Jump to content

Litoral Romania


V i c t o r
 Share

Postare recomandată

@adrim un sezlong cred ca costa in jur de 15 20 lei. Fetita va avea loc suficient sa se joace pe langa voi. Recomand sezlongurile mai ales cele care au si umbrela. Soarele este foarte bun pt fetita, dar sa nu facem abuz.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oricum nu cred ca vom sta toata ziua pe plaja, doar dimineata si seara cand e soarele mai domol.

Se pare ca spre Navodari se construieste direct pe plaja: http://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/zona-dintre-mamaia-si-navodari-e-in-satier-drumul-fiind-plin-de-noroi-si-mizerie-au-fost-solicitarile-dezvoltatorilor.html

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti sa stai pe cearsaf/prosop pe plaja la Mamaia. Fiecare administrator de plaja este obligat sa asigure 20% din suprafata pentru asta. Vezi ca sunt cateva zone chiar bune pe care poti sta chiar la malul apei, nu in spate cum amenajeaza majoritatea. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In zona Mamaia Summerland e galagie mare? Momentan se construieste ceva in perimetrul respectiv? E ok sa mergem cu copil mai mic de 2 ani acolo?

Sau mai bine sa mergem la Blue Bike Residence? (pare mai linistit dar e mai complicat cu parcarea acolo)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

5 hours ago, Dragos24x7 said:

@adrim un sezlong cred ca costa in jur de 15 20 lei. Fetita va avea loc suficient sa se joace pe langa voi. Recomand sezlongurile mai ales cele care au si umbrela. Soarele este foarte bun pt fetita, dar sa nu facem abuz.

Daca la Venus e 25 lei, nu stiu unde ar putea fi 15 lei :D 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@CristiALF asta a fost acum 2 ani. Daca tin bine minte in costinesti am platit 15 lei, iar in mamaia 20. Nu era in plin sezon :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut la Eforie Nord  si Sud parinti care au sapat un sant in nisip,au tras apa din mare inspre sezlonguri,unde se scaldau piticii,apa era de 10-25cm adancime. Deci se poate, nu numai la Mamaia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Io am fost deja de doua ori in Jupiter, o data la hotel si o data cu duba - si sunt locuri destul de stat "la prosop". Cu umbrela infipta in nisip este cel putin la fel de fain. Si banii de sezlong i-am dat pe bere rece si inghetata :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

17 hours ago, adrim said:

In zona Mamaia Summerland e galagie mare? Momentan se construieste ceva in perimetrul respectiv? E ok sa mergem cu copil mai mic de 2 ani acolo?

Sau mai bine sa mergem la Blue Bike Residence? (pare mai linistit dar e mai complicat cu parcarea acolo)

La Summerland se construieste doar in partea catre iesire din statiune, catre Navodari. In partea cealalta a complexului e liniste - poti cauta acolo.

E cel mai lejer cu parcarea in zona.

Daca tot esti acolo ai si mai multe optiuni foarte ok de plaja si de mancare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

La final de August am si eu o rezervare la Neptun. Nu am mai fost de vreo 7 ani, la noi la mare, decat asa trecator maxim 2-3 nopti.

M-ar interseza ce plaje mai "salbatice" exista prin zona  sau locuri mai deosebite.

De exemplu imi place la Popasul Pescarilor in Olimp. Ar mai fi si la Tuzla la Cherhana..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Te poți duce la Golful Pescarilor sau la Pescaria lui Matei, in Agigea. Ambele sunt locuri foarte frumoase. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut.
As vrea sa merg in perioada 25-27.10 la mare. Nu neaparat ca sa inot :) cat mai degraga sa vizitez Constanta in extra-sezon, sa ne plimbam pe plaja si sa aruncam cu o piatra in mare. Nu prea stiu hotelurile din zona, habar n-am daca-s deschise sau nu (pe booking.com apar ca avand oferta de cazare, deci probabil c-or fi si deschise) si de asta am zis sa va intreb pe voi, cei care cunoasteti mai bine oferta si zona.
Ce am gasit pana acum care mi s-au parut interesante ar fi New Splendid Hotel & SpaHotel Agapi sau Phoenicia Royal Hotel.
Nu e neaparata nevoie sa fie Mamaia, poate fi undeva si inspre Babadag, atata vreme cat hotelul e curat si micul dejun e bun.
Multumesc pentru sugestii :)

Modificat de Vizitator
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Du te la Phoenicia Royal. Servicii excepționale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Chiar si iarna marea e frumoasa...dar mai ales curata.

 

20190303_165519.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 18.08.2017 at 16:27, V A L I a scris:

La final de August am si eu o rezervare la Neptun. Nu am mai fost de vreo 7 ani, la noi la mare, decat asa trecator maxim 2-3 nopti.

M-ar interseza ce plaje mai "salbatice" exista prin zona  sau locuri mai deosebite.

De exemplu imi place la Popasul Pescarilor in Olimp. Ar mai fi si la Tuzla la Cherhana..

Daca vrei o plaja salbatica si boema iti recomand cu mare caldura Vadu.
Cum zicea un amic, "pana nu vezi Vadu cu ochii tai, nu pricepi cat de superb este acolo"....am fost pentru prima data la Vadu la Cherhanaua Bosoanca...abia astept sa ma rentorc.
Anul asta mi-am propus sa merg numai acolo de mai multe ori...e bestial de fain!

 



Las aici link-ul asta...sunt mai multe filmulete si poze care vorbesc de la sine.

https://www.facebook.com/mariuscbn/videos/1566118136753462/


 

Modificat de mariuscbn
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salutare, prin septembrie, ca sa evit aglomeratia, vreau sa merg pe litoralul nostru. Cum nu am mai fost la noi de cel putun 15 ani, o recomandare pt un hotel decent, 3-4 stele, exclus Mamaia? Daca sw poate de la cineva care a stat in locul respectiv! Multumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu merg în Venus de 12 ani :)

4* Melodia, dar e pe regim all inclusive. Piscină ok, inclusiv pentru copii, peste drum de mare. Nu au plajă proprie, era 25 lei un șezlong azi. Parcare proprie.

4* Turqouise, la fel regim de all inclusive. Renovat acum 3-4 ani. Piscină OK, chiar pe plajă, au plajă proprie, dar e o zonă cu pietre, dar „peste drum” este ok. Parcare proprie.

4* Afrodita. Fără all inclusive, se mănâncă ok. Piscină, dar este astfel poziționată încât la 16:00 se cam dă „stingerea”, fiindcă e umbrită de hotel. Mobila e cam veche, dar încă OK. E chiar pe malul mării, au o pseudo-plajă proprie, dar ești aproape de plaja mare, poți sta pe șezlongul lor și face baie în mare. Parcare foarte mică, dar probabil găsești la stradă locuri.

4* Mera Resort. sunt 2 hoteluri mari, renovate recent, all inclusive. Prea multă lume după gustul meu. Au piscine, sunt aproape de mare. Parcare uriașă.

2 hoteluri de 3 stele deschise anul acesta, identice, Skiathos și Thasos. Pe dinafară arată OK, sunt noi nouțe.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!