Jump to content

Magazie cd-uri


cosmin_golf
 Share

Postare recomandată

deschid un nou topic,ca asa ceva nu s-a mai discutat decat extrem de vag.am posibilitatea de a avea o magazie de cd-uri(zicea tipul-necunoscator de altfel,ca si mine :10[1]: ,ca e de passat)..vreau sa stiu daca exista posibilitatea de a o lega la casul original,sau la cel de golf4.mentionez ca eu nu am cas original,dar voi primi unul de golf 4.daca e nevoie de cel de golf 3,o sa il schimb.

si mai am o intrebare:e adevarat ca,cablul(va dati seama ca nu il am ) pt magazie-de la cas- e in jur de 150 de ron??si daca se potriveste pe casurile de pe golf,unde sunt comenzile?pe fata casului??

mersi fain.

p.s.daca s-ar potrivi la casul original l-as schimba pe asta de g4,ca arata mai fain bordul. :10[1]: -eu acum am un cas sony cu afisaj digital,e bun da are displayul portocaliu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • cosmin_golf

    6

  • paul_ral

    6

  • taz21

    3

  • eleet

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

Din cate stiu pe g 4 au pus cass Blaupunkt si magazie CD de aceeasi marca. Pe G3 am pus cass gamma IV, 4x20w cu CD changer marca Philips, original Golf 3. Din ce am vazut pe vortex constructorul a mers pe CD changer Panasonic sau Clarion. Mufele celor 2 cd sunt diferite. Daca cumperi magazia iei si cablul dintre ele. cd changerul se comanda din butoanele existente pe panoul casetofonului.

post-6155-1232046315_thumb.jpg

post-6155-1232046330_thumb.jpg

post-6155-1232046343_thumb.jpg

post-6155-1232046361_thumb.jpg

post-6155-1232047748_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am eu magazie d cd. si e pt golf 4. pun maine poze. e cu tot cu cablu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

paul_ralam observat ca mufa e dreptunghiulara. magazia care ma intereseaza nu are cablu.presupun ca a ramas pe masina respectiva.pot sa fac rost de cablu de la unu de are cablu,da i-a furat magazia :D din portbagaj.daca imi da cablul lui,atunci el cum mai face alimentarea?

mersi pt raspunsuri.sunt lamurit.o mica intrebare:in afara de portbagaj.unde altundeva se poate pune magazia?in dreapta jos ,in bord am vazut la un astra.mentionez ca eu am modelul cu un singur airbag,pe volan.

:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alimentare o ia din cass (+) iar (-) o ia de pe caroserie, cablul are un fir pentru masa cu papuc rotund. O poti pune practic oriunde e la indemana si nu incurca pasagerii. Vezi, cablul sa se potriveasca la mufa dinspre magazie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti prinde magazia de partea din spate a spatarului banchetei (in portbagaj). Asa poti avea acces si din interior, rabatand spatarul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dragii mei,azi am primit casul ,alfa,de pe golf 4,si magazia de cd sony,cu 10 cd.pana a pune poze,astept opinii:daca se potriveste,daca o sa mearga,ce cabluri trebuie,etc.......

tipul spunea despre magazie ca e de passat....astept ajutor:repet:maine revin cu poze!!!

respect

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am si pozele:care aveti,ziceti daca se potriveste.are rost sa caut cablu ,au ba??in special la mufa aia de langa cele de extern audio.cea principala.asa e si la voi?

calitate mica la poze-telefon mobil :blah:

megezia are 10 cd uri.si 2 iesiri separate pt audio.cred ca sunt suplimentare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am magazie ca si a ta, dar am si cass-ul tot Sony, si din cate am vazut nu se potrivesc mufele la alte casetofoane, am incercat sa o inlocuiesc (magazia) cu una Blaupunkt, ca a mea deja citeste cam greu, si nu se potrivesc mufele, nici nu cred ca sunt adaptoare de mufe, doar daca te poate ajuta cineva sa legi direct firele la mufa aia. Iesirile audio sunt mufe RCA(asa parca le spune), alea le gasesti la tot coltul. Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deschid un nou topic,ca asa ceva nu s-a mai discutat decat extrem de vag.am posibilitatea de a avea o magazie de cd-uri(zicea tipul-necunoscator de altfel,ca si mine :P ,ca e de passat)..vreau sa stiu daca exista posibilitatea de a o lega la casul original,sau la cel de golf4.mentionez ca eu nu am cas original,dar voi primi unul de golf 4.daca e nevoie de cel de golf 3,o sa il schimb.

si mai am o intrebare:e adevarat ca,cablul(va dati seama ca nu il am ) pt magazie-de la cas- e in jur de 150 de ron??si daca se potriveste pe casurile de pe golf,unde sunt comenzile?pe fata casului??

mersi fain.

p.s.daca s-ar potrivi la casul original l-as schimba pe asta de g4,ca arata mai fain bordul. :) -eu acum am un cas sony cu afisaj digital,e bun da are displayul portocaliu.

Salut! eu am cumparat G3-ul meu din Germania. Avea sub scaunul din dreapta o magazine instalata. este un loc ok, nu reranjeaza pasagerii din spate. Intre casetofon si magazie se face legatura cu un cablu special, dedicat pt fiecare marca. G3-ul meu avea casetofonul schimbat fata de cel stock/original cu un Kenwood de generatie mai veche.

Chiar zilele astea vroiam sa dau magazia jos, deoarece nu mai am ce face cu ea - am montat un mp3.

Atasez maine cateva poze.

Modificat de geee
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din pacate casul alfa nu are iesire pt magazie de cd-uri....asa ca il voi monta normal,pe boxele masinii,iar playerul ramane

modulatorul fm.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu am aflat atunci cand am schimbat casetofonul cu mp3 ca masina a avut magazie, sau cel putin cablajul... Am inauntru primul cablu din pozele lui paul_ral, dar n-am ce face cu el :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi cer scuze daca sint offtopic :| Am pe golful meu un CD radio player marca Pionner. Am cablul pana in portbagaj , dar imi lipseste magazia. Sint dispus sa dau la schimb un radio casetofon Philips cu magazie de CD-uri si cablul aferent pentru o magazie de CD-uri pentru Pioneer ( e acel model pe care il livrau cei de la volkswagen direct din fabrica ).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Am revenit cu pozele.scuze de calitate dar sunt facute cu telefonul.

post-13173-1232804431_thumb.jpg

post-13173-1232804441_thumb.jpg

post-13173-1232804445_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e un loc chiar ok, dupa mine. Poate foarte usor sa ia suturi de la cel care sta in dreapta spate. Eu cel putin sigur ia-as trage cateva (:D neintentioanat, normal) ca sunt mai lung in picioare.

@cosmin_golf: si eu am magazie sony. Arata exact la fel (sunt cateva modele asemanatoare, difera doar 1-2 functii). Sunt 2 cabluri, unul pt controlat magazia, si celalalt pt semnal audio (cablu clasic 2x RCA). Daca cumva gasesti cass si cablu pt ea, vezi ca sub una din placutele de prindere (trebuie demontata de pe magazie) se afla un buton rotativ. Acesta trebuie sa fie rotit in functie de pozitia de montare a magaziei, astfel in cat linia de pe el sa fie perfect verticala. Gasesti mai multe detalii in manual, la pagina 3 aici => http://pdf.crse.com/manuals/3865033111.pdf

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

Astazi, cand am dat buzunarul central jos pt a-i pune suport de pahare, am dat de cablul de mai jos. Aveti idee de la ce e? Cumva de la o magazie?

post-31623-1235493121_thumb.jpg

post-31623-1235493125_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu e toata lumea lamurita aici va pot da eu ceva informatii...in principiu se poate pune orice magazie de cd`uri iar daca este originala se pot face modificari la cablu...eu am avut casetofon gamma IV si am pus pe el magazie cu 6 disk originala de vw dar model 2003...iar cablu l'am modificat dupa schema casetofoanelor.

Pentru magazii precum am mai vazut pe aici exista niste adaptore care permit conectarea si controlul acestora.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

am si eu o problema :) Am primit de la cineva un cd changer Blaupunkt CDC A08 si m-am gandit sa leg la casetofonul meu VW Beta. Am gasit si cablu pe metrafo am legat dar casetofonul nu recunoaste cd changerul imi apare pe ecran no cd CHANGER :blah_: cum as putea sa adaptez sa mearga ?

post-56661-1262861906_thumb.jpgpost-56661-1262861912_thumb.jpg

post-56661-1262861995_thumb.pngpost-56661-1262862678_thumb.png

Modificat de zuuup
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

- Nush de ce va zbateti atata cu magazii si restul. Va luati un mp3 player sau un modulator si gata...e rezolvata problema. E si mai comod...intra si mai multa muzica. Parerea mea...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exista cumva magazii de CD care sa citeasca si MP3?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exista magazii de mp3 si mai exista si magazii de dvd dar alea sunt ceva mai scumpe :icon_thumright:

Modificat de Mihai TYC
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exista am vazut si prin carrefour odata la oferta pt o magazie cu 12 cd-uri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

salutare tuturor

am pe masina o magazie CU 6 CD PANASONIC G634 509D; casetofonul e Gama ca cel din postul #2; equalizer Nokia si subwoofer tot nokia;toate sunt puse din fabrica pe masian; problema:magazia nu imi mai citeste nici un cd.

stie cineva daca merge un alt tip de magazie? daca stiti pe cineva care are de vanzare o magazie ca a mea va rog sa ma ajutati fiindca nu vreau sa descompletez sistemul de pe masina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

cristico, gasesti asemanator cu ce ai tu, sunt de vanzare pe okazii vreo 3 sau 4 buc. cu pretul de 150 de lei, eu am una dar difera mufa de conectare, este pentru un pioneer

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!