Jump to content

mufa pentru vag-com


spesiel
 Share

Postare recomandată

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • GTI_85

    6

  • TheRogue

    6

  • mac23

    4

  • cojocariu.marian

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

salutare , vreau sa cumpar un cablu obd de diagnoza , am gasit pe un site de care mi-a zis o prietena , uitati aici : http://dealextreme.com/details.dx/sku.24361 , stiu ca e chinezarie , de altfel magazinul e in Hong Kong si o sa dureze 2 saptamani pana ajunge .. eram curioas daca vreunul din voi are ceva asemanator cu asta sau vreo alternativa sa imi ofere , nu vreau s ainchiriez vreau ceva sa imi ramana mie . Mersi. Bafta all

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mufa de la ecu este in acel gen cum este pe site , se afla situata deasupra brichetei in dreapta scrumierei

Modificat de alex_abd
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

unde ar trebui sa fie ecu? si de unde pot face rost de cablu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cablu gasesti pe net, ECU se afla sub stergatoare acolo unde au motorasul, mufa de diagnosticare o gasesti langa bricheta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

salut cine ma poate ajuta si pe mine cu un mecanic bun pentru golful meu?in ploiesti.fac cinste

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Buna ziua. Cred ca sunt usor in afara subiectului lucru pentru care imi cer iertare. Definitivez un carpc ce va fi montat pe un Golf 3 motor 1.8 benzina conector pentru diagnoza 2x2. Intentionez sa achizitionez o interfata de diagnoza care la fi conectata permanent.. cu atat mai mult cu cat am un consum maricel . As opta la un ELM 327 bluetooth dar din pacate nu cunosc mai nimic despre diagnoza auto. Imi poate recomanda o interfata pentru acest motor.??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut, am montat recent un 2.0 8v pe mk2'ul meu si as vrea sa ii pun testerul dar am o problema, am pus instalatia completa a motorului cu ecu si tot ce e nevoie dar nu stiu care sunt mufele care imi trebuie pt a conecta mufa de la tester. Dupa ce am montat in panoul de sigurante cele 4 mufe albe am mai ramas cu vreo 6-7 mufe mici cu cate 1 singur fir si una cu 2 fire pentru care nu am loc in panou. Intrebarea mea ar fi, care sunt mufele care la mk3 se gasesc la scrumiera? Imi poate spune cineva care este traseul firelor incepand de la ecu sau eventual o schitza? Precizez ca pe ecu scrie OBD 1.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

ma  poate  ajuta  cineva   si  pe  mine  cineva  cu  o  diagnoza   vag  com   din  Ploiesti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Salut scuze dacă sun offtopic. Am pus de curând vagcomul pe masia și îmi da eroare (SHORT TO +12 ). Masina avea motor monopunct și mufa diagnoza cu doua mufe. Eu am pus motor multipunct  1.6aee și mufa obd 2. Dar de ce nu merge? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!