Jump to content

Poze montaj/demontaj polo 9N si 9N3


nicuiry
 Share

Postare recomandată

Am deschis acest topic in speranta de a ne ajuta unul pe altul in montarea si demontarea anumitor componente sau piese de la modelul 9N si 9N3,

sper sa nu se supere posesorul topicului cu acelasi nume din cadrul subforums Polo 6N si 6N2,

sau daca un moderator considera ca am incalcat ceva cum au ei grija de mine rog sa inchida topicul daca nu este de folos posesorilor modelelor 9N si 9N3.

Totodata fac apel la toti posesorii de VW polo sa contribuie la acest topic pentru a ne ajuta reciproc.

Va multumesc.

Modificat de nicuiry
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

mie mi-ar fi de folos dar in romana pt ca nu stiu o boaba nemteste :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu as avea nevoie de asa ceva. in special pentru grila de un 9n3 si montarea unui capac de motor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scrieti linkul care l-a dat @bridefo pe google apoi dai in dreptul "tradu aceasta pagina" sau alta metoda intrati pe http://babelfish.yahoo.com/ introduceti linkul selectati dintr-o limba in alta... park asa tot mai intelegi cat de cat :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

postez si eu aici ca e cel mai recent si relevant topic pentru problema mea.

Ma poate ajuta cineva cu idei de demontare a aerotermei la un Polo 9N3, face un zgomot ciudat (scartait/ciripit) la anumite turatii,

sistemul e climatronic si isi modifica singur turatia si e enervant, banuiesc ca o ungere a motorasului ar rezolva problema.

PS: daca totusi un moderator citeste asta poate ma ajuta sa deschid un topic nou pt problema mea, daca nu stau sa "astept" nr minim de postari...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma poate ajuta cineva cu idei de demontare a aerotermei la un Polo 9N3,

Demontarea V2 pe primele 2 pagini, pe pagina 3, demontarea torpedoului ca sa poti ajunge la V2.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La torpedoul si bord m-am ametit si eu....nu stiu cum sa desfac

Modificat de Spu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc mult alex pt document ;)

Sper sa o rezolv saptamana asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

salut!

va rog mult poate cineva sa puna o poza in care sa se vada cum trebuie sa prind trusa de ajutor si stingatorul in fanta din partea stanga la un polo 9n3?! (le-am desfacut cu manuta mea cand am golit portbagajul-trebuia sa o duc o vreme la un service - si daca nu am capiat incercand sa le asez inapoi,nu reusesc neam!!!!)

multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu nevoie de un mic ajutor. Cum se demonteaza fetele de la usi fata si spate?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu nevoie de un mic ajutor. Cum se demonteaza fetele de la usi fata si spate?

Uite aci..... :D :icon_thumright:

Altfel decat .doc nu am cum sa le dau...

portiera_fata_cu_geam_electric.doc

portiera_fata_fara_geam_electric.doc

portiera_spate.doc

Modificat de Spu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sebastian stefan
cum se monteaza o cotiera stie cineva? Multumesc

E relativ simplu.Se desface partea din spate a consolei centrale (cea cu suport de pahare)prin tragere spre plafon ,apoi prin presare se fixeaza cotiera care mai are si doua holtsuruburi care se infileteaza in partea din spate.Daca esti interesat pot sa fac o poza cu cea montata de mine pe masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da chiar te rog .. tu cotiera ai luat-o din fabrica sau ai vb cu cineva sa-ti aduca din afara? daca da la ce pret.... si mai am o intrebare .. eu am in 3 usi .. imi afecteaza cu ceva cotiera cand vreau sa las pe cineva sa se urce in spate.. adica cand mut scaunul ..

Cu stima!

Modificat de BoCo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu afecteaza cu nimik....vine in locul paharelor din spate....simplu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu as avea nevoie de asa ceva. in special pentru grila de un 9n3 si montarea unui capac de motor.

pentru capacul de la motor am dat eu comanda ieri la reprezentanta si la asfarsitul saptamanii tre sa soseasca te tin la curent

este cel fara filtru de aer in el

adica asta

post-17292-1234287014_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sebastian stefan
da chiar te rog .. tu cotiera ai luat-o din fabrica sau ai vb cu cineva sa-ti aduca din afara? daca da la ce pret.... si mai am o intrebare .. eu am in 3 usi .. imi afecteaza cu ceva cotiera cand vreau sa las pe cineva sa se urce in spate.. adica cand mut scaunul ..

Cu stima!

O am de la cineva de pe forum dar nu mai stiu de la cine.Daca te uiti pe net sigur gasesti.Eu am dat acum 1 an cam 220ron +curier.Nu afecteaza locul din spate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sal,va rog chiar nu pune nimeni o poza cu trusa medicala? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@cataline - Salut ...nu am gasit nicaieri cum sunt prinse...ci doar ca trebuie sa le ai......poza cu suportul si cu trusa.....dar cum vin puse nu am gasit nimik....sorry

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok,asta e!multumesc oricum.

doar eu am desfacut-o cu mana mea,era prinsa in partea stanga in portbagaj in locasul acela impreuna cu extintorul..acum am albit incercand sa le pun la loc...nu intra neam! :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu prind trusa in stanga si chiar la baza portbagajului prind extinctorul, triunghul si sticla de ulei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok,asta e!multumesc oricum.

doar eu am desfacut-o cu mana mea,era prinsa in partea stanga in portbagaj in locasul acela impreuna cu extintorul..acum am albit incercand sa le pun la loc...nu intra neam! :icon_cheesygrin:

Daca gasesti ....sau iti aduci aminte printr-o minune cum erau inainte, pui si tu nishte poze sa vedem si noi

Modificat de Spu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sebastian stefan

Daca ajuta pe cineva incerc sa pun niste poze asa cum sunt la mine:

E relativ simplu.Se desface partea din spate a consolei centrale (cea cu suport de pahare)prin tragere spre plafon ,apoi prin presare se fixeaza cotiera care mai are si doua holtsuruburi care se infileteaza in partea din spate.Daca esti interesat pot sa fac o poza cu cea montata de mine pe masina.

Acum si pozele:

post-5599-1234733546_thumb.jpg

post-5599-1234733683_thumb.jpg

post-5599-1234734486_thumb.jpg

post-5599-1234734517_thumb.jpg

Modificat de sebastian stefan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • NuCeTaNu pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!