Jump to content

O&V PROFESIONAL (ymy 75)


dannyb
 Share

Postare recomandată

Schimb distributie si curea accesorii.

Diagnoza computerizata ( Rosstech original)

1020 RON.

Feedback pozitiv :) Apelati cu incredere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fratele meu si-a schimbat distributia la el acum 3 saptamani, e foarte multumit ca de fiecare data. Si eu cand voi schimba distributia peste 5000 km la el o sa apelez.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vad ca toata lumea pe aici il lauda pe Ymi si intr-adevar omul merita toata lauda. Il cunosc si suntem prieteni de prin 1999-2000 si de-a lungul timpului am apelat la serviciile lui, indirect prin firma la care lucra (Autoworld) si era unul dintre ce-i mai buni si apreciati meseriasi inca de la inceput, asa ca in scurt timp a devenit un soi de "profesor" in domeniul auto. Pe de alta parte este si un tip amabil si cu bun simt, genul de om care cu rabdare si pricepere si pasiune iti rezolva problemele astfel incat pleci multumit deplin de la el. E doctorul masinilor care stie unde si cum sa puna mana. Il recomand cu caldura tuturor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Stiti cumva o adresa de mail a lui Ymy ? Are mail la service ?

---------------

Re: Am gasit ov_professional@yahoo.com , nu am citit atent paginile din spate :lol:

Modificat de gh3pard
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am schimbat si eu set volant + kit ambreiaj la Ymy si pot sa spun ca sunt multumit. Nu am fost prezent, am lasat masina dimineata si m-am dus dupa ea seara.

A mai gasit cureaua de la alternator blocata (sau ceva de genul) si a schimbat-o. Este a doua oara cand am apelat la el, prima data aveam probleme ca nu tragea motorul, era scos furtunul de la turbo. Atunci am vazut ca lucreaza repede, si cum ziceti voi, este cu bun simt si binevoitor.

Intr-un cuvant, recomand si eu :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Schimbat si sonda lambda 2 la ymy. Recomand. :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Facut revizia la Ymy azi (ulei, filtre, verificare roti si alte componente motor pentru eventuale probleme). Servicii ca de obicei ireprosabile.

 

Recomand. :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Tocmai ce am fost la Ymy si am incarcat freonul. Totul a costat 120 lei si a durat 20 min. Sunt foarte multumit, se simte diferenta fata de inainte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Am fost la Ymy azi pentru diagnoza in urma careia s-a schimbat senzorul ABS stanga fata care era defect.

 

Senzor ATE (Siemens) + manopera = 230 lei.

 

Foarte multumit. :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Am fost azi la Ymy , schimbat 4 filtre + ulei + verificare pe sub masina + tester + multa rabdare la toate intrebarile mele + amabilitate ,   +++++

Este corect si cu mult bun simt , stie meserie , recomand cu deosebita placere !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

De aproximativ doi ani am aflat prin intermediul forumului de o&v profesional, de atunci nu am mai mers in alta parte, cum probabil au facut toti.

Recomand cu incredere, Ymy este profesionist in adevaratul sens al cuvantului plus de asta are si preturi foarte bune!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Si eu ii recomand pe cei de la O&V.

Mi-am schimbat ieri kitul de distributie, toate filtrele + schimb de ulei la 1350 de lei pt un Seat din 2008.

Atat Ymy cat si Morți, sunt niste prifesionisti in adevăratul sens al cuvântului.

Apelati la ei cu încredere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Sa pun si eu un feedback, dupa mai multe interventii pe masina la Ymy:

 

Aspecte positive:

 

1. E un om corect, nu iti baga pe git, desi NU lucreaza ieftin. Preturile la el sunt mari (probabil ca are deja clientela formata..si se poate). La unele piese

"de origine" preturi comparabile cu reprezentanta.

2. Nu se hazardeaza sa dea prognosticuri si sa iti lucreze pe masina doar sa iti ia bani, daca problema este de finete si il depaseste.

 

 

Aspecte negative:

 

1. Grabit, se vede ca are multi clienti si nu (mai) are rabdare. La unele lucrari a trebuit sa revin in service pentru "reglaje' (si nu una).

2. Neatent, probabil din cauza ca se grabeste sa "performeze"

3. Dotarea sumara a service-ului (atelierului) . (De ex lipsa cheie dinamometrica..la Ymy toate suruburile se string cu pistolul, exact ca la vulcanizarea de cartier)

4. Probleme cu comandarea anumitor repere in magazinul propriu; unele piese de calitate indoielnica

5. Mult prea rezervat in identificarea si diagnosticarea anumitor probleme, unele chiar specifice marcii (desi lucreaza pe VAG nu mi-a dat impresia ca exceleaza).

 

In concluzie, un mecanic peste medie, la care se poate apela si un om cumsecade.

Modificat de Iorgovan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Azi am facut o diagnoza si o verificare de iarna plus inlocuit senzor G 62. Super profesional si rapid.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Am avut 2 programari la YmY in ultimele 3 saptamani, una pentru pentru schimbare kit ambreiaj+volant, schimbare de bucse, capete de bara, bielete antiruliu si alte cateva maruntisuri si a doua pentru schimbarea sistemului de franare de pe spate de la tambur la discuri cu placute.

Serviciile au fost ca de obicei foarte bune iar preturile acceptabile (~1450 prima programare si 1140 a doua), cu posibilitatea de a achizitiona si piese din dezmembrari daca se doreste.

Modificat de mariusicha
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
  • 8 months later...

Salutare, acum 3 zile am devenit posesorul unei Jetta 1,9 tdi, 105 cp. Vreai sa schimb ulei, filtre, distributie. Imi puteti recomanda in Ploiesti pe cineva? 

Multumesc si Sarbatori Fericite !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Salutare,

  Avem si opinii mai recente legate de acest service (au trecut aproape 4 ani de la ultima postare)?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Sigur @TibiC, am postat eu in thread-ul cu Masina Mea, Iti dau copy paste aici.

Asta se intampla in Martie 2019

"Am ales O&V Professionals din Floresti dupa ce am vazut pe net ceva review-uri bune la ei.

Mare prostie am facut. Dupa ce am plecat de acolo imediat am simtit ca ceva nu e in regula, masina trepida, am dat repede sa vad temperatura la ulei si surpriza 115 grade....doar ce am plecat de la ei.

Opresc pe dreapta, ma uit in portbagaj si surpriza! Ulei Motul specific Mercedes-Benz cu norma de MB, nu de VW si asta pe langa faptul ca au incercat sa ma lase fara un etrier pe spate. ( cand inca eram acolo m-au chemat inauntru ca cica imi curge ulei la un etrier pe spate) oamenii au dat cu ulei de motor pe janta si pe etrier doar ca sa ma faca sa il schimb. Ulterior am verificat la alt service si nu exista nici o scurgere, si un ziua de azi functioneaza perfect :)).

Mi-au pus pana la urma ulei-ul stabilit de mine si nu am mai calcat la ei in veci. Deci in concluzie grija mare cu O&V Professionals din Floresti."

PS: Si chiar la Ymi am fost, cel pe care il lauda toti aici :)) . Probabil era un service bun acuma cativa ani, dar la ce au facut cu masina mea nu mai pot sa am incredere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut ! 

 

Pana urma unde pot merge in cluj sa imi schimb o volant la un Tiguan MK1 FL din 2013 ? Masina e DSG.

 

Nu sunt mare fan reprezentanta ! 

Modificat de lupo_bv
eliminare quote postare anterioară
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!