Jump to content
CroCop

Tuning Audi 80 B4

11 postări în acest subiect de discuţie

CroCop   
CroCop

Salutare, cunoaste careva vreun mester care lucreaza in fibra ? Vreau sa "modernizez" harbuletzul meu.....am inceput prin niste jante ... vreau sa-i fac spoilere si praguri .....

post-19165-1235945759_thumb.jpg

post-19165-1235945920_thumb.jpg

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
edyg   
edyg

acesta e jaful meu si vreau un sfat: directia merge f greu si nu pot sa-mi dau seama de ce. plus ca mai am ceva probleme la motor (v6, 2.8l) credeti ca as putea sa-i pun un motor mai mic? bafta tuturor!post-28061-1241812199_thumb.jpgpost-28061-1241812188_thumb.jpg

Link către postare
adumitrachy   
adumitrachy

2..0 benzina ar fi perfect zic eu

Link către postare
adriandobrin25   
adriandobrin25

frumoase masini...sunt uimit ca nu se apuca nimeni sa tuneze asa ceva ca ar da super pe exterior!

Link către postare
ZBENG   
ZBENG

CroCop is superbe jantele alea, bafta cu proiectul!

Link către postare
iordache_octavian24   
iordache_octavian24
acesta e jaful meu si vreau un sfat: directia merge f greu si nu pot sa-mi dau seama de ce. plus ca mai am ceva probleme la motor (v6, 2.8l) credeti ca as putea sa-i pun un motor mai mic? bafta tuturor!post-28061-1241812199_thumb.jpgpost-28061-1241812188_thumb.jpg

:P Cum sa schimbi motorul....cu veva mai mic.No Way.Lasat-ti motorul asta ca e bestial.Stiu ca impozitul,asigurarea,benzina costa mult dar merita.Daca vrei iti dau eu un motor de 1.8 si diferenta dar nu merita crede-ma sa strici frumusete de masina.Si in plus fiecare motor are comp lui si instal lui electrica si cred ca vei avea mari probl cu unul schimbat.Repara-l daca nu mai merge bn da nu-l sch.Audiurile nici nu tb tunate pt ca sunt fenomenale.Tu decizi.Ai verif pompa de servo?sau uleiul sa nu aiba gunoaie,span,cva ce ar putea bloca curgerea lui?bafta :)

Link către postare
edyg   
edyg
:D Cum sa schimbi motorul....cu veva mai mic.No Way.Lasat-ti motorul asta ca e bestial.Stiu ca impozitul,asigurarea,benzina costa mult dar merita.Daca vrei iti dau eu un motor de 1.8 si diferenta dar nu merita crede-ma sa strici frumusete de masina.Si in plus fiecare motor are comp lui si instal lui electrica si cred ca vei avea mari probl cu unul schimbat.Repara-l daca nu mai merge bn da nu-l sch.Audiurile nici nu tb tunate pt ca sunt fenomenale.Tu decizi.Ai verif pompa de servo?sau uleiul sa nu aiba gunoaie,span,cva ce ar putea bloca curgerea lui?bafta :D

salut

am rezolvat cu masina, acum merge unsa. nu mai cobor din ea si nu ii schimb nimic. Bafta! ;)

Link către postare
alehandro69   
alehandro69

Sal!! Stie cineva o firma care monteaza un power box pe pompa de injectie la motoarele 1.9 tdi? Mai creste puterea cu 20-25 cp

Link către postare
bloody_v   
bloody_v

las-o balta cu powerbox-ul, de multe ori este doar o rezistenta care transmite informatie falsa calculatorului in legatura cu temperatura combustibilului si il forteaza sa dea mai multa motorina.Detin acest model de masina cu acelasi motor si nu este nici pe departe un motor performant sau usor de crescut in putere.Daca vrei sa faci ceva, indicat ar fi sa schimbi injectoarele cu unele mai mari, o evacuare mai buna, eventual un intercooler mai mare la turbina si un chip tuning de calitate.Si cu toate astea nu cred ca poti sa-i dai mai mult de 25-30 de cai.Motorul este intr-adevar foarte fiabil dar depasit moral din punct de vedere tehnic.Al meu are aproape 110k km, este in stare excelenta dar lenes ca un mort.Eventual daca vrei ceva mai deosebit te sfatuiesc sa pui un 1.9 tdi cu geometrie variabila AHU de pe audi a4 b5.

Powerboxul ala este o minciuna gogonata si face mai mult rau decat bine, degeaba ii dai tu injectie daca nu isi ia suficient aer ca sa intretina arderea, nu merita cresterea consumului pentru 2-3 cai in plus si mai mult fum negru dupa tine.

Link către postare
SENY   
SENY

Te-ai trezit(bloody_v) 

ultimul post e din 1.2013,anterior 2010.

Link către postare
bloody_v   
bloody_v

deloc nu conteaza

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.