Jump to content

Detailing exterior


Northman
 Share

Postare recomandată

In Brico se gaseste gama Platinum de la Turtlewax: ceara, sampon, solutie curatat roti, dressing cauciucuri, solutie pentru piele, scratch remover si inca cateva prostii.

Tot acolo am vazut si un "duster", daca e cineva interesat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am vazut zilele trecute intr-o benzinarie Agip produse ArmorAll. Aveau Polish&Wax, Wax, Tire Foam, Wheel Foam si inca cateva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

si eu am gasit la un amic care nu vrea sa zica de unde le comercializeaza produse TurtleWax cat costa o asemenea sticla in magazine?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu functionalitate si performante cred ca este comparabila cu Arexons FastWax de care am si eu, iar aceea ca pret este < 20ron

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

am vazut pe net asa ceva ...unde se gaseste si la ce pret stie cineva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La Tesco :blink: (sunt un lant de magazine in UK, posibil si in alte tari). La noi nu am vazut asa ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
si eu am gasit la un amic care nu vrea sa zica de unde le comercializeaza produse TurtleWax cat costa o asemenea sticla in magazine?

Eu mi-am luat asa ceva de la Billa dar am vazut si la benzinarii. A costat cam 12 RON.

am vazut pe net asa ceva ...unde se gaseste si la ce pret stie cineva?

Din pacate dupa cit stiu in Romania nu s-au deschis inca magazinele Tesco (sint gen Metro, Selgros etc). Singurul la care am fost este in Ungaria dar fiind din Constanta desigur informatia nu te ajuta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

interesant topic!

eu mi-am comandat in state - si mi-a venit prin ems foarte bine - urmatoarele:

- lavete de microfibra (sunt super absorbante si finutze si nu zgarie masina),

- perie de dat zapada de pe masina - la fel care nu zgarie (am testat-o iarna trecuta este beton) - este ceva incredibil cum este facuta - foarte grea pe varf ca sa poti sa cureti cu ea de la distanta - are o coada f. lunga - 40 cm - 50 cm

- zgarieci de gheata pt geamuri - este super marfa are un grip excelent

Produse de intretinere nu au vrut sa imi trimita - e mai complicat la noi cu vama pentru toate substantele astea

Asa ca am gasit aici la noi la Pitstoptuning - Meguiar's - sunt beton de beton!!!

Am luat: sampon, ceara, speed-detailer, pt roti, jante, quick-detailer de exterior, de geamuri, scratch removal, shine pt chrom si cam asta cred

Sunt foarte multumit de ele - chiar daca am facut o pauza acuma de detail-ing (am un karcher luat de la brico) d-ala cel mai simplu - de mana dar care merge super misto - astept sa imi vina bestia sa imi fac de lucru :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am descoperit de curand ca www.motorgeek.co.uk au inceput sa livreze si la noi. Cat de curand incerc o comanda la ei sa vad ce iese. Transportul mi se pare ieftin din ce am discutat cu ei, si anume 4lire (pentru un colet de vreo 25lire si aprox. 300g)!

Foarte interesant ca PST are Meguiar's, nu stiam, o sa le fac o vizita neaparat, desi daca totul decurge conform planului cu Motorgeek numai de acolo cred ca o sa iau :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mie nu mi se pare asa ieftin transportul de care zici tu - daca pt 300 grame vor 4 lire - pentru un colet de vreo 4-5 kg in total ajunge la 60 lire care nu mai e asa de putin

oricum vezi si colo si colo - unde iesi mai bine

Modificat de andrei-rs4
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma rog ... relativ ieftin :) Ideaa este ca ar exista o optiune de a obtine produse de calitate la preturi cat de cat rezonabile (in primul rand la noi lipsesc multe); va tin la curent cum decurge situatia.

Tu ce ceara ai luat de la PitStop? Daca poti pune si niste preturi la ce ai luat, sa stim ca la ce nivel sunt.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o sa incerc sa le caut - le am la birou - maine daca le gasesc

am luat ca ceara - NXT-ul de la Mguiars si lichida di spray - am folosit doar spray si e super

o sa incerc sa pun lista care am luat-o de la Pit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dupa cum am promis: (toate sunt Meguiar's)

NXT Car Wash .................................................. 31 EURO

quick detailer interior ......................................... 14 EURO

Hot Rims All Wheel Cleaner ................................. 16 EURO

Endurance High Gloss Tyre Protection Gel ............... 16 EURO

Quik Wax ........................................................ 16 EURO

Deep Crystal Paint Cleaner .................................. 19 EURO

Deep Crystal Polish ............................................ 19 EURO

Deep Crystal Carnauba Wax ................................. 19 EURO

Quik Clay Detailing System .................................. 27 EURO

Gold Class Car Wash Shampoo and Conditioner ........ 12 EURO

NXT glass cleaner .............................................. 16 EURO

NXT Hot Shine Tyre Spray .................................... 19 EURO

Applicator Pads ................................................. 7 EURO

Carpet and Interior Cleaner .................................. 13 EURO

preturile sunt cele care le-am primit de la Pitstoptuning - acu vreo 2-3 luni si erau cu tot cu TVA

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Interesant, cam mari preturile dar totusi e o varianta.

RS-ul o sa fie multumit :icon_rambo:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:D ATENTZIUNE!!ceara pt metalizate Turtle Wax la oferta la Cora!!!!

13.99 RON

Modificat de VEKAU
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cateva produse Turtle Wax si la Bricostore. Am luat eu ceara din gama Platinium. Chiar mai multe ca la Cora

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am luat si eu si am aplicat-o ieri pe masina. Nu am folosit alte marci de ceara pana acum, e prima data. Rezultatul m-a multumit, dar n-as putea sa compar cu altceva.

Am trecut azi printr-o portiune cu ploaie si am remarcat ca apa se scurgea foarte diferit de pe capota fata de inainte, picaturile nu se mai lipeau, ci alunecau, ca si cum ar fi fost proaspat vopsita. Se simte si la pipait o diferenta.

Pe ea scria sa nu se foloseasca daca lacul vopselei e afectat. La mine inca exista portiuni cu vopseaua originala, sper ca nu va dauna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am luat azi de la Cora:

twmet4oj.jpg Ceara 139.900

twint4ei.jpg Spray pt.bord (fara silicon se pare) 169.900

mf4xl.jpg Laveta microfibre 69.900

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asta este (ceara); :) multzumim de poze!!! :)

Modificat de VEKAU
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Azi am luat pachetul comandat la Motorgeek.co.uk!!! :P

Am comandat pe 12.06, am aflat ca pe 13 a fost trimis de ei, iar ieri am primit avizul de la posta sa il ridic azi. Transportul a costat 4lire asa cum discutasem cu ei inainte pentru ce vroiam eu. Platit cu card, absolut nici o problema.

Am luat:

- 2x Poorbooys Waffle-weave drying towel

- Pinnacle Polishin Pal + 2xpolishing pads + 2xfinishing pads

- bonus: un burete aplicator

motorgeek5bq.jpg

Abia astept sa le incerc :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ceara de la turtle wax platinum mi-am luat si eu. de la bricostore;

inainte de ceara as vrea sa ii dau cu niste polish ...mi-a spus cineva ca ala la culoarea masinii acopera mai bine zgarieturile superficiale... stie cineva de unde pot cumpara si niste polish pt o masina albastra tot de la turtle wax ? (la bricostore aveau doar alb si rosu :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Numai de la Turtle Wax? Vezi ca exista de la Sonax si eu cred totusi ca este mai buna.Eu am pentru masina mea si este adevarat ca acopera mai bine zgarieturile pentru ca vine si cu un creion corector din ceara.Cred ca gasesti asa ceva la Augsburg.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mersi mult... am intrebat de turtle wax pt ca am luat deja niste ceara de la ei si nu stiam daca trebuie sau nu sa fie si polish si ceara de la aceeasi firma... sonax am vazut si eu la augsburg, intr-adevar. o sa trec pe acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!