Jump to content

Cum dau jos folia de pe geamuri


Valentin M.
 Share

Postare recomandată

Eu am transparenta 50% fata si 21% spate si luneta, am fost oprit, le-am dat o hartie de omologare in care am trecut si fata, chiar daca nu e 70% si nu au fost probleme. E evident mai deschisa folia din fata, se vede in masina. Mi-au urat toate cele de bine si am plecat. Cred ca voi nu stiti cum sa vorbiti cu un politist :icon_cheesygrin:))) Eu n-am mai dat o spaga de f multi ani, totul se face din vorbe :Driver: Inclusiv in Braila unde m-au filmat cum nu dadeam prioritate unui pieton :D

Deci, prestez servicii de tutoring "Cum sa faci politia romana din vorbe" :icon_thumright:)))

Ca sa fiu si putin on topic, nu-i mai bine sa-i lasi pe cei care monteaza folia noua sa o dea jos si pe cea veche? Cu siguranta ei au f multa experienta.

din moment ce era trecuta si fata in certificatul de omologare nu aveau ce sa-ti faca. numai sa nu te intalnesti cu rar-ul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

au intrat de curand in dotarea politiei pistoale de verificare a transparentei, asa ca certificatul de omologare nu mai are valoare singur de capul lui. Aviz amatorilor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

au intrat de curand in dotarea politiei pistoale de verificare a transparentei, asa ca certificatul de omologare nu mai are valoare singur de capul lui. Aviz amatorilor.

poti demonstra cele afirmate de tine?

sau doar sperii oamenii?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Afirmatia e verificata si de mine! :)

In Iasi au astfel de pistoale de vreun an!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am cea mai inchisa pe toate geamurile si pe laterale fata( adica fumuriu95%) si niciodata nu au probat cu nici un pistol. asta in bucuresti.

Modificat de KATARFG
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai ce crezi ca sunt prosti...vino in Iasi si iti garantez ca in maxim o saptamana ramai fara talon fara sa te verifice cu pistolul.Folia cu transparenta 5% nu trebuie verificata decat la ochi! :)

Modificat de 4abc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bine. acum nu exagera, ca si astia din bucuresti sunt recalcitranti, dar ..................suntem in Romania.

Modificat de Al Bundy
QUOTE inutil
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Revenind la subiect, ce ramane dupa luarea foliei se poate razui cu o lama de cutter si cu apa cu sampon intr-o spritiera pentru lubrifiere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu atentie la luneta, circuitul de dezaburire e firav..."prietenii stiu de ce" :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 years later...

Se poate da usor jos fara sa ramana urme, daca e folie de calitate.
La inceput dezlipesti intr-un colt (daca ai lama speciala de razuit geamuri e mult mai usor) apoi tragi uniform de folie in timp ce din cand in cand aplici cu pufaitorul solutie de curatat geamuri. Ideea e ca trebuie sa fie umed tot timpul locul unde se desface folia, altfel iti ramane lipiciul pe geam. Poate ajuta si incalzirea in prealabil cu un pistol cu aer cald, pistol cu aburi sau foen. Nu va apucati sa dezlipiti cand e rece afara, sa fie peste 20 de grade.

Daca ai folie proasta si se rupe cand tragi de ea atunci o desfaci cu razuitorul fasie cu fasie, se gaseste in Leroy Merlin, Dedeman etc. Nu raman urme nici la metoda 2.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!