Jump to content

Codari Vag-Com Skoda


Al Bundy
 Share

Postare recomandată

Ceva noutati despre noile codari?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 468
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Al Bundy

    129

  • infoschumi

    48

  • tutu0581

    33

  • bbpurghel

    33

Salut. Este prima data cand postez aici, am o O2FL din 10/2009 si as vrea sa imi activez Cornering si Ch/Lh (nu tin asa mult ca la Cornering) - nu am senzor de lumina - din ce am citit pe aici se poate face asta pe masina mea. Ce nu am inteles din acest topic (pe care l-am citit in intregime - desi poate mi-au scapat unele lucruri), ce inseamna "tear drop" pentru parbriz?!

:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Link

Windscreen Teardrop Wipe - This is the delayed last wipe when you use the windshield washer (dupa cat timp sa mai actioneze inca o data stergatoarele dupa ce ai folosit lichidul de spalat parbrizul/luneta.)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cornering merge, dar la tine o sa mearga doar CH manual, LH nu merge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru lamuriri :) Eu nu am observat la ce durata de timp actioneaza inca o data, dar ce-i drept nu am asteptat niciodata, am dat manual (in jos) pe inca o stergere, sau doua.. Si inca ceva, este vreo problema legata de garantie (inca mai are garantie masina cateva luni) daca fac modificarea cu cornering-ul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Functia este acttiva doar in miscare. Cam dupa 5 secunde sterge inca odata.

Nu cred sa ai probleme de garantie.

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu personal am apelat de cateva ori la garantie si am avut modificari destul de multe facute,insa niciodata nu au zis nimic.Mai demult chiar am mers cu VCDS-ul in service ca sa ii arat electricianului unde este problema si ce este de facut...el se chinuise 2 ore si nu ii daduse de cap.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tare asta! :D Cred ca e foarte neplacut pt el sa primeasca un asemenea "sut in fund" --> dar totodata un sut in fund e un pas inainte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ramasesem dator cu codarea de usa; la ambele acum arata asa. dar eu am facut setarea cu vas-ul dupa ce am facut update la centralele de usa. si e posibil ca partea cu foldingul sa fie din adaptari. nu am idee. dupa ce am codat usile cu vas-ul, ala te intreba daca vreau folding la contact sau la deschidere usa sofer.

post-47118-0-56121700-1313344965_thumb.p

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Am incercat eu si nu ai ce sa codezi sa se deplieze oglinda la deschiderea usii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

M-am mai intalnit eu de setarea asta in trecut.Nu sunt 100% sigur,inca cred ca este vorba despre intarzierea actionarii ESP-ului la plecarile de pe loc.Adica,mai pe romaneste,lasa rotile sa patineze mai mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are cineva O2FL fara telecomanda?

Ca eu am gasit una asa, i-am adaptat telecomanda mea pe amsina lui, si surpriza.... MERGE. deci nu trebuie decat telecomanda. Dar nu stiu cum sa o sterg acum,. Astepot pana isi ia 2 telecomenzi si atunci le invat peste a mea.

Deci, se poate "monta " telecomanda foarte usor la O2FL.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Revin cu cateva intrebari mai vechi:

Se poate activa pe O2FL:

- sa se aprinda ceata si DRL-ul la cornering si cand aprind ceata?

- al doilea stop de ceata?

- sa se aprinda ceata la franare?

Cel mai probabil raspunsul a ramas NU. :(

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bundy poate ma ajuti te rog cu reglarea intervalului de spalare faruri in vag-com(acum e prea des, la 5 spalari de parbriz da si pe far si pe vreamea asta se consuma aia 5l super repede), tot am cautat si nu risc sa schimb aiurea...

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DA, se poate pune 7,maxim, e prin adaptari pe un canal. ma uit mai tarziu si iti spun.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Revin cu cateva intrebari mai vechi:

Se poate activa pe O2FL:

- sa se aprinda ceata si DRL-ul la cornering si cand aprind ceata?

- al doilea stop de ceata?

- sa se aprinda ceata la franare?

Cel mai probabil raspunsul a ramas NU. :(

Multumesc!

se pare ca se poate activa al doilea stop ceata pe O2FL:

http://www.briskoda....-you-know-more/

se verifica si in realitate? :)

LE: am gasit si un filmulet:

Modificat de Apashi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu stiu ca nu merge al doilea stop de ceata .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Baieti,mă puteti ajuta cu cineva din Pitesti care sa-mi activeze si mie cornering si ch/lh sau care o merge din ele si ce se mai poate pe Octavia II FL a mea?multumiri anticipate tuturor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca iti fci drum prin Bucuresti te ajutam, daca nu, consulta lista cu posesorii de interfete pe localitati.

Sigur gasesti pe cineva pe acolo .

Later edit:

Incearca la colegul nostru TCM Turbo din Pitesti :

0744.200.302

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deocamdata raspunsul este NU pentru al 2lea stop de ceata la FL.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Am observat astazi ca lumina la farurile mele sta un pic cam sus(sau poate doar mi se pare) si se pare ca deranjeaza. cum pot face prin vag-com sa mai cobor un pic pozitia farurilor.

Metionez ca sunt xenon din fabrica cu functie de adaptive si de regula se regleza automat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!