Jump to content

Litoral Romania


V i c t o r
 Share

Postare recomandată

Dap, arabii chiar stiu sa faca bani si fac ok ce fac. 

Avand in vedere ca il vor face de 4 stele, e clar, vor cere 170Eur pe noapte in Iulie si 200Eur/noapte in August, stilul clasic de "tun in 2 luni de sezon"  

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu daca ar da rusii neaparat navala la noi. Ai fost de ex la Duni? Mergi si vezi acolo ce inseamna (foarte!) multi bani investiti si un resort asa cum trebuie..

Dar clar se pot face si la noi lucruri mult mai bune!

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@75NOR ba dimpotriva atunci cand ai multe locuri in unitatile de cazare de 4 si 5 stele presiunea se pune pe pret, care de regula evolueaza negativ. Vom vedea.

@CristiALF crede ma ca am fost in suficiente locuri incat sa vad ca exista locatii pentru rusi si locatii pentru restul lumii. :)

Dpmdv orice investitie facuta cu cap aduce doar beneficii si nu vad nicio problema in a deschide "granitele" litoralului pentru alte nationalitati...asa cum era odata.

Oare toate complexurile hoteliere de 4 stele de pe litoral erau construite exclusiv pentru romani, pe vremea raposatului? :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Clar, am si zis ca ..sa se faca. Ideea ar fi insa ca mult mai mult investitori sa faca investitii in genul celei recente de ex. Exact cum spui si tu, sa fie mai multe variante, preturi acceptabile. 

Problema la noi este ca putini investitori vor sa bage bani seriosi..pe principiul "merge si cu putin" - care este adevarat, vezi aglomeratia din sezon de peste tot..

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1 hour ago, cristi511 said:

@75NOR ba dimpotriva atunci cand ai multe locuri in unitatile de cazare de 4 si 5 stele presiunea se pune pe pret, care de regula evolueaza negativ. Vom vedea.

Ce preturi evolueaza negativ ? Ia arunca un ochi pe booking sa vezi cam ce tarife se practica in sezonul viitor...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are cineva vreo recomandare vis-a-vis de Sammos Beach Resort Mamaia Nord ? 

E in zona cu ElComandante.

Nu stiu nimic de zona aia, m-ar ajuta orice parere.

Ms.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@EEXCALADE: Mersi Catalin. 

Cateva chestii nu-mi sunt clare, poate ma ajuti

1. E asfalt pana acolo ? Vazusem ceva poze cu pietris/santier/santuri

2. Ai ce sa mananci in zona ?

3. Cum e cu zgomotul de la El Comandante noaptea ?

4. Plaja/ sezlongurile sunt ok ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Anul trecut era asfalt ,destul de mult praf.

Cam in toata zona e problema cu restaurantele . Am mancat bine la camping pirivoli.

Zgomotul ...depinde de petrecareti.

Plaja ,apa,nisipul sunt foarte ok .

E o zona linistita ,inca.

Recomand vila santorini ,e la asfalt ,dar pana la plaja nu mai e .

Aici e sammos

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

Santorini

image.png

image.png

Modificat de EEXCALADE
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Colegii ceva pareri despre Jijo's Hotel -Former Selena?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Salut, 

Imi recomanda si mie cineva un traseu prin zona Cheile Dobrogei ? Preferabil cu asfalt bun :) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai cu masina e traseu clasic - Constanta - Mihail Kogalniceanu - dreapta spre Tirgusor pe DJ 222 - dreapta spre Cheia, asfalt destul de bun.

Daca vii pe Hirsova in Kogalniceanu face stinga spre Tirgusor.

Mai e varianta Hirsova - Saraiu - dreapta pe DJ 225 - dar e cam praf.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@vdragos mersi fain.

O sa vin din Ovidiu :) 

De la Cheia, catre Nord, se poate merge bine ? In ideea sa merg catre Babagad, Enisala, din astea :) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ohoho

pentru asta trebuie sa te intepi cumva in drumul Constanta - Tulcea mai sus de Baia - e un drum judetean prin cimp, not really great. Daca vrei sa o faci lata incearaca prin Hirsova - Saraiu - Topolog (pina aici asfalt excelent) - la iesirea din Topolog faci dreapta spre Ciucurova - Slava Cercheza - Slava Rusa pe DN 22D - peisaje mai frumoase si e totusi un DN.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2 hours ago, 75NOR said:

De la Cheia, catre Nord, se poate merge bine ? In ideea sa merg catre Babagad, Enisala, din astea :) 

sa nu faci greseala sa continui de la Cheia spre Nord!!! (Gradina - Ramnicu de Jos - Beidaud) Drumul este sub orice critica

In schimb, recomand traseul Caugagia - Slava Rusa - Ciucurova - Cataloi. Drum excelent si pitoresc

WP_20170616_16_15_35_Pro.jpg

WP_20170616_16_15_59_Pro.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@z e n i t h: multumesc de recomandare, super faine pozele, my kind of road-trip :) 

Totusi, 3 chestiuni pentru tine:

1 - De la Cheia, Gradina, ce fac ? Ma intorc in Kolagniceau sau pot merge Gradina - Cogealac - E87 ? Am roti 19'' si suspensie sport, prefer sa ma intorc, daca trebuie, decat sa chinui suspensia

2- Daca merg pe ruta recomandata de tine, din Tulcea m-as intoarce pe Tulcea - Agighiol - Enisala. Asta cum e ca si asfalt ? 

3- De ruta Mahmudia - Murighiol - Sarinasuf - Colina - Agighiol stii ceva ? Ma gandeam la el, pentru ca Tulcea - Mahmudia e unul din drumurile mele preferate...

@vdragos: zonele de mai sus, le-ai parcurs ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bucla Constanta Hirsova - Tulcea chiar de prea multe ori, ca si Constanta - Tulcea direct, celelealte doar o data.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

11 hours ago, 75NOR said:

@z e n i t h: multumesc de recomandare, super faine pozele, my kind of road-trip :) 

Totusi, 3 chestiuni pentru tine:

1 - De la Cheia, Gradina, ce fac ? Ma intorc in Kolagniceau sau pot merge Gradina - Cogealac - E87 ? Am roti 19'' si suspensie sport, prefer sa ma intorc, daca trebuie, decat sa chinui suspensia

2- Daca merg pe ruta recomandata de tine, din Tulcea m-as intoarce pe Tulcea - Agighiol - Enisala. Asta cum e ca si asfalt ? 

3- De ruta Mahmudia - Murighiol - Sarinasuf - Colina - Agighiol stii ceva ? Ma gandeam la el, pentru ca Tulcea - Mahmudia e unul din drumurile mele preferate...

1. nu stiu cum e drumul pe Gradina - Cogealac ca nu am fost. nu arata foarte rau pe Google maps dar parca nu e pentru roti pe 19. eu m-as intoarce in Ovidiu si as lua-o prin Navodari - Sacele - Istria - Mihai Viteazul - Baia - Caugagia - Slava Rusa - Ciucurova - Cataloi - Tulcea

2. drum bun spre foarte bun

3. proaspat asfaltat (2016), deci excelent

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Murighiol 2016

DSCF2335.JPG

DSCF2336.JPG

DSCF2341.JPG

DSCF2344.JPG

DSCF2346.JPG

DSCF2347.JPG

DSCF2353.JPG

DSCF2354.JPG

DSCF2358.JPG

DSCF2359.JPG

DSCF2360.JPG

DSCF2361.JPG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@z e n i t h: multumesc frumos pentru recomandari si pentru poze - sunt un great teaser :) 

Revin...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Weekend-ul trecut m-am intors din Mahmudia pe ruta Murighiol-Enisala-Jurilovca-Mamaia, drumul este foarte bun, cu peisaje superbe.

Modificat de DXY
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salutare! A fost cineva in vara asta la Mamaia? Stiti cumva care sunt zonele cu blocuri in constructie? N-as vrea sa nimeresc cazarea sau plaja langa un santier, si din ce am gasit pe net nu e foarte clar care sunt zonele de evitat. Merci!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@adrim: unde in Mamaia vrei sa mergi ? Am fost cam pe peste tot :) 

Se construieste in zona adiacenta "La Butoaie", dar la plaja nu esti impactat, se construiesc la sosea.

Se construieste pe rupte pe malul lacului Siutghiol: La Butoaie, zona Splendid, zona Regal

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci mult de info, o sa incerc sa evit portiunile indicate.

De doua zile incerc sa gasesc o cazare, dar inca nu am reusit sa iau o decizie. Nu vreau neaparat in Mamaia, dar vreau neaparat bucatarie utilata, pentru ca avem o fetita de 1 an si 6 luni si preferam sa-i gatim noi mancarica. Din pacata nu am gasit cazare cu bucatarie decat in Mamaia. Abia apoi am vazut ca e pericol de santier acolo.

Eu nu am mai fost la mare de peste 10 ani. Se mai poate sta la plaja pe prosop, sau este prea demodata varianta asta? Din ce am vazut in imaginile postate online pare ca toata plaja este ocupata de sezlonguri - cat costa un sezlong din acela? Oare are loc copilul sa se joace pe langa ele sau sunt indesate ca sarmalele in oala?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!