Jump to content

Schimbare becuri faruri Golf 5 / Jetta


kadettro
 Share

Postare recomandată

Sau, mai bine, ramai la becurile clasice ca sa nu ai dureri de cap.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am montat si becuri can bus care au recomandarea k nu dau eroare . acelasi rezultat . nu stiu ce au golfurile astea !!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Golfurile nu au nimic. CSENOANELE sunt problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Stie cineva ce dimensiune are becul de la numar la golf 5, stiu doar ca este c5w, vreau sa pun cu led dar am gasit diferite dimensiuni gen (36,38,44 mm)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc!Sent from my iPhone using Tapatalk

Si latimea ai idee, sau cu cate leduri?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Modificat de RobertRobi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

Salut,

Trebuie sa schimb becul de la faza lunga. Dau acel capac de cauciuc jos, apoi bag mana si trag de fire/suportul din plastic care tine becul, pana iese becul? Nu vreau sa trag de el si sa rup ceva. Cine ma ajuta cu un sfat, cum se da jos ?

Am reusit sa fac o poza ...

post-114375-0-06788700-1409928366_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu tragi de el - il rotesti si iese de pe ghidaj clema care il blocheaza, iese suportul cu bec apoi scoti becul din suport. Pentru montare - operatiunile in ordine inversa - vezi sa nu atingi sticla becului cand il montezi. Spor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

N-am reusit sa-l rotesc cu mana goala, o sa incerc cu altceva. Banuiesc ca pentru desfiletare trebuie sa rotesc invers acelor de ceasornic?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu se desfileteaza. Se misca doar un pic - pana ies cele doua cleme de blocare laterale. Nu trebuie rotit complet si numai 15--20 grade.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tot nu am reusit cu mana goala, trebuie apasat si rotit sau merge doar sa rotesti ?

se poate roti in ambele directii ?

posibil sa fie putin mai intepenit din moment ce nu a mai fost dat jos ?

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merge doar intr-o parte. Il misti un pic, prin rotire stg-dr, si va iesi. Nu e fizica atomica. Nu prea are ce sa se intepeneasca. Sper ca vb de bec halogen nu xenon!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

da, sunt ok pentru modelul tau

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu voi avea eroare in bord? Am gasit si cu 6000K. Ce imi recomandati? 4000K sau 6000K?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la modelul tau, nu ai monitorizare pe aceste becuri... deci nu o sa ai eroare in bord. Merci pe 4000k... mai sus, par spre albastru. Oricum, ce iti place tie... asta e important

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut, sunt noi pe aici, imi cer scuze daca incalc vreo regula, dar am o problema destul de enervanta.Mi am cumparat recent un golf 5 1,6mpi 2006 si din cand in cand imi apare martorul de bec ars si e de becul de pozitie stanga-față.Când e martorul aprins, nu merge nici becul, dar dupa cateva minute sau dupa cateva on-off uri repetate, isi revine si se aprinde.Aș vrea să încerc să schimb becul, să-i fac o proba ceva, nu stiu, dar faza e ca nu pot sa-l scot.Am bagat mana, trag de fire, de soclu, dar degeaba.Am tras destul de puternic, am incercat si prin rasucire, si nu merge, m am mai si ales cu zgarieturi de la carcasa filtrului de aer. Aveți vreo idee cum as putea rezolva asta? help pls

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

scuze daca sa mai discutat. ceva led pt pozitie la un g5? bune fara eroare

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut de două zile am montat pe proiectoare si pe faza lungă niște becuri led luate după net si acum cand pun contactul pâlpâire de câteva ori am bixenon din fabrica si faza lungă e faza lungă suplimentara

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu au CAN probabil de aia palpaie. Gaseste undeva LED-uri cu CAN si vezi daca mai palpaie. Computerul masinii face check la sisteme si becurile probabil sunt pe lista.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si alea cu canbus palpaie cand se face testul, daca nu vrei sa le mai vezi ca palpaie trebuie sa dezactivezi testul la rece.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ceea ce nu se poate la un golf 5.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la mine a mers, tu mi le-ai dezactivat, imi da eroare doar cand e sa aprind ceva si sa nu mearga

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Salut @timionut

Multumim pentru tag :)

Da, avem mai multe modele, pe un spectru de culori incepand de la 4.300K (~Warm-White), la 5.000K (Pure-White) si 6.000K (sa ii spunem un Cold-White). Nu market-am si nici nu comercializam produse LED albe dar care de fapt sunt albastre / mov sau orice alta culoare :)

Iti multumesc,
Catalin @Led It Up

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!