Jump to content

Amortizoare Kayaba


wabbit
 Share

Postare recomandată

Ar cam fi timpul sa schimb amortizoarele masinii. Am gasit la un magazin amortizoare Kayaba la un pret sub Bilstein, Boge, etc. Am vazut amortizoare Kayaba pe multe motociclete de performata, dar nu stiu cum sunt cele pentru autoturisme. Daca aveti ceva experienta cu ele, un sfat ar fi binevenit :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai gasit sub Boge si Bilstein? Atunci e un pret foarte bun.

Eu am auzit numai lucruri bune despre KYB, stiu ca Subaru STI vine cu Kayaba.

Trebuie totusi sa ai grija sa fie Kayaba pe bune :banghead: si sa fie versiunea sport, pentru ca am impresia ca fac si amortizoare standard.

vezi pe ceva gen: www.kayaba.de

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Vad ca ultimul post de aici e destul de vechi. A venit momentul sa imi schimb si eu telecoapele pe fata si mi-a recomandat mecanicul telescoape Kayaba (undeva la 170 RON bucata). Ce parere aveti de marca asta? V-ati montat careva marca asta de telescoape?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am montat asa ceva pe o Jetta din 92

Din pacate nu am mai umblat cu masina decat 3 luni dar s-au comportat bine in aceasta perioada

Modificat de ovidex
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Eu am kyb ultraSR, au fost foarte scumpe m-am costat cam 2000ron toata afacerea cu montaj cu tot pentru cele 4. Masina sta foarte bine pe drum, spatele este foarte dur. Mecanicul care le-a montat mi-a spsu ca sunt cam cele mai dure amortizoare pe cacre pot sa le pun in combinatie cu arcurile stock. Am aproximativ 15 mii de km si inca se comporta bine. Inainte am avut monroe, fata s-a dus in 40 de mii de km.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Eu am Kayaba pe Oltcit :( ..deh..vechea dragoste la care n-am putut sa renunt ;) . Am cumparat niste KYB-uri facute pt Peugeot 205GTI pt ca vroiam sa intaresc un pic suspensia si implict stabilitatea. Sunt de departe amortizoarele care mi-au placut cel mai mult. Suspensia este foarte ferma cu ele, stabilitatea pe curbe excelenta. Sunt amortizoare tari, dar foarte confortabile

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu mi-am pus sapt trecuta Kayaba pe gaz pe spate si deocamdata se comporta ok. Oricum la ~300 lei cat am dat pe ele nu ma astept la performante.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

SUNT FOARTE BUNE AMORTIZOARELE KAYABA,DACA SUNTETI INERESATI POT FACE ROST DE AMORTIZOARE KAYABA

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
SUNT FOARTE BUNE AMORTIZOARELE KAYABA,DACA SUNTETI INERESATI POT FACE ROST DE AMORTIZOARE KAYABA

Salut vasi

ai un numar de telefon sau e-mail?

Eu mi-am pus telescoape KYB pe fata la recomandarea mecanicului acum un an si sunt f multumit de ele , iar fratele meu si-a schimbat recent pe spate telescoapele cu unele KYB. Sta f bine pe drum masina lui.

Are nevoie un prieten de telecoape spate pt un opel astra si nu gaseste KYB.

mersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

amortizoare kayaba aduc cei de la augsburg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Si eu am KYB pe fata si sunt excelente, am pana acum cca. 200km cu ele (putin ce-i drept) dar sunt foarte multumit de stabilitatea masinii si de confort. Pe spate am SACHS, schimbate cu cca. 1000km inainte sa schimb si cele de pe fata. Sunt OK si SACHS dar parca mi-ar fi placut sa le am pe toate 4 KYB.

ALEKS

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am avut pe masina KYB m-au tinut 100 000 km la test mi-a iesit fata S 45 si D 33 acum am pus tot KYB alta viata zici ca e noua masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1000 ron m-au ajuns pe mine toate 4 si sunt multumit,dar la superb degeaba am amortizoare bune daca bratele ma tin 5000 km,in conditiile in care ocolesc si ce mai mica groapa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

SUNT FOARTE BUNE AMORTIZOARELE KAYABA,DACA SUNTETI INERESATI POT FACE ROST DE AMORTIZOARE KAYABA

Salut. M-ar interesa niste amortizoare Kayaba. Cum pot sa iau legatura cu tine? imi trimti un PM cu nr ed tel sau email.ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Revin cu detalii, dupa aprox 30k pe plaiurile patriei amortizoarele mele fata kyb ultra sr s-au cam dus... cam atat au tinut si anterioarele, Monroe pe lichid. Dar am fost multumit de ele ce sa mai zic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am pus si eu Kyb (ulei) pe fata la revizie si sunt f. multumit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

cat au costat/de unde?

merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

scrietimi pe privat si va fac pret pe ce masina doriti de amortizoare KYB si multe alre piese noi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

Poate va ajuta informatia urmatoare, referitoare la amortizoarele Kayaba.

Asta seara mi-a cumparat fratele meu amortizoare Kayaba fata+spate, flanse fata+spate Boge la pretul de 1300 ron de la Autokarma (a nu se intelege ca le fac reclama!)

Saptamana viitoare cand revin in tara le voi monta si va spun cum sunt!

O seara buna

Modificat de bogdan.cocea
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

kyb ultra sr sunt bune rau am pe 2 dintre masinile mele si va spun ca sunt ce trebuie.

cumparati cu incredere de unde gasiti

ce face japonezu e bine facut!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am inteles ca amortizoarele KYB pt Europa sunt facute in Spania si nu sunt asa reusite.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Gata am montat noile amortizoare Kayaba Excel G.

Cateva impresii:

Franarea mult mai eficienta

Pe curbe sta ma biine

A disparut zgomotul de pe spate si deci nu mai "topaie" (aveam montate pe spate Monroe si dupa 30.000 km incepuse sa curga - f. proaste)

confort sporit fata de SACHS (si sachs sunt bune, dar parca KYB sunt mult mai OK)

poate intereseaza pe cineva

http://vwforum.ro/index.php?showtopic=59461 (ultimul post)

Modificat de bogdan.cocea
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Se gasesc la magazinele de piese de schimb aceste amortizoare?

Cred ca a venit vremea sa ma interesez si eu dupa aproape 5 ani de zile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut Aditu,daca te intereseaza amortizore KYB contavcteazama pe privat cu datele masini si te ofertez

mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Ceva preturi pentru aceste amortizoare are cineva? Ma intereseaza mai mult pretul pentru cele de pe fata. Daca produce si arcurile firma asta si le-ati schimbat cu totul, as dori si pretul pentru arcuri.

Multumesc!

Modificat de SosoCKX
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!