Jump to content

Coduri piese si accesorii originale Polo


nicuiry
 Share

Postare recomandată

amortizoarele tale de 1.4 tdi de pe masina sunt asa:

6Q0 413 031 BN - amortizor fata

6Q0 411 105 AH - arc fata

6Q0 513 025 BN - amortizor spate

6Q0 511 115 AG - arc spate

Vezi daca pe amortizoare, arcuri, rulment sau flansa sunt scrie aceleasi coduri.

Sunt sigur ca vor diferi doar ultimele 2 litere din cod. In rest primele 6 caractere sunt aceleasi. Nu stiu daca se potrivesc dat fiind faptul ca 1.2 este un motor mai usor. Rulmentul si flansa sunt identice in schimb. Asa apar in Etka.

Modificat de Kostas
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut,

Ma poate ajuta cineva cu coduri pentru un POLO 9N 2001 1.2 AZQ?

Piesele ar fi:

FATA:

Bucse

Pivoti

Capete de bara

Bielete

Placute de frana

SPATE:

rulmenti

saboti de frana

Multumesc,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stie cineva ce pretz are eleronu de la polo gti modelul 9n3 ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@tonikutza am gasit codul pentru placutele de frana pe fata ( cred ca pe spate ai cu tambur ) , codul este 6Q0 698 151. Sa verifici codul inainte sa cumperi placutele :offtopic:

post-54951-1271071613_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Poate cineva sa imi spuna un cod sau cum se numesc capacele incercuite in imagine cu rosu sau de unde as putea sa le cumpar ?

post-65431-1271950224_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel din partea stanga este intradevar doar un capac, dar in partea dreapta este un suport pentru pahare - se apasa pe el si iese suportul.

Daca la masina ta lipsesc, si ai in locul acestora doar niste spatii goale - spatii pentru depozitare - atunci sa stii ca nu poti sa le montezi decat daca vei schimba consola centrala. Daca vrei sa schimbi si consola, atunci posibilitatile sunt mai multe: poti sa pui capace in ambele parti, sau suporturi de pahare sau de carduri in ambele parti; poti sa le combini cum vrei tu. Eu, de exemplu, am suporturi de carduri in ambele parti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intradevar eu am acolo niste spatii goale ca spatii de depozitare si credeam ca acele capace sunt pentru a le masca,nu stiam ca trebuie schimbata consola centrala.Multumesc pentru ajutor m-am lamurit.

Modificat de Aditu
Quote
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cod si pret pentru capacul stergatorului de pe hayon are cineva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...capacul stergatorului de pe hayon: 6Q6 955 435 B

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sany0957.jpg

sany0958.jpg

aveti idee de la ce sunt ? mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Distantiere pentru boxe

Modificat de p.i.g
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vin in usile fata intre tabla si panoul (fata) usii. Cele de caucicuc sunt pentru a etansa intre fata usii si boxa, iar cele de spima au rol...de umplutura cu scop acustic, fonic....

Dar de unde le ai de nu stii ce sunt? :icon_thumright:

Modificat de Aditu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am avut masina acum ceva timp intr-un service de toata frumusetea .

cele doua cercuri le-am gasit sub scaun pasager si cel de spuma in portbagaj

si cum cei de la service au incercat sa ma fraiereasca cu altceva si mi-au tinut si masina enorm de mult nu am mai stat sa ii intreb ce sunt

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cauta aici pe forum metoda de demontare a panourilor de usa si monteaza-ti singur "piesele in plus". Bine ca ti le-au dat totusi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pun si aceste coduri aici pentru cei care au motorul de 1.2 si nu au capacul la motor asta se potriveste la fix in comparatie cu cel care are filtrul de aer in el pentru ca trebuie facute anumite modificari

se poate cumpara din reprezentanta ? si monta tot acolo ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare!

poate cineva sa imi zica si mie , daca piesa incercuita in imaginea de mai jos , se poate gasi separat de mecanismul stergatoarelor fata ? cei de la magazin mi-au zis ca vine tot mecanismul , dar nu am incredere in ei , pt ca am motive sa nu am! multumesc!

untitled1.bmp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vine tot ansamblul.Dar cum ai reusit sa il rupi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am dat de cateva ori stergatoarele jos , si ultima data nu s-au aranjat bine

si tot incercam sa le fixez , desfaceam si starngeam la loc piulita , pana s-a rupt filetul ! ai idee cam cat costa , cel original?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

6Q1 955 601 B cam 351 ron fvta la dealer.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vw polo 1.2 motor azq din 2002 pompa abs cod 6Q0 614 117 C

ma intereseaza daca stie cineva un cod pt calculatorul airbag

Modificat de Aditu
Majuscule
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt foarte multe modele. te rog sa imi dai o serie de sasiu si verific.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare !

ma intereseaza si pe mine niste maruntisuri pt un polo din 2003 1.2I 12V : capacul de protectie amortizor fata,capacul de plastic de la stergatorul din spate,buton de la usa dreapta fata (acela mic si rotund care se ascunde in fata de usa la inchidere).

si acum sa trecem la lucruri mai mari: Sincer sunt foarte incantat de "Polache" al meu nou achizitionat(o saptamana) dar ma omoara deja lipsa AC-ului. Ce sa fac ? Ce ma sfatuiti voi batranii site-ului. Sa pun aer sau nu ? Si daca vreau sa pun de unde-l iau si cat ma costa ? Poate aveti idee si de costurile montajului

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!