Jump to content

Ai vazut noul Sharan?


kadett
 Share

Postare recomandată

Masina arata chiar ok, dar as fi interesat de modificarile aduse interiorului. Oricum era timpul pt un nou model fiindca este cam depasit actualul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este putin mai colturoasa sau mi se pare mie ?

Asa din poza asta pot spune ca are caroseria schimbata. Atat. Probabil si performantele sunt mai mari. Si se va lansa in 2010.

Modificat de kostas
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aceeasi grila de scirocco chiar devine omniprezenta? Nu ca ar arata naspa, chiar imi place... dar parca e un pic monoton sa ai o serie intreaga de modele care sa semene intre ele!

Acum, va rog poate ma lamureste si pe mine cineva... Modelul actual (din 2000 incoa'... cu sau fara facelifturi/redesenari ale stopurilor si mai stiu eu ce mici ajustari) este singurul comercializat ? oricum asta e cel ce se gaseste pe vw.ro, pe vw.de...

Dar as putea sa bag mana in foc ca am vazut un Sharan in genul celui din poza de mai jos, in fata la Mall, in toamna 2008... si chiar i-am zis persoanei cu care eram: "Uite sharanul asta nou!"... iar apoi am vazut ca era condus de un popa si am exclamat uimit "Saru'mana parinte" (Vreau doar sa arat ca momentul imi este bine intiparit in minte)

2zekrd2.jpg

Poza este luata de aici: http://www.autoexpress.co.uk/news/spyshots.../vw_sharan.html

Exista un alt model intermediar? Exista ceva ce seamana? Poate noul Touran sa ma fi indus in eroare, desi nu prea cred... ?

Oricum era cazul unui model mai proaspat... Daca ne uitam la concurentii directi: noul Ford Galaxy e superb, iar Espace e intr-o continua redesenare (mie nu imi place exteriorul, dar interiorul chiar e deosebit)... Si daca ne uitam si la sora nipona Mazda 5, vedem ca e un pic depasit ca design mpv-ul VW.

Daca acesta este exteriorul, suntem curiosi sa vedem si interiorul...

Modificat de me-high
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

me-high, cred ca te-a dus in eroare asemanarea...

dar sigur ai vazut noul touran, care este la fel cu masina din poza , doar mica diferenta la fata masinii...

uite o poza cu masina mea...sa imi spui daca asta ai vazut...

post-35475-1237397090_thumb.jpg

post-35475-1237397109_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parerea mea modesta este ca ai vazut cross-touran-ul, care arata intr-un mare fel :banghead: chiar imi sta capul la unul (sh) , acum ca a aparut juniorul Robo-Rock in familie.

Daca era disponibil si in versiunea 4motion, aveam un crossover reusit, spatios si UTIL, nu ca Tiguanul care este o masina doar de FUN si FUM.

Modificat de SHARANEL
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, asemanarea e izbitoare intre poza postata de mine ca posibil model de sharan... si noul touran...

Eu citisem articolul asta... si memorasem imaginea... iar in graba nu am observat detaliile...

Va multumesc de iluminare, dragi colegi!

Eu zic ca de acum ar trebui sa apara si un Touran cu grila si farurile stil scirocco... nu? :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
Volkswagen_Sharan_2010.jpg

Aici si sursa: autosblog.fr

Il aveam la avatar de ceva vreme :angry:

Din alta sursa -de aici diferenta de la faruri si unele "colturi".

Modificat de speedo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ me-high , ceea ce ai vazut tu probabil era Volkswagen Routan , desi nu cred ca era lansat ( si nici acum nu cred ca este )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu-nu... era touranul cel nou... Seamana izbitor cu "tentativa" de Sharan din poza postata de mine...

Oricum, am observat ca s-au vehiculat vreo 3 modele de posibil Sharanpana acu ... asteptam realu' :icon_cool:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parerea mea ca e ok sa se mearga pe o linie de caroserie mai apropiata de Tiguan decat de noile Scirocco/Golf.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie poza asta imi inspira mai degraba o tentativa de golf plus decat Sharan. Este mult prea mic pentru Sharan

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ne-am uitat si eu cu fratele meu pt ca el are sharan la noul model.noi am mai gasit inca 2 poze diverse.una e din spate arata bine chiar .iar alta din fata .sincer arata bine.mie primul imi pare mai lung decit cel din poza pusa de speedo

post-19256-1238929435_thumb.jpg

post-19256-1238929440_thumb.jpg

Modificat de flotouran95
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Prima e de fapt doar un ford s-max cu sigla de vw :D Da, atit de bine arata masina aia :mad:

Modificat de kasius
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

primul mi se pare oarecum real, deoarece se continua cu ideea de faruri alungite, ca la Passat CC .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

consider ca suntnumai conspiratii in jurul noului model Sharan. INca nici o sursa sigura nu a confirmat faptul ca ar exista (in afara ziarelor tip Can-Can, Click - la straini).

Si eu stau cu sufletul la gura sa vad noul Sharan, oricum consider ca atunci cand va aparea va fi un model de top cu "care sa sparga piata"

Modelul acutal se poate zice ca din 1996 a ramas neschimbata (ma refer la schimbari majore - in afara de motor si un pic de face-lift).

:) Pana cand apare noul model, nu uita: drive safe :P ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

spy shot cu noul Sharan?

248484.jpg

Asa zic cei de la germancarblog aici ^_^

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hmmm... cu usa culisanta. Interesant - abia astept sa vad noul model, dar oricum oglinda retrovizoare parca ar fi un pic (sau chiar mai mult) total schimbata fata de Golf VI, Passat. O sa stau cu sufletul la gura pana cand voi vedea noul model!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Noroc,

Pe www.worldcarfans.com gasiti poze cu viitorul sharan.

S-auzim numai de bine,

CGM

post-46429-1247408381_thumb.jpg

post-46429-1247408510_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scuze ca ridic problema aici dar nu am gasit un alt loc mai potrivit. Stie cineva unde se gasesc Brushed Aluminum Dash kit, care se pot lipi pe toate piesele din interiorul unui Touran?alhambra-3.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca pe ebay.de ,gasesti sigur. :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

razvan3000 Ala este bord de Sharan, nu de Touran, asa ca degeaba cauti :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
Pe www.worldcarfans.com gasiti poze cu viitorul sharan.

Iar aici gasiti si un filmulet cu acelasi sharan: http://www.carmagazine.co.uk/Secret-new-ca...ouareg-Phaeton/

Sincer, nu is prea fan al usii culisante... desi e foarte utila, face masina sa para duba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incepe sa se simta iz de sharan nou in aer...

Cei de la Autokiste zic ca in primavara lui 2010 . Au si o poza (simulare) cu noul Sharan.

2yyw3sj.jpg

Aceasta seamana cat de cat cu ceea ce surprind "spionii". Si un alt spy-shot:

aa369.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!