ca au fugit contrele suruburilor si piesa care impinge cablurile spre rotita. Asadar, trebuie sa gasesc o varianta sa o deschid, ca sa am acces de sus si sa pot monta motorasul la loc, dupa ce gasesc respectivele piese inauntru...tot incerc variante de 3 sapt incoace:( Cunosti vreun service "up to it"?

Modificat de alex_slap
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!