Jump to content

Navigatie aftermarket pentru gama VAG


lucaflo26
 Share

Postare recomandată

am reusit sa achizitionez aceasta navigatie after pt touranul meu pt ca inainte aveam rcd 300 si find satul de schimbat cd am decis sa imi cumpar asa ceva.l-am montat ieri singur am si dvb-tuner inclus .am sa pun si 2 poze cu ea.am vazut asa ceva si la colegii de la golf V.

inca poza cu navigatia.deocamdata merge bine chiar se aude mai bine ca si rcd 300.sunt primele impresii pe viu.

are menu in lb romabna?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salutare!! Eu am un sistem de nav RNS 300....unde as putea gasi un cd cu harti pt el? :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

eu am modelul din link:

http://cgi.ebay.it/Auto-Ricambi-e-Accessor...=item2c530642c7

ca probleme cu el doar ca la punerea pozitiilor se aude un broom in difuzoare care mai nou dispare dar reapare si problema cu functionarea navigatiei fara contact am rezolvat-o .am cumparat un buton exact ca cel de

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Am vazut pe site la piooner un nou model de navigatie.Pretul este de 1500

post-19256-1273952642_thumb.jpg

post-19256-1273952663_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vali_devill

am citit ieri in maxi tuning,ca cei de la kenwood,au scos o navi pt golf passat etc,cum sunt cele de la zenec,adica instalare si adaptare perfecta oem.sincer,arata mai bine decat cele de la zenec,dar era cam 1500 euro.

brgds

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In germania l-am vazut la 1.299,00 euro.Nu stiu insa cit e de bun.Vorbesc de kenwood

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Acum si cei de la Witson au scos modele noi pentru masinile facute in 2010 cu cablajul schimbat. Preturile sunt mult mai mici decat cele de la kenwood. Pana la urma cred ca ar trebui pus in balanta calitatea vs pret. Eu am lucrat cu aparatele de la witson si mi se par destul de ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Recomand cu incredere sa incercati RNS 510 OEM pus pe Touran (mai ales ca acum pretul nu mai este asa prohibitiv). La mine schimbarea a fost extraordinara (in primul rand calitatea sunetului este exemplara). Masina avea din fabrica un MFD2 pe care l-am schimbat, cei drept, cu emotii. Acum nu regret absolut deloc...chiar daca m-a costat un pic mai mult decat credeam (CAN Gateway nou, cablu antena adaptor ptr. RNS). Am pus de cand a aparut (mai 2010)firmware-ul versiunea 2760 (ultimul disponibil pe my-gti), SD card de 32 GB si rulez hartile cu versiunea 6.1 (East si West), si, bineinteles comenzi pe volan...sincer, recomand!

post-5040-0-14523300-1288881473_thumb.jp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.

@gigikent, la ce pret te-a dus toata "afacerea" (piese+manopera)?

Te intreb pentru ca sunt si eu interesat de un RNS sau replica si incerc sa imi formez o idee cat mai buna inainte de a face pasul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aproape 1000 de euro...dar a meritat.

Modificat de forceturbo
Quote inutil.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Vreau sa cumpar aparatul din link http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=330516181142&viewitem=&sspagename=STRK%3AMEWAX%3AIT ,are gps,dar nu cred ca are pentru europa,se poate schimba harta?daca da ce tip de soft s-ar potrivi?multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Pana la urma am cumparat aparatul asta http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rt=nc&nma=true&item=370484588351&si=pxL1E%252B4sJuyxxGjZm6EQZJaSU9g%253D&viewitem=&sspagename=STRK%3AMEWNX%3AIT .astept sa soseasca,vanzatorul mi spus din start ca este o harta care este si py europa,dar ca softwerul e demo,a spus ca se poate schimba daca este formatul potrivit pe Garmin sau TomTom.de unde fac rost de soft si cum il schimb?multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa mine poti pune ce soft vrei tu.Cind iti vine aparatul sa ne spui exact ce soft ai pe el dupa ce il montezi si te ajut eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-am gandit si eu ca s-ar putea pune orice soft,o sa incerc,care ar fi cel mai bun?acuma astept cu nerabdare sa ajunga intre 4-6 zile dureaza exp.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Depinde eu folosesc igo primo.Acuma sa iti ajunga si sa vedem dupa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am primit astazi aparatul l-am montat,e destul de dragut,dar la navigatie nu reusesc sa fac sa ma arate pe mine in ce punct sunt,si nici ghidare prin voce nu reusesc sa o fac poate de ce este demo desi nu scria ca ar fi,din cate vad eu Sistemul lui e IGO 8.poti sa imi trmiti softul care il folosesti tu ?pot pun softul pe card micro sd si dupa aia pun cardul in adaptor?sau tre pus numai pe cardul pe care l-am primit la el

post-43313-0-85495400-1298580805_thumb.j

post-43313-0-46785700-1298580826_thumb.j

post-43313-0-11076600-1298580855_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa cum am spus se poate monta si alt soft.Din poza vad ca ai o varianta veche de igo 8.Ai montat antena gps ca sa caute satelitii si tre sa mai niste setari in soft pe card?.Ti-am trimis pm si vorbim acolo mai multe de preferat seara tirziu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
Publicat (modificat)

An facut update de unitate si am facut fericit kinderul meu cu un set de tetiere ceea ce va recomand la toti cei care aveti copiipost-19256-13370762528801_thumb.jpgpost-19256-13370762742237_thumb.jpg

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

Modificat de flotouran95
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

micuzzu_marius

ce unitate ti ai luat? Audiosources?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da AS-7608 V5 gold de la colegul Akaiu caruia ii multumesc pentru suport si seriozitate.

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

micuzzu_marius

si eu am AS -V5 varianta de 8 inch, f multuit (aproape 6 luni de cand l am acizitionat) iti doresc sa te tina cat mai mult fara nici un fel de problema :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

mersi pt link.dar acolo vad ca nu scrie ca ar fi si pt touran.mia mai zis cineva ca nu se stie daca suporta softul meu de pe masina sa pun navigatie.cica da niste erori.ati auzit ceva in leg cu asta?ala imi ceruse 1500 de euro.e cu capul

Am si eu ceva asemanator si la scanarea din service mi-a dat eroare pe RadioCD.Nu-l recunoaste, dar nu vad ca acest lucru sa fie o problema, avand in vedere caq functioneaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

O chestie interesanta și după părerea mea foarte utila este aceasta replica de navigație. Locul unde se poate monta asigura o vizibilitate foarte buna fata de locul actual al navigație pe bord. Este ce a în genul BMW X 3 parcă la Volvo am mai vazutpost-19256-13912927837457_thumb.jpg

Modificat de flotouran95
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exista de mult asa ceva. dezavantajul este ca sunetul va fi prin aux(daca exista aux), daca nu prin boxa proprie. partea multimedia nu o poti controla din comenzile pe volan.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • vdragos a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!