Jump to content

Codari Vag-Com Skoda


Al Bundy
 Share

Postare recomandată

  • Replies 468
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Al Bundy

    129

  • infoschumi

    48

  • tutu0581

    33

  • bbpurghel

    33

Intri in procedura de invatare, reglezi manual si apoi salvezi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am nici cea mai mica idee ce ziceti aici. Cum trebuie sa fac. Reglaj manual in stanga volanului unde e si reglajul luminozitatii in bord nu am. Cum se face ce ziceti voi ca ar trebui sa fac manual?

De ce sunt date peste cap ca parca nu erau asa. Sa fie cauza ca am schimbat centrala si in momentul in care mi-au montat-o masina era un pic in panta si s-au reglat ele aiurea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa ce au montat centrala, au facut si procedura de invatare a farurilor?

NU cumva ai activa functia Tourist Mode?

Se rgleaza cu ajutorul suruburilor de pe far.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

se poate la o2 fl dupa ce am inchis masina oglizile sa se plieze automat, asta fara sa mai tin apasat pe cheie cateva secunde.

(Am inchis masina si fara sa le mai duc grija ele se pliaza automat.)

Oglinda interioara si cea din stanga e heliomata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru cei care au hill hold, daca intrati in adaptari pe modulul ABS puteti seta 3 moduri adica 0 e normal, 1 sa actioneze cat mai repede hill hold sau 3 lent, asta am descoperit ieri, poate sunt colegi interesati de chestia asta sa adapteze sa intre hill hold mai rapid sau mai lent in functie de preferinte :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Se poate modifica ca pe MFD sa imi arata km/h si nu mp/h? Este acolo un mic ecran delimitat de 2 linii in care imi apare viteza de rulare dar e in mile.Daca o dezactivez din MFD imi apare temperatura/ora in locul ei. Pot sa fac sa imi arate in km/h doar daca ii dau pe portiunea mai mare din MFD sa imi arate, in acest fel se poate dar altfel nu am gasit cum.Mersi mult

Modificat de skorpyon_83
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

parca nu exista optiunea asta....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Care optiune? Cu dezactivarea sau cu interschimbarea intre km/h - mp/h?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

su schimbarea unitatii de masura si pastrarea functiei.... pana la urma, asta e rolul functiei - sa-ti arate si in mile...

de dezactivat, se dezactiveaza si MFD

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu se poate sa arate altfel, de asta ii spune si alterante speed.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok, am inteles.Pacat era frumos sa poti schimba si acolo...asta e traim cu gandul ca va venii ziua cand se v-a putea :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

se poate coda centrala ca sa faca cornering pe drl? daca da, cum

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU, cornering se poate pune pe proiectoare sau lunga..

Si cum sa faca pe DRL cand alea sunt destul de chioare ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

O chestie soft. "Senzorul" de treapta viteza afisat in MaxiDot este realizat prin soft. Astfel se citesc 2 turatii, cea de la motor si cea de la cutia de viteza si se face un raport. Daca raportul este pentru ~1s egal cu raportul alocat diferitelor trepte de viteze atunci se valideaza treapta de viteza afisata pe BC. Acest lucru este bun pentru ca ajuta la diagnosticarea ambreeajelor ce patineeaza, cand desi esti in viteza nu mai valideaza treapta de viteza pentru afisare.

As dori in schimb sa nu mai recomande treapta in care sa schimb, e supersuficient doar sageata sus/jos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ Al Bundi

parca tu ai avut o problema cu becurile? respectiv C.E

am avut pe bord mesaje de bec ars pentru tot ce inseamna lumina pe masina, dupa care si-a revenit singura.

cu vagu vedea acelas lucru. becuri arse. toate functionau perfect, mai putin semnalizarile care stateau aprinse continuu cand semnalizan.

daca da , cum ai rezolvat? eroarea a aparut doar o data acum vreo doua saptamani, dar, Just in case...

@ all

webasto?

mi-am instalat unul cu telecomanda luat de pe un Touran, dar cum fac sa imi apara in MDF optiunile de programare a lui?

din telecomanda merge, din VCDS merge. are cineva idee?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am rezolvat cu un update de soft la reprezentanta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc. O sa-mi fac o programare la ei. Scuze ca ti-am pocit numele. A fost fara intentie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!