Jump to content

Test Drive Seat Exeo


X-Ecutor
 Share

Postare recomandată

Eu nu va inteleg oameni buni de ce va certati si vreti nu stiu ce plastic/piele fin(a) care sa te duc in al 9-lea cer pe o masina de 20-25000euro? Am condus exeo,nu un test drive de 1ora/1zi,ci doua saptamani. Este o masina mai mult decat acceptabila pe care mi-as cumpara-o oricand daca as fi mai mare de varsta. Sistemul audio se auzea ok, am un prieten cu un a4 model 2010,masina de 45000euro caruia i-au murit doua boxe,mie la leon nu am probleme de acest gen.(comparatie audi/seat). Vrei sistem audio performant dai mii de euro pe el. Vrei masina de care sa fii incantat de toate materialele folosite in ea,scoti bani buni din buzunar.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Roger

    10

  • Cristian

    5

  • X-Ecutor

    4

  • PTDA

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

@PTDA@

1.Plastice mai tari gasesti pe Exeo sub bord(din partea stanga pana in partea dreapta),consola de la frana de mana si spatele cotierei fata cu scrumiera cu tot

2.Aici depinde de gusturile fiecaruia,diferenta fata de B7 este doar lipsa materialului,dar este un plastic moale care il gasesti pe toata fata usii, plus manerul este din acelai maerial ca si bordul,o spuma moale.

3.Dpinde de gusturile fiecaruia, parca da o tenta mai sportiva,plus ca marginile sunt cromate.

4.5.Aici ai perfecta dreptate,e la fel si cu B7.

5a.Interiorul este putin cam mic dar nu ff mic cum spui tu.

6.Iarasi intervin gusturile,unora le place altora nu,mi se pare si normal.

7.Nu inteleg la ce te referi, daca la calitate,eu am 23.000km si credema nici urma de uzura.

8.Tine de gustul fiecaruia

9.Aici nu comentez pt. ca nu am stat in spate,dar am facut un drum de 1.800km cu patru persoane fara cazare,doar cu mici opriri si nu s-a plans nimeni de dureri cervicale.

10.E un plastic mai tare, dar e la fel cu cel de pe B7.

11.Dupa cum am spus mai sus,la un drum 1.800 km din care am condus toata noaptea,eu cu inca doua persoane nu am simtit oboseala din cauza culorilor,depinde si ce la ce intensitate sunt reglate.

Nimeni nu spune despre inbunatatirile aduse fata de B7:

1.Toate motoarele sunt Euro5

2.Au intdodus motoare noi,benzina Tsi si motorina Cr

3.Toate cutiile de viteza sunt cu 6+1 trepte

4.Au introdus un brat in plus pt. confortul rutier

5.A fost marit spatiul pt. pagerii din spate cu 44 de mm.Poate mai sunt lucrri minore dar nu imi vin in minte,va as pe voi sa mai descoperiti.

Modificat de tytel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!