Jump to content

Reparatie daune provocate de grindina


Vizitator
 Share

Postare recomandată

Si masina mea e lovita de gheata,e un tip in Tg Mures,oferta pentru a mea e de 2000 Ron(metoda ventuze),cred ca sunt in jur de 100 "gaurele", fara vopsea sarita; am vazut masini facute la el, nu se observa nimic(poate doar un ochi foarte antrenat).

Modificat de Tilu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Aduc din nou topicul in actualitate fiindca am gasit pe cineva care se ocupa de asa ceva in Cluj.

Cand mi-am luat masina (Polo-ul), am descoperit ca avea o indoitura minora pe stalpul C dreapta. Am fost la Razvan (ca sa nu fiu acuzat de reclama mascata sau mai stiu eu ce abureli, cautati pe Google "pdr cluj napoca") si a iesit impecabil. Problema mea a fost una minora, insa am vazut cum lucra la un BMW 320i negru batut de grindina la modul groaznic si am ramas extrem de impresionat.

Recomand.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva unde as putea trage o mica infundundatura de pe usa? La mine in oras am intrebat, dar pana acum nu am dat de nimeni care sa fac asa ceva! Am vazut-o astazi pe usa, nu e foarte vizibila dar ma deranjeaza pe mine!

post-77500-0-09835700-1377185920_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Din pacate am patit-o cu grindina si eu rau de tot si acum imi e destul de greu sa ma hotarasc asupra metodei de reparatie. A doua zi dupa grindina au aparut echipe care fac PDR (paintless dent repair) in oras. Folosind acele ventuze indreapta metalul. Ar mai fi varianta clasica la tinichigiu. Colegii care au mai facut reparatii cu ventuze ne pot impartasii niste impresii pe termen lung? Cum s-a comportat suprafat reparata? Au aparut ulterior defecte sau fisuri in locul reparatiei? Am CASCO deci as putea sa si vopsesc masina. Nu stiu care metoda sa o aleg.... :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu e foarte grav, nu o tinichigi. Nici re-vopsire nu merita, fiindca la revanzare, va exista totdeauna suspiciunea unui accident in istoricul masinii. Daca nu te dreanjeaza prea tare mai asteapta, si eventual cand ai drum prin Cluj, fa-ti o programare in prealabil la Razvan.

Tipul e un om serios si parolist si lucreaza bine. Evident ca in timp tabla nu "revine"la forma ei indoita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Si eu am patit o ieri cu grindina,  mi-a fost lovita aprox 70%din masina ,exceptie facand 2 portiere si hayon. Sunt metode mai putin scumpe de repAratie sau.....? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Singura varianta mai ieftina e sa inlocuiesti reperele indoite, eventual de pe o masina de aceeasi nuanta.

Daca e lovita tare, s-ar putea sa iti ramana ciobituri de la gheata in vopsea sau zgarieturi de la sculele PDR si ajungi tot la vopsit sau cel putin un polish profesional.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ah mersi. O sa incep cu inlocuitul capotei.....restul........

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Salut,

Stie cineva service in Pitesti care sa faca PDR? sau pe cineva, nu neaparat srvice, care sa se priceapa la asa ceva?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Foarte tare. Bine de stiut. Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
  • Administrator

@Mihai Apostol

 

Daca ai nevoie de reclama te rog ia legatura cu owner-ul vwForum @voinea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 years later...

Am fost la PDR cu Fabia ce am avut-o, au lucrat excelent (zona Cluj)

Recomand cu incredere, mult mai ieftin decat revopsire element si nici macar nu se observa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!