Jump to content

RCD510 si video-in


exO2Driver
 Share

Postare recomandată

A reusit cineva sa-i dea de cap la video-in pentru RCD510?

La Tiguan functioneaza video de la camera marsarier pe RCD510, ma gandesc ca prin intermediul unui kit multimedia s-ar putea conecta si un DVB-T tuner sau un dvd-player dar inca nu am gasit o rezolvare!

stima,

O

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

pai iti cam trebuie o interfata dietz,de exemplu 1451,ca asta suporta si tuner t v.eu am,inca nu am montat-o.am rns mfd2+dvd digitaldynamic+dietz.e cea mai valabila solutie

.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vesti bune pentru posesorii de RCD510...

Video si navi pe RCD510

O optiune cam scumpa am gasit AICI

Varianta chinezeasca(mai ieftina) din clipul Youtube inca nu am gasit-o de cumparat, banuiesc ca va aparea in curand pe ebay, voi reveni cu noutati!

Am gasit pana la urma doar un Dealer care vinde din China, nu si pretul.

Atentie; Dupa User`s Manual vad ca trebuie demontat si deschis radioul pentru instalatul interfatei(varianta chinezeasca)!

Modificat de exO2Driver
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal,

As vrea sa intreb daca merge sa pui asta si pe RNS 510 dar doar ca sa montezi camera de mers inapoi ?

Multumesc .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa descriere inteleg ca este compatibil si cu RNS510.

Cel cu 299

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@exO2driver:interfata dietz 1451 este pt a baga semnal video in mfd2.apoi,separat vine si cea pt video in motion.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

Am si eu RCD 510 pe G6. Sa inteleg ca trebuie montat un modul ( aparat/adaptor) in bord pentru ca sa pot reda fisiere video/vizualiza TV tuner? Sau trebuie schimbat cu totul RCD-ul cu unul care le stie din fabrica ( evident nu OEM). Chiar ma intereseaza acest subiect, daca e sa inlocuiesc cy totul RCD-ul original ma abtin,daca se poate rezolva prin adaugare de hardware m-as baga :D

Salutare la toti...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la rcd-ul tau,daca bagi un dvd sau un sd cu film,ar trebui sa se vada,daca stai pe loc.pt a vedea in miscare ai nevoie de o interfata.din ce stiu eu rcd 510 e un rns 510 fara navigatie,corect?brgds

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

RCD 510 nu cred ca citeste DVD, sincer nu am incercat ca sa pot afirma cu siguranta insa in descrierea tehnica scrie ca citeste CD-uri nu DVD-uri.

Daca nu citeste DVD ma indoiesc ca o sa citeasca filme, chiar m-ai facut curios si o sa incerc. Nu stiu in ce format sa pun filmele dar o sa incerc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mda. RCD 510 nu citeste DVD. Singurele formate acceptate sunt fisierele audio si alea nu toate. Exista firme care se ocupa de multimedia auto ( recent am vazut in germania). Acestea pot "prelucra" RCD 510-le sa stie mai multe, sa redea mai multe tipuri de fisiere audio si video. Chiar mai multe functii de cat acestea.

Bafta :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

atunci,aveti nevoie de un dvd,de preferinta1/2din,interfata video,si interfata de video in motion.eu am mfd2 cu toate jucariile astea si e nemaipomenit.

apropos-am vazut ieri la vinzari jucarii la vanzare(dvd+interfete)

atunci ce avantaj are rcd 510 in fata mfd2?doar mp3?brgds

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut ,

Mai exact , poti face RCD 510 sa citeasca DVD-uri ? Daca nu macar filme , clipuri , harti navigatie ... si daca se poate stiti pe cineva priceput care ma poate ajuta ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

xxnelu stii cumva de unde pot procura piesele respective ? Sau pe cineva anume care ma poate ajuta cu montajul ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nope...si eu as fi interesat; poate, mai putin montajul :icon_thumright: .

Modificat de xxnelu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este cineva pe aici totusi care a reusit sa instaleze interfata video pentru RCD 510 ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

este

-----

orice RCD/RNS 510 poate avea TREI intrari video + si sistem de navigare iGO8.3 , GARMIN cu pastrarea comenzilor de pe touch panel original. Una din intrarile video este rezervata pentru REAR CAMERA. Conectarea se face prin RGB,calitatea imaginii este super (spre deosebire de pozele mele) :

http://picasaweb.google.com/autopiese/RNS510#

http://www.carcameras.com.cn/UserFiles/image/07143857118.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Virgil_md - Daca ai reusit sa instalezi interfata ... se poate un video review ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate ma insel, insa din pozele acelea vad ca este vorba de un RNS 510, si nu RCD... Daca totusi este posibil, poti eventual sa imi dai pe PM cateva detalii de contact pentru cei care au facut lucrarea? Sunt interesat...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca in pozele alea este vorba despre un upgrade de soft la RNS 510 si instalare camera Rear Assist

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Virgil_md - Lasa-mi PM cu detalii despre unde pot monta interfata video pe RCD 510

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut baieti.

Vroiam sa va intreb daca stiti cum pot activa redare video la RCD510 in conditiile in care am standard pe masina camera rear asist?

O seara buna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

NU are legatura camera deorece are o conexine dedicata am inteles eu dintr-un post de mai sus . Iar redarea video nu o activezi ci adaugi un modul multimedia ..citeste post #14 de catre xxnelu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!