Jump to content

Coduri piese si accesorii originale Polo


nicuiry
 Share

Postare recomandată

Salut, scriu aici ca nu pot crea un thread nou.

 

Am un polo 9N, din 2005, cu motor 1.4 16V 101CP, cod BBZ.

Trebuie sa schimb motorul si am gasit motorul respectiv dar vine de

pe un Seat Ibiza.

 

Motorul are acelasi cod, se poate monta pe Polo-ul meu?

Ati schimbat careva motorul unui Polo? Unde ati gasit schimbul?

 

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate schimba fara modificari daca e acelasi cod motor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Ma poate cineva ajuta cu un cod la niste protectii de la portbagaj. Am un polo limousina din 2004 si imi lipsesc de la porbagaj doua protectii de plastic care acopera becurile de mers inapoi si de frana.

post-157003-0-09526700-1439620082_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut .   Ma poate ajuta cineva cu un cod sau o denumire pentru furtunul din poza?  Face legatura intre pompa de vacuum si servofrana. ( cel putin asa am inteles de la mecanic ). 

 

6fb22b.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Caut capota albastru metalizat pentru vw polo 9n3 , sunt din brasov , stiti un magazin de dezmembrari unde pot găsi ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Trebuie să schimb cărbunii de la electromotor, dar nu se mai vede seria(s-a șters). Poate cineva să mă ajute cu o serie, ca am fost la o grămadă de magazine de piese și toți îmi cer codul de pe electromotor. Mașina e VW Polo 1.4 16v benzina din 07.2002 BBY. Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Seria e stantata in tabla carcasei deci nu se poate sterge. Demonteaza-l si ai s-o gasesti.

 

Daca nu poti incerca codul meu:

Electromotorul meu pare ca fusese schimbat, masina mea e cam deodata cu a ta, doar putin mai noua cu cateva luni.

Eu l-am demontat si gresat, a fost suficient la mine, dar mi-am notat ce scrie pe el.

 

Bosch BOA

0 001 120 400 (401)

12v

VW AG 02T 911 023 G

Germany 089

03-01-08 21:40:36 1N

 

Eu cred ca ar fi identici carbunii chiar daca al meu e din 2008, dar nu sunt 100%.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Seria e stantata in tabla carcasei deci nu se poate sterge. Demonteaza-l si ai s-o gasesti.

Daca nu poti incerca codul meu:

Electromotorul meu pare ca fusese schimbat, masina mea e cam deodata cu a ta, doar putin mai noua cu cateva luni.

Eu l-am demontat si gresat, a fost suficient la mine, dar mi-am notat ce scrie pe el.

Bosch BOA

0 001 120 400 (401)

12v

VW AG 02T 911 023 G

Germany 089

03-01-08 21:40:36 1N

Eu cred ca ar fi identici carbunii chiar daca al meu e din 2008, dar nu sunt 100%.

Faptul ca nu se mai vede seria mi-a zis-o mecanicul și m-am gândit ca știe ce zice :D. Mersi de reply o să încerc cu seria ta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
leon.maximilian

Pun si eu o intrebare pentru cunoscatori. Am un VW FOX, an 2006, 1.4 TDI, cod motor BNM, 70 cp. Se potriveste cumva capacul de motor de la VW Polo 1.4 TDI (9N)?

 

Am citit o multitudine de postari si inca nu am gasit raspunsul. Cineva spunea ca cel de la VW Polo 1.4 TDI 80 cp se potriveste. Ma gandesc sa nu dau comanda de el si sa raman cu piesa sa nu am ce face cu ea.

Multumesc anticipat pt raspunsuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Buna ziua, stie cineva ce cod are bara fata VW Polo 9n3, cu gauri pentru spalator faruri?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Nu gasesc 2 piese, le-am cautat pe net si degeaba, au urmatoarele coduri:

03C103558, furtun epurator(asa cred ca-i zice):

PA12GF30, astea sunt mufele din capatul furtunurilor de la pompa de benzina, le-am rupt la demontare.

Poate stie careva unde sa le comand.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare.

Va rog sa ma ajutati cu codurile de piesa pentru rulment roata stanga fata si discuri frana fata pt. un VW Polo din 2009 , 5 usi, motor 1.2 benzina, 51 kw.

VIN:WVWZZZ9NZ9Y069646

Este varianta cu servodirectie dar fara ABS, motiv pt. care am dificultati cu identificarea pieselor pe siturile generaliste.

Va multumesc anticipat!

Salutare.

Va rog sa ma ajutati cu codurile de piesa pentru rulment roata stanga fata si discuri frana fata pt. un VW Polo din 2009 , 5 usi, motor 1.2 benzina, 51 kw.

VIN:WVWZZZ9NZ9Y069646

Este varianta cu servodirectie dar fara ABS, motiv pt. care am dificultati cu identificarea pieselor pe siturile generaliste.

Va multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Mă poate ajuta cineva cu un cod de piesa pentru consola centrală cu suport pahar stânga dreapta si cutiuță cu capac deasupra ? Mulțumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Găsesc în România suport pahar stânga? M-am uitat fugar pe google nu am găsit 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut, poate cineva sa-mi dea un cod OE pentru filtru de habitaclu ( polen ) pentru un polo 9N , an fabricatie 2006, cod motor BME, serie sasiu: WVWZZZ9NZ6D093573

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

https://www.dropbox.com/s/f4jo14fe08csyav/polo furtun1.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/48ncr3w21dnp82r/polo furtun2.jpg?dl=0

 

o rugăminte, cum se numeşte acest furtunel de evacuare a gazelor

mulţumesc!!!

 

pozele sut prea mari pentru a le încărca aici. 

Modificat de costaan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am găsit foto

este borba de acest furtunel... 

mulţumesc

polo furtun3.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am unul dintre claxoane defect, presupun ca cel de frecventa joasa, dupa sunetul pitigaiat

care se aude la actionare (00906 - Horn (H1)  28-10 - Short to Plus - Intermittent).

Ideea este ca as vrea sa cumpar unul oem, second hand si am observat  in anunturile

corespunzatoare,  fotografii in care apareau claxoane cu diferite forme de conectori.

Imi puteti confirma daca in fotografia atasata conectorul este cel corect pt. polo 9n 2002 ?

Multumesc !

 

claxon polo.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, asa arata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc mult !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salutare.

Va rog sa ma ajutati cu un cod de piesa  pentru bara fata VW Polo, seria WVWZZZ9NZ8Y230116.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astazi am vrut sa-mi schimb bieletele antiruliu si am descoperit ca-mi lipseste o portiune din arcul dreapta-fata.

Linistit m-am dus sa-mi comand doua arcuri insa vanzatorul verificand seria VIN m-a anuntat ca sunt fericitul / nefericitul

posesor al unei suspensii sport (PR-G12+L11)  si ca nu-mi gaseste arcuri.

Mi-a dat totusi un cod: 6q0 411 105 k si am descoperit doua modele compatibile: SACHS 993222 si SPIDAN 86697,

cu diferente relativ mici de pret intre ele.

Despre SPIDAN nu stiu absolut nimic, ce sa aleg ? Multumesc !

 

Clipboard01.jpg

Modificat de PL500
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!