Jump to content

Folie geamuri pt protectie solara


cristip
 Share

Postare recomandată

Pai chiar s-a mai lovit cineva de asa ceva, sint zeci de postari care spun toate aceleasi lucru: nu se mai poate pune folie pe fata si sa fii legal, pt ca toate masinile vin deja cu un grad de opacitate aproape de limita legala din fabrica.

 

Mai mult, s-a postat si ca toti montatorii spun chiar ei ca nu ai cum sa te incadrezi legal.

 

Nu ai ce teste sa faci cand stii deja sigur lucrurile astea... sau mai bine spus testele nu au cum sa arata altceva. Se pare ca nu vrei sa accepti adevarul si speri la o minune. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Exista folii sau montatori care se/le pot pune fara sa demonteze fetele de usi, sau alte chestii de pe masina?

Ma bate gandul sa pun si eu, ma intereseaza mai mult pt protectie UV si caldura, decat sa fie foarte intunecate, dar ma tot gandesc ca daca se apuca de demontat una alta... :) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se desfac "capetele" fetelor de usa. Adica se trage de marginea aia pe care tii cotul, se scoate din cleme, se scoate o perie si apoi se lipeste folia.

 

Trebuie doar sa stie montatorul tehnica asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt multi care iti pot monta fara sa demonteze.

mie mi-a demontat doar stopul de frana de pe luneta , ca am vrut sa fie folia uniforma dar se putea si fara

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate şi fără să demonteze, dar de ce ai vrea asta? 

Se vor vedea marginile urât, cu riscul de a le pişca/dezlipi sau chiar de a ciupi chederele la tăiere etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu piticii mei :) dar odata cu ei n-as vrea sa inceapa sa apara si "greierasii mei" :D 

La cine ma gandesc aici in zona, sunt ok dpdv profesional, si au facut masini multe, Mercedes, Porsche, Ferrari, Bentley si alte "avioane", cred totusi ca nu vor chixa un banal Passat :lol: 

Modificat de acidone77
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am pus in 2015 folie ceramica pe spate plus luneta la tinted in B si a fost si este in continuare ok. La fel am avut pentru 2 ani si pe fata si totul ok. A fost pusa folia fara a demonta nimic si montata cu grija.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si mie mi-au montat folia fara a demonta nimic de pe masina. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Domnilor, imi puteti va rog recomanda un atelier serios in B pentru a monta niste folii pe geamurile spate si luneta? Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

AM Customs. Sunt foarte profesionisti baietii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
On 6/1/2021 at 7:30 PM, cris.g said:

Domnilor, imi puteti va rog recomanda un atelier serios in B pentru a monta niste folii pe geamurile spate si luneta? Multumesc!

https://www.folieautollumar.ro/ Sunt foarte ok. Am montat de multe ori la ei. Nu demonteaza absolut nimic, iar montajul este exemplar. Insă preturile nu sunt deloc ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Din ce am înțeles, air 90 de la llumar închide geamul doar cu 3 4%. Eu am avut 80% pe geam din fabrica și mi-au montat cu timbre și autorizație. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!