Jump to content

Ai vazut noul Sharan?


kadett
 Share

Postare recomandată

sa ne trecem pe lista la comenzi la PBN :P)))

foarte tare....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Este un pas inainte (din ce se vede in poze) insa pe mine ma deranjeaza in special faptul ca nu mai are podeaua dreapta pe toata suprafata si culisa aceea pe laterale pentru usile spate strica aspectul!

Cel mai mult imi place din fata chiar daca seamana cu toata gama actuala VW,mi se pare cea mai potrivita proportie fata de GOLF sau POLO

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un punct decisiv pentru care am cumparat masina din semnatura a fost ca are podeaua dreapta, si mai pot sa transport si "marfa". Si mie mi se pare un minus la noul Sharan acest lucru, si totodata usile culisante. Dar pana la urma trebuia sa faca o schimbare majora - si poate aceasta e :icon_thumright: Acum abia astept sa vad intr-un show-room, poate luna aceasta cand ma duc in Germania o sa zaresc una :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sincer...Noul Sharan imi place cum arata in interior, dar pe Exterior, putea fi ceva mai atragator. Mi se par farurile prea colturoase pe langa ceea ce a fost, si de usile culisante... eu sunt satul de ele. Se vede ca e mai spatios decat predecesorul sau, insa...o masina ca asta putea arata mai bine in exterior. Si cum a zis si Manoka, podeaua dreapta e un lucru superb pentru cei care au mici afaceri , magazine , etc. :icon_thumright:

ps: Simularea celor de la Autokiste pare mai draguta ;)

Modificat de Emy D
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Dupa ce am vazut si filmuletul

, imi dau seama ca nu ma atrage f mult exteriorul. Poate imi voi schimba parerea daca il vad live (preconizat pt decembrie 2010).

Interiorul este deosebit, era si momentul dupa atatia ani sa se evolueze si el. Insa oare de ce or fi schimbat felul in care se strang scaunele? Pacat de podeaua dreapta care o avea aceasta masina si de usa culisanta...

Cred ca aceasta masina ar fi putut fi folosita cu succes de la limuzina la (mini)van de marfa... Faza cu limuzina sare din schema, nu vad eu nici un boss sa coboare dintr-o masina cu usa culisanta... Iar faza cu van-ul de marfa, cum s-a tot zis mai sus... podeaua dreapta!

Pana la 30.000 euro, sa ne bucuram de ale noastre :icon_idea:

Drumuri bune sa avem,

Mihai

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Cand l-am vazut prima data m-a respins designul fiindca are acelasi aer ca celelalte modele noi scoase pe piata de VW in 2010 +/- ...asa ca, frate, daca vrei ca toate masinile sa-ti arate la fel sa fie recunoscute > fa-le, dar personalizeaza-le, prin detalii mici (sau mari daca poti)...ca modele astea noi, toate inafara de Golf 6, Scirocco, Polo si noul Touareg->un Cayenne mai ieftin sunt asa de monotone si VW nu era monoton > era simplu si cu detaliile potrivite era incantator.

Pana la urma lumea se va obisnuii cu noul design fiindca daca sunt fani VW vor cauta ceva sa le placa la masina si pana la urma vor gasi, doar sa nu uite cum e VW/cum a fost un VW.

Am impresia ca e putin "americanizata". Inainte de Noul Sharan am vazut Noul Galaxy si m-a incantat, avea aer de Ford :tuktuk:.

:) Bine ca noul model de Jetta pe care l-au scos este doar pt piata americana, fiindca nu are suflet de VW, arata ca un A4/A5 si chiar cei de la VW au spus ca nu aveau de gand sa pastrese aerul VW in masina. Interiorul imi place la masina aia. Scuze de Off Topic.

:pale:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Eu am vazut unul astazi.. am rams cu gura cascata.. este superba masina. A crescut ceva in dimensiuni fata de vechiul model, are geamurile foarte mari si in lateral, este deosebita..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt curios ce ''upgrade'' au facut la faimosul sistem al rotii de rezerva. :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da , s-a renuntat de tot la rezerva , vine cu kit de reparatie dar si cu un nou tip de anvelope si anume pneuri de mobilitate care se autovulcanizeaza , practic integrează corpurile străine care pătrund

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
Silvian91imAuto

Am fost eu mai critic cu Noul Sharan in replica anterioara, dar dupa ce l-am/am vazut(o) fizic pot spune ca e placut(a).

S-ar putea zice ca m-am obisnuit noul look VW. :-s ...ceea ce spuneam ca se va intampla. :)

Si tot ma gandesc la propulsorul 1.4 TSI de ~150 de cai (unicorni...:)) :D ...cand l-am vazut mentionat ma gandeam cum propulseaza voinicu masina :D.

Daca nu gresesc noul e cu 30kg mai usor ca vechiul model Sharan.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Silvian91imAuto

Evident ca am spus un caracter general :)

A mea are in talon putin sub 1700kg. La cei 90 de cai si 240 N/m eu zic ca e destul :) ...si am deviat de la topic :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Silvian91imAuto

Impact Frontal pe Sofer (stanga fata) si Lateral. EURO NCAP.

<< Link Direct

http://en.wikipedia.org/wiki/Volkswagen_Sharan / http://en.wikipedia.org/wiki/SEAT_Alhambra

(http://de.wikipedia.org/wiki/VW_Sharan_II'>http://de.wikipedia.org/wiki/VW_Sharan_II) http://de.wikipedia.org/wiki/VW_Sharan / http://de.wikipedia.org/wiki/SEAT_Alhambra

Pagina de wikipedia in romana cu VW Sharan nu este..., dar este ceva mic de tot cu Seat Alhambra.

:Driver:

Modificat de SilvianDement91
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
Silvian91imAuto

noul Touareg->un Cayenne mai ieftin

Asta a fost ceva pe moment... parerea fata de Touareg (my bad). Pot spune ca am fost si inca mai sunt suparat ca noul look VW al unelor modele este... Japonez... nush cum sa zic, dar unele nu mai au aerul acela care iti zice ca e Un Volkswagen. Multe detalii imprumutate de la Audi care mai trebuiau adaptate unui look Volkswagen. Impresia asta o am eu acuma... poate imi place mie mai mult cum arata un VW in trecut (pana in 2005, exceptie Scirocco, Golf Mk VI, Polo 6R (look-ul masinii asteia parca a fost tras pe celelalte modele, pur si simplu).

Am mai spus asta. Cu timpul publicul se va obisnuii cu noul look... eu pot spune: daca nu imi place ceva, dar mi-a placut in trecut, caut ceva la actualul sa semene cu fostul... dar totusi spatele noului Sharan ma tot duce cu gandul la un Touran. Vorbind de Touran... noul Touran este noul Sharan la o scara mai mica.

Am mai zis ca arata bine in realitate si ca mi-a placut cand am vazut prima oara, fizic, noul Sharan... sper sa mai vad, ca pozele sunt asa de limitate ! :)

Jantele (modelul) din Poze sunt marfa, superbe... le-as baga in aceeasi categorie cu cele de pe noul Gallardo... foarte...

M-am uitat (http://194.107.82.35/stahl/index.php?lang=eng&loc=vehicle&gb3=H30) sa vad niste dimensiuni pentru ele, daca s-ar potrivii pentru Sharanul meu si totul e ok inafara de ET... la mine e 53 si la noul Sharan e 33, mare diferenta zic eu.

Daca nu m-am exprimat cum trebuie sau incomplet luati in seama doar pozele...

In final am lasat mesaj sa pun urmatoarele poze, luate de pe http://www.volkswagen.ro/modele/noul_sharan/ :

sharanwallpaper11024x76.th.jpg sharanwallpaper21024x76.th.jpg sharanwallpaper31024x76.th.jpg sharanwallpaper41024x76.th.jpg sharanwallpaper51024x76.th.jpg

Sunt pe acolo urcate si 1280x1024, chiar langa 1024x768. :Driver:

P.S. Liniile mari de pe Mk 1.75 sunt si pe Mk 2 :) Oglinzile aduc aminte clar de fostul (sau fosta :D) Sharan.

Edit2: Daca tot am zis ce design imi place, spun ca Noul EOS (2011/2012) e reusit... Golf Cabrio nu gluma, rotunjirea farurilor(dimensionare buna fata de grila) si stopurilor face tot jocul combinat cu imbinarea faruri-grila care are niste unghiuri ascutite.

Noul Sharan are o anumita rotunjire si ascutire in fata... depinde din ce unghi privesti masina, ultima poza din cele ce le-am pus iti arata ca Mk2 seamana cu Mk1.75... zic eu, dar pe langa asta ies in evidenta toate liniile nou adaugate pe masina, anume geamul lateral-porbagaj, partea de jos a usilor, grila (cea dintre spoturile de ceata) de la bara fata, forma spoturilor de ceata... altele.

Mult Off-Topic... scuze, dar e vorba de Design cand e vb de un model nou. Trebuie comparatii.

Edit3: De interior nu am zis nimic... imi place. Interiorul mi-a placut la noile modele, mai ales panoul de la clima. Butoanele alea rotunde.

Modificat de SilvianDement91
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

nu vreau sa fiu carcotas dar daca ar fi sa aleg intre un sharan 2010 modelul vechi si un sharan 2010 modelul nou,sincer as alege vechiul model,mie noul model nu mi transmite nimic,dar apsolut nimic,poate cu timpul o sa ma abisnuiesc....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Accord noului Sharan:

+ pentru usile glisante!Sunt mult mai "indemanoase"... Asta e unul din lucrurile care nu`mi place la vechiul sharan...

+ pentru design-ul exterior,foarte reusit chiar daca seamana mult cu noul touran.

+ pentru noile motoare,foarte silentioase si economice.Sper sa fie la fel de fiabile...

- rabatarea scaunelor din spate,le prefer pe cele din vechiul sharan care se pot scoate...

- bordul mi se pare oribil,seamana cu cel de pe tiguan si golf plus...

Modificat de ByZ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Poate e offtopic dar ati vazut cu ce vrea Dacia sa concureze Sharanul ?Click :biggrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Una mai recenta versus sharan,normal.

post-10065-0-89976700-1313309228_thumb.j

post-10065-0-00613800-1313309238_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ala defapt e noul caddy modificat in photoshop,oglinzile,interiorul si plafonul sunt aceleasi...

post-31559-0-10879700-1313316597_thumb.j

post-31559-0-32147400-1313316651_thumb.j

:))

Modificat de ByZ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!