Jump to content

Pachet drumuri grele (PDG)


alecsmed
 Share

Postare recomandată

florin71_skoda

Sint un pic in ceata.

Am descarcat un catalog de amortizoare SACHS (de TRW si BILSTEIN nu am gasit). In catalog, pentru Octavia I 1U2 si 1U5 (eu am 1U5), la toate motorizarile, atit pentru suspensie standard, sport sau off road, da codul  315 087, care ar fi un amortizor cu ulei, avind parametrul  SF32/22X178A (nu stiu ce inseamna). Peste tot, sub acel cod, apare si codul 200 954, care zice ca este amortizor pe gaz bitubular, pentru sasiu intarit (HD, banuiesc ca Heavy Duty), cu parametrul SFE30/22X179A.

Avind in vedere ca rabla mea are PDG, ce ar trebui sa aleg ? Nu cumva codul 200 954 ? Sau care ar fi de fapt diferenta dintre cele 2 coduri ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

HD este pentru vehicule speciale, gen masini de politie, transporturi speciale, etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
florin71_skoda

Pina la urma am cumparat:

- Amortizor TRW JGM209T (set)

- Arc spiral SUPLEX SX39191

- Silent+rulment (1 pereche) MVKDA35113T

- Aparatori praf telescop-set SEINSA D5-221 (sint mai lungi fata de ce am avut pina acum)

 

Ramine de vazut cum se vor comporta in timp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!