Jump to content

Cum modific ora din bord?


Slick
 Share

Postare recomandată

salutari tuturor...

De vreo luna sunt un bucuros posesor de Lupo...adica ....co-posesor...pt ca masina e a nevesti-mii.

Am adus-o je..din germanica. Habar nu am ce tip este....si sper sa ma elucidati voi. An 2001 Motor 1.4 FSI 77 kw - 105CP, cutie tiptronic (autotamita+ manuala+modul sport), climatronic, geamuri electrice, oglinzi electrice incalzite, ABS si ESP, eleron spate, semnalizatoare patrate, computer de bord (arata numai consumul mediu).

Problema e ca in bord ... ora ceasului este eronata.... probabil o fi ora New-York-ului, Tokio-ului sau Buenos Aires-ului ... dar numai ora locala nu e. Intrebarea mea este .. cum pot seta ora...pt ca nu am reusit sa-i dau de cap...

Mersic fain

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In jurul cadranelor de pe bord sunt niste "punctulete" negre din plastic....

La cadranul din stanga ai in partea de jos 2 mai diferite (reglare ceas),

La cadranul din dreapta ai unul singur in partea de jos (resetare km)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai tocmai ca la cadranul din stanga ... sunt doar suruburi. La cel din dreapta am un buton pt resetare KM... dar in stanga .... toate sunt suruburi...

Modificat de hbogdan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate asa o sa-ti dai seama...

Apasa pe cele 2...

post-6470-1224569419_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 years later...

Am și eu o problemă cu resetarea km.Butonul se apasă dar nu se întâmplă nimic.A mai pățit cineva așa ceva?Nu este cine știe ce,dar mă macină când nu funcționează ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie să-l ţii apăsat vreo câteva secunde pentru a reseta km

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

în urmă cu 1 oră, lupo_bv a scris:

Trebuie să-l ţii apăsat vreo câteva secunde pentru a reseta km

Am ținut și un minut....degeaba.Mă gândesc să iau borna la baterie poate se rresetează.

Modificat de Laptes Florin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1.Nu mai da quote postarii anterioare.

2. Probabil că este o problemă la contactul butonului. Da, dacă iei borna se resetează km, dar vezi ca trebuie sa știi codul de la radiocasetofon.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OK,mulțumesc mult pt sfat.Am citit mai multe comentarii pe probleme diferite și am văzut că ești în temă pt acest model.Deh....probabil ai mai demult.Oricum pt "începători" în Lupo ca mine sânt binevenite sfaturile tale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!