Jump to content

Dotari suplimentare


EFlavius
 Share

Postare recomandată

salutare tuturor,

 

Incerc sa deslusesc nivelul de echipare la Polo pe care il detin si ma gandeam poate ma ajutati cu informatii.

 

1.2 54 cai din 2005-2006 model 9n3

culoare alb

 Instalaţie de ventilaţie în 4 trepte nu am AC

4 x airbag-uri(cele 2 clasice bord+in scaunele din fata)

4 x gemuri electrice

1 sistem de blocare usi si blocare geamuri

oglinzi cu reglare manuala si cu semnalizare exterioara

lampa haion simpla cu senzor usi deschise si inchidere automata la scoaterea cheilor din contact

discuri doar pe fata

senzor placute frana in bord

senzor bancheta spate(daca nu e prinsa bine)

EPS,ABS

Spatarul scaunelor fata e piele ecologica(probabil),la culoarea interiorului masinii.Nu am sertare iar reglarea se face doar clasic

Nu am tetiera,nu am lumina in porbagaj si nici in torpedou

Nu am proiectoare

Volan 4 spite reglabil

a 3 a lampa stop

luneta incalzita electric si stergator cu temporizator

Oglinzi make-up stânga / dreapta integrate în parasolare

Maneta frana de mana imbracata in piele(la fel cu spatarele scaunelor)

avertizare sonora daca intru pe rezerva ,daca uit luminile aprinse sau daca plec cu frana de mana

nu am calculator bord

 

Am luat unele dotari direct de pe site-ul VW.Din aceste informatii nu mi dau seama la ce nivel de echipare ma incadrez.Exista ceva caracteristici speciale care fac diferenta?

Multumesc anticipat

Modificat de CataSR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 279
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • cosmin1012

    74

  • BoCo

    26

  • Spu

    18

  • ingeras2020

    14

Top Posters In This Topic

Posted Images

sa stii ca variantele de echipare standard pe diferite versiuni variaza de la tara la tara, de la an la an... Cel mai probabil, in cazul tau este vorba de un Trendline

Modificat de mihaibzgica
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel mai probabil dai seria de sasiu colegului GABIVVX impreuna cu rugamintea ta de a-ti deslusi caracteristicile masinii.Desi avem unele inclinatii de medium,conform listei caracteristicilor neamului romanesc...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
petrisorionut86

Trend line contine AC  climatic Mihaibzgiga, sertar sub scaun sofer, volan reglabil inaltime si adancime, lumini make-up in plus de ce a a scris omu acolo. Apropo ca sa afli sigur vezi ca in portbagaj pe undeva acolo exista o eticheta unde scrie ce tip de echipare are, asa am aflat eu al mine, sunt cateva coduri acolo dupa ce ridici capacul acela si vezi roata de rezerva acolo ai un sticker...Search si uitate dupa acele coduri. Oricum cu a zis si colegul mai sus depinde si de tara din care provine a mea e din Germania.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Am si eu o intrebare: Cum adica climatizare in torpedou?Din pacate eu nu am AC pe masina...si nici bani sa fac o investitie de 500 euro sa pun AC. Stima.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Climatizare in torpedou este un traseu care vine de la aeroterma,de la vaporizator.Daca ai AC,ai si aceasta optiune pentru a tine,daca doresti,ceva la rece in torpedou.Nu de alta,dar daca ai vreo tanti pasionala in masina...

Modificat de dan 48
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

scaune incalzite a montat cineva? ce piese sunt necesare si un pret estimativ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

scaunele incalzite, sau pernele de incalzire si acestea se monteaza sub tapiterie, modulele de sub scaune, mufele de la acestea , perechile de mufe de sub scaune , butoanele de incalzire si mufele de la acestea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

vreau sa montez la polo 2006 lampi usa fata. am doar sticla rosie dar imi trebuie soclu. se potrivesc de la golf 4 ca de polo nu am gasit. aceeasi intrebare si ptr iluminat torpedou.

vreau sa montez la polo 2006 lampi usa fata. am doar sticla rosie dar imi trebuie soclu. se potrivesc de la golf 4 ca de polo nu am gasit. aceeasi intrebare si ptr iluminat torpedou.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai nu prea merg de g4.Alea de Polo au alt cod,au marginea mai proeminenta si culoarea mai vie.Astea de g4 au un pic de joc in locasul usii la Polo.Merg puse dar se vede de la o posta ca nu e ce trebuie.Pentru care cunoaste d-astea.Dar,daca nu ai la dispozitie altceva...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Salutare!
Am un Polo 9N din 2002 si o intrebare oarecum tampita: As putea sa ii pun modul de climaizare (tot de Polo 9N) in locul modului cu 3 butoane rotative?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Stiti unde as putea gasi un astfel de separator pentru polo?

Sau macar o alta solutie pentru fixare stingator de incendiu si alte lucruri intre far si arcada rotii...

ssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Am cumparat un polo 9n 1,4 16v si as dori niste sfaturi despre masina si pareri ms nticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare! Vad ca de ceva vreme e cam liniște pe aici, asa ca vin sa sparg gheața. Masina din poze este polonicul prietenei mele, eu am un golf 4. Totul a fost făcut de mine, asa ca dacă aveți întrebări, va pot răspunde cu cea mai mare placere. O sa pun și preturile pentru ca probabil o sa fie destule întrebări. 

In ultima perioada, masina a primit :

- lumini ambientale în plafoniera (5 lei și ceva cablu de prin casă) 

- boxe Focal cu tweetere și filtre - cu ocazia asta, i-am montat boxe și în ușile din spate (undeva la 400 de lei cu tot cu cabluri și ce a mai trebuit) 

- navigație 2 din de pe Aliexpress cu camera marșarier și Bluetooth audio și tot ce trebuie (vreo 350 de lei cu tot cu rama și mufele pt adaptare) 

- jante 17'' 

-scut de tabla (275 de lei cu tot cu transport) 

- suspensie reglabila ta-technix (1010 lei) care urmează sa fie montata săptămâna viitoare, odată cu scutul și jantele. 

In weekend o sa ii montez o stație pe boxele din uși, ca să se poată bucura de ele la maxim, iar în viitorul apropiat urmează si un subwoofer + încă o stație pentru el. 

Las și un filmuleț cu boxele, a se lua în calcul ca atunci erau montate doar boxele din față, pe rcd ul cu care a venit masina, adică amplificare slaba. Eventual o sa revin cu o filmare după ce montez stația. 

Cam asta ar fi pentru moment, o sa mai revin cu update-uri pentru ca nu vrea sa se oprească aici. 

Sper sa va placa :)! 

 

507d16977c.png

507d98b984.png

507e139e1d.png

507e77566a.jpg

50b68a7592.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
On 2/17/2017 at 1:23 PM, mihaibzgica said:

Stiti unde as putea gasi un astfel de separator pentru polo?

Sau macar o alta solutie pentru fixare stingator de incendiu si alte lucruri intre far si arcada rotii...

ssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss.jpg

Eu am reusit si am facut dintrun plastic...sau mai poti folosi FOREX !

20170401_145947.jpg

20170401_195237.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai portbagajul unde sint facute alea nu este de polo.Se vede copertina care se ruleaza.Intrebarea se referea la polo,unde se amplaseaza mai greu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic ca nu conteaza masina,din acel material de mai sus sau din forex (este un plastic) se taie cu cater si ii dai orice forma doresti ! Cu super-glue pe laturi si arici !

17813775_1461396363893476_620375092_n.jpg

17836868_1463602497006196_1171159321_o.jpg

Este un fel de plexiglas cel care se mai foloseste si la porti (sa nu se vada in interior) ! Ii dai forma cu cuterul,apoi super glue clor 3 laturi (stanga,dreapta,jos) pentru a face priza cu materialul masinii,apoi aplici banalul arici si iese ceea ce am facut eu !

 

Modificat de TomachE
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Proiect personal : tableta Nexus 7 2013 integrata in bord. 

Daca e cineva curios, astept intrebari. 

IMG_20170516_142705.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intrebari nu prea, dar am un sfat. Poți sa iti cumperi un crossover activ la care ii dai semnal din tableta. El împarte semnalul front rear și subwoofer, și în plus îl și amplifica pana la 7v. E frumos cu ala pt ca o sa ai reglaj de volum mai elegant și mult mai eficient. Varianta mea merge doar în cazul în care ai ieșit cu semnal din tableta într un amplificator și nu în casetofon prin AUX, atunci devine cam inutil.

Modificat de R_a_z_v_a_n
Renunta la QUOTE
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Bina ziua!Am adus recent un Polo 1.4tdi Sportline si am o curiozitate.

Ce functie are acest buton?Este dotare din fabrica sau nu?In momentul cand apas pe el,din rosu se face galben,dar nu se intampla nimic special incat sa mi dau seama...Este pozitionat dupa stalpul stanga in spatele soferului.

20190626_120503.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buton dezactivare senzori monitorizare  interior.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!