Jump to content

Masina mea DERBY Mk1


XANu
 Share

Postare recomandată

Am gasit saptamana trecuta o mica bijuterie, un Derby absolut divin.Mai putin spatarul de la canapea care este ars de soare nu am avut ce sa ii fac.Pana si filtrele si uleiul sunt impecabile.A trebuit sa ii leg Radioul, care este cel original,sa ii schimb bujiile si sa ii curat contactele de la lumina numar.

In rest dupa o spalare si o curatare, arata ca noua.

post-3510-1234696367_thumb.jpg

post-3510-1234696447_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, felicitari pentru masina, arata de 10x ori mai bine decat a mea, dar eu stiam ca derby a aparut abia la inceputul lui 77' (am citit de aici http://www.s-tech.org.uk/mk1/articles.html) a ta n-are cum sa fie din 74... culoarea pare originala foarte tare, cum sta cu podeaua? la mine e impuscata in spate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

datele sunt corecte...derby exista si 74.

felicitari pt "pesa". cat fu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E din '74, pentru ca am brieful, culoarea nu e originala, a fost galbena,iar tabla e mai buna ca la un Golf 3, adica mai are puncte dar nu e perforata.

Fu 600 Euro.

Asa arata ''dupa''...

post-3510-1234765806_thumb.jpg

post-3510-1234766008_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari pentru masina,vad ca a fost intretinuta,isi merita toti banii, sa ai noroc de ea :)

Felicitari pentru masina,vad ca a fost intretinuta,isi merita toti banii, sa ai noroc de ea :eek:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tare derby! n-am vazut unul asa bine intretinut...sincer.

de cat sunt jantele? intreb ca eu am pus pe 15...si dupa o sapt a rupt o planetara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rotile sunt de pe alt VW al meu.Sunt 6J cu 15'' si distantiere.mai mult de show,deocamdata.

Donez o fata de usa Dreapta, neagra, stare buna.

Modificat de XANu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rotile sunt de pe alt VW al meu.Sunt 6J cu 15'' si distantiere.mai mult de show,deocamdata.

Donez o fata de usa Dreapta, neagra, stare buna.

trimis mesaj privat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

unde le gasesti, domnule, unde? :))

in fata casei unui mosuletz pasionat care se mai ingrijea de ea sau uitata intr-un garaj la t(z)ara? sa te bucuri sanatos de dansa :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma cam gasesc ele pe mine.Din pacate am aproape 20 si nu prea mai am unde le tine.As avea nevoie de o curte mare unde sa le bag la pastrare.

Asta e, unii au multe pasarici...

Derby-ul chiar statea in fata unei case, de foarte multi ani.Adica din '97.Si nu se ingrijea nimeni de ea.

Acu tre sa gasim donator de acte...E pacat de ea.Mi-au trecut multe VW-uri prin mana dar nici unul in starea asta , la varsta ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

superba masinuta sa ai bafta de ea...si eu am gasit una la TG Mures recent si am fost si e ca si luata e din 1979 o sa gasiti poze cu ea pe forum :) sa o stapanesti sanatos.... care era faza cu donatorul de acte????

post-40610-1271766042_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!