Jump to content

Antena


razvanT
 Share

Postare recomandată

si eu am cumparat dar nu au schema de montaj, am adresat o intrebare si colegilor din aria golf 4 sa aflu ceva pareri , problema mai grava este faptul ca firul ( cablul antenei ) este f scurt , si desi am ales cel mai scurt traseu spre cd-radio tot nu ajunge .

Sunt nevoit sa fac undeva o nada ( deci iar o improvizatie ), mureau daca mai puneau 20 de cm in plus la cablul acela .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...
  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • razvanT

    6

  • wabbit

    5

  • omu_negru84

    4

  • Nomood

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

stiti cumva la vento unde se afla amplificatorul de antena? pe radio imi baga un barait in difuzoare, am testat cu 2cd-playere iar antena este noua. numai ala poate fi de bai

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Unde e amplasata antena?Daca e pe cupola amplificatorul se afla in piciorul antenei,cel in care se infileteaza antena,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, e pe plafon deasupra lunetei. probabil trebuie alimentata cu tensiune, am vazut ca HU are iesire pentru asa ceva.

Modificat de omu_negru84
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai sunt care au antena telescopica amplasata undeva pe aripa fata din dreapta langa portiera.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, acuma am vazut ca sunt care au si pe luneta, ultimele 3 linii si amplif in stalpul din stanga spate. tocmai ce am legat alimentarea cu tensiune a amplif antenei la HU parca s-a mai ameliorat putin. sa vedem la drum...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

    Salutare tuturor.

    Am o mica "neplacere" ca sa o numesc asa.Imi place masina sa aiba totul original pe ea,dar nu pot suporta lungimea antenei de pe plafonul masinii mele.Exista cumva o posibilitate de a o ascunde si sa am aproape aceeasi receptie pe oem gamma ca si pana acum?

    Sau sa pun altceva sa nu mai aiba aceeasi lungime.(renuntand la idei gen antene din aluminiu kaufland 10 ron etc etc.Rog seriozitate.Poate mai are cineva idei din astea pocite ca si ale mele.Imi place plafonul masinii curat,arata super fara.

Stima

 

 

Foloseste functia Search inainte de a deschide un topic nou!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Îmi cer scuze dacă după 3 luni de zile mă trezesc și eu dar..am o mică mare problemă. Antena de pe golful meu e pe apărătoare..deci lângă parbriz, pe partea șoferului. Pare a fi antena originală însă nu functionează (mașina are un radio mai vechi pe care urmează să îl schimb însă pare să meargă în parametri normali)...Dacă trag cu un pic de ambiție  :lol: de ea iese ușor...e normal? Niște sfaturi? Nici nu știu ce să fac, să cumpăr altă antenă, dacă da ce fel de antenă ș.a.m.d.

Modificat de FaneTrotil
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!