Jump to content

Magazie cd-uri


cosmin_golf
 Share

Postare recomandată

salut tuturor.am si eu o intrebare.am vazut pe okazii niste magazie de cd balupunkt cu 10cd,si eu am un vw gama blaupunkt,oare merge cu magazia pt ca pe gamma e numai 6 numere pentru cd s pe magazie poate fi pus 10?? :blink:

images%3Fq%3Dmagazie%2Bbalupunkt%26um%3D1%26hl%3Dhu%26client%3Dfirefox-a%26sa%3DN%26rls%3Dorg.mozilla:hu:official%26biw%3D1024%26bih%3D544%26tbs%3Disch:10%2C773&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=724&vpy=259&dur=692&hovh=194&hovw=259&tx=179&ty=115&ei=RZwkTd7DEM_Gswbko9W6Ag&oei=rJskTcujGISCswblvb3aDA&esq=8&page=3&ndsp=15&ved=1t:429,r:9,s:30&biw=1024&bih=544

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • paul_ral

    6

  • cosmin_golf

    6

  • eleet

    3

  • rob3rt17

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare tuturor.

Am un casetofon+magazie Philips. Aşa am cumpărat maşina cu ele montate. Le-am demontat fără să le dau prea mare importanţă, am folosit un Mp3. După 2 ani mi-am adus aminte de ea. Surpiză...le-am montat pe maşină şi merg foarte bine, chiar sunt surprins. Nelămurirea e că nu

post-38791-0-57898400-1294501962_thumb.j

post-38791-0-58959600-1294501972_thumb.j

post-38791-0-02866800-1294501984_thumb.j

post-38791-0-30719400-1294501992_thumb.j

post-38791-0-29098600-1294502004_thumb.j

post-38791-0-18494400-1294502013_thumb.j

post-38791-0-14986900-1294502024_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar trebui ca atunci cand se inchide cass-ul sa se inchida si magazia

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Păi...magazia cred că se opreşte şi ea, dar dupa ce am oprit casetofonul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa e normal sa functioneze. Eu am magazie de pe un golf 4 cu cd-player seat alana si tot asa se comporta. e perfect normal.

Modificat de Mihai TYC
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

hello.intrebare mea este urmatoare:am un vw gamma balupunkt V si am cumaparat o magazie de 10 cd blaupunkt CDC-A60,aproape noua,din cate stiu eu sunt compatibile.. este conectat corect,se vede laserul daca e deschis,dar cand apas pe radio-cass CD.scrie NO cd changer.ma scoate din minti :angry: :angry: :angry: cine stie cineva ce are?oare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

salut paul! spunemi si mie unde pot gasii un cablu precum cel din ultimele doua poze pe care leai postat tu ?(am o magazie cd iar casetofonul este cel original si imi trebuie cablu exact ca in poza aceea cu acele mufe) ms

Modificat de tzutzu91
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

salut tuturor..sint nou pe site,,am un passat 3bg 2002 are cass gamma dar nu are magazia de cd,,asa am luat-o,si as vrea sa iau o magazie originala,am vazut ca are locas sub volan,posibil ca acolo sa fi fost magazia?este si o mufa acolo,,de unde as putea lua una,,,/ mersii mult,,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De la dezmembrari.

Vezi ca aici e aria golf 3

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

buna,

mi-am cumparat si eu recent (adica ieri :D) un golf 3 din 93 motor 1.8 ....in fine ...propietarul, neamt

a lasat pe masina casetul original si in josul casetului exista o cutie de depozitat casete care ocupa ff mult spatiu...eu mi-am pus radio-cd-ul meu si nu am ce face cu cutia de casete da nu stiu cum sa o dau jos ca nu scrie pe nicaieri si nici pe net nu am gasit in plus nu se vede nici un surub...sau clema ...

va rog daca aveti vreo idee :D

mersi

post-102107-0-18124000-1326273661_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Buna ziu,am si eu o magazie de cd philips 22RCO26/50B si as vrea sa o pun pe casul vw gamma care e originalul masinii (passat b5 2000).nu am cablul:(......ma poate ajuta careva????daca da astept un rasp si pe tel 0730474274.ms

Buna ziu,am si eu o magazie de cd philips 22RCO26/50B si as vrea sa o pun pe casul vw gamma care e originalul masinii (passat b5 2000).nu am cablul:(......ma poate ajuta careva????daca da astept un rasp si pe tel 0730474274.ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

salutare tutor! am un passat3bg din 2001 cu radio cas original gamma probabil, problema mea este ca am doua magazii de cd-uri una jvc si un pioneer iar cablul de legatura dintre radiocas si magazie n necesita adaptor din mufa rotunda cu 8 pini in mufa albastra cu 8 mini asezati 3-2-3.

Din motive pur si simplu de aspect si de originalitate nu renunt la radiocas, cabluri se gasesc extrem de greu. iar adaptoare de cabluri imposibil..... Rog frumos....cine poate sa imi dea o schita de adaptare intre cele doua unitati... multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La banii pe care-i dai pe adaptor, mai repede găsești magazie OEM. Sunt foarte multe anunțuri cu magazii de Passat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

ce cod are cablul oem de legatura intre magazia 6 cd-uri si mavigatia MFD2 pentru un passat din 2006 ?

multumesc anticipat,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cauta in aria Passat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc oricum

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Nu am cablul de legatura dintre gamma iv si magazia de cd . Ma poate ajuta cineva cu un sfat ?

O pot lega altfel ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut, am si eu o probelma legata de cd playerul de pe masina, si m-am gandit sa postez aici pentru ca nu am gasit niciun topic legat de asa ceva ...

 

 - am un casetofon de logan clasic (poza) , daca nu il leg cu plus continu ( rosu cu galben si galben cu rosu) se reseteaza si imi cere codul mereu pe langa asta nu pot da volum mai mare de 20 ca se opreste (se reseteaza) si  o ia de la volum mic. Daca leg cu pulus continu merge tot foarte bine doar ca imi ramane display-ul semi aprins iar noaptea chiar se vede si atrage atentia.

Are cineva ideea din ce cauza ramane display-ul semi aprins, cum pot rezolva problema sau alta varianta prin care sa pot da volumul la maximum si sa tina minte codul  ?  

 

 Daca exista un topic special pentru asa ceva rog un moderator sa mute postul multumesc ! 

Modificat de rob3rt17
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mihai_mihai

De obicei firul galben vine legat pe contact cand pui contactul se aprinde si displayul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da galben e pentru contract, dar oricum leg firele ramane display-ul semi aprins (fara cheie in contract) , cand am plus contirnuu, fara plus continu nu ramane aprins dar nu tine minte codul casetofonului si nu merge volum mai mult de 20. 

 

 - galben pentru contact

 - rosu plus

 - negru masa

 - portocaliu - cand aprinsi luminile scade intensitatea ... 

 - albastru ... 

Modificat de rob3rt17
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!