Jump to content

pierdere lichid racire


giovani_VR6
 Share

Postare recomandată

salutare,

vin si eu la voi cu o problema pe care o am la VR_ul meu: nu stiu cum si pe unde imi pierde lichidul de racire.....la cateva drumuri facute, cand verific nivelul il gasesc lipsa cu 300-500 ml (aprox juma de litru)...verificarea o fac la rece intodeauna, deci dubii cu expansiunea sistemului de racire sunt inutile; mentionez de asemenea ca am schimbat cu tottul vasul de expansiune.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare,

vin si eu la voi cu o problema pe care o am la VR_ul meu: nu stiu cum si pe unde imi pierde lichidul de racire.....la cateva drumuri facute, cand verific nivelul il gasesc lipsa cu 300-500 ml (aprox juma de litru)...verificarea o fac la rece intodeauna, deci dubii cu expansiunea sistemului de racire sunt inutile; mentionez de asemenea ca am schimbat cu tottul vasul de expansiune.....

salut. verifica si radiatorul de incalzire din bord. la mine ala era buba! bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate stiu daca e radiatorul din bord ar trebui sa miroase urat cand dai drumul la caldura :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e vb de pompa de recirculare apa.....pe acolo pierde...am facut constatarea la Brady....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 years later...

Cam la ce pret pot cumpara o pompa de apa completa, sa o pot schimba direct pe cea veche? motor ABS 1.8l. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La Hepu ma gandeam si eu...de exemplu cea mai scumpa la 179 lei vine cu tot ce mai trebuie? poate cei ce au schimbat in trecut pompa de apa au idee..  fulia pompei vechi se muta pe cea noua usor, sau trebuie cumparata separat? sper sa intelegeti ce vreau sa spun.. e tarziu si e oboseala mare. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fulia se muta de la una la alta - se da jos usor.

la cea de 179 ar trebui sa mai fie o garnitura care se pune intre ea si blocul motor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok! Multumesc mult pentru raspunsul prompt!  :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am schimbat doar capacul pompei, se gripase rulmentul si facea urat. Fulia se schimba usor. Daca tin bine minte trebuie demontata distribuția.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut intr-un link pus de paul_ral ca doar se slabeste cureaua pompei de apa. curea ce antreneaza si pompa de servo parca, nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!