Jump to content

Faruri si stopuri cu LEDs


Vizitator
 Share

Postare recomandată

In sfarsit avem si noi ocazia sa ne montam faruri cu leduri.Pretul este c-am piperat dar daca nu ne grabim le vom lua de pe ebay prin noiembrie-decembrie cu ca. 240-275

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie mi se par mai putin reusite ca design. Mi se pare ca diametrul lupei e putin cam mic (asta din cat am putut sa estimez din imagini). Pe de alta parte, pentru led-urile pt lumina de zi as face un compromis. Imi place foarte mult conceptul asta de iluminare de zi cu led-uri, totusi sunt convins ca nu nu se aseamana deloc cu ce e pe A4, spre exemplu.

Vorba ta, asteptam sa mai scada preturile, poate..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

post-5905-1223768490_thumb.jpg

Cosmin,uite asa ca o idee cum lumineaza.Hmm?Ce zici?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie imi cam plac :icon_thumright: nu arata rau deloc. Insa daca se pun pe o masina "incarcata" cu diverse prostii gen stickere tribale sau mai stiu eu ce avioane si elicoptere atunci farurile o vor face ridicola. Pe leon as pune maxim un kit aerodinamic jante mai mari si o evacuare :D la astea ar merge farurile de mai sus :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O "magie" facuta cu PhotoShop si putem avea o idee c-am cum ar arata,eu zic arata mult mai bine decat cele normale,fara xenon;pana si sotia a zis ca-i plac insa nu cu 400 de euroi si eu sunt de parere ca e putin c-am mult. :)

post-5905-1223938423_thumb.jpgpost-5905-1223938458_thumb.jpgpost-5905-1223938473_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mda...Nu stiu ce sa zic. Poate ca daca as vedea unul live, mi-as schimba parerea referitoare la dimesiunea prea mica a lupelor. Si cand vorbesc de dimensiune, ma refer strict la partea estetica, pentru ca de luminat, sunt convins ca lumineaza mai bine decat cele care le am eu pe masina, cu oglinda. Daca ar fi sa le cumpar, as face-o doar pt lumina de zi cu led-uri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

stopurile nu ma dau pe spate,mai mult le prefer pe astea de fabrica(imi plac ''cerculetele'' cum se vad seara).

farurile imi plac mult

buget pt asa ceva sa am si maine le-as lua :)

Modificat de TIBI_84
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe ebay au si aparut de vanzare insa sta scris pe pagina:timp de asteptat pana la livrare inca 6 saptamani.Eu zic ca cine mai asteapta cu cumparatul nu va regreta,cu siguranta pretul va mai scadea.Iar farururile montate arata asa:post-5905-1225156951_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma asteptam sa aiba lupa mai mare,ca asa are aspectul de lanterna

de luminat,in mod sigur vor lumina mai bine decat cele existente(cele cu oglinda)

imi plac ,dar nu pot sa spun UAUUUU

:D

cu timpul in mod sigur o sa mai apara si alte modele,sper sa fie mai interesante

Modificat de TIBI_84
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Wow. Farurile imi plac mult ... dar cam scumpicele pentru moment.

Stopurile ... nu.

Poate daca ne trangem mai multi ne fac o reducere ceva in jur de 200 -250 euro perechea. A scis cineva celor de la Tunerstyle?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

farurile exista si pe fond negru?

daca da, sunt curios cum ar arata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

farurile imi plac. m-as baga sa cumpar. Stopurile insa nu imi plac, mi se par de prost gust. Arata mai bine cele clare pe negru.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sal

ar fi bine sa ne bagam mai multi si sa luam farurile la 250 euro

m as baga si eu

ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1021 RON aceste faruri. Cam scumpe.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intervin aici sa impartasesc din experienta mea cu produsele Dectane (producatorul farurilor si stopurilor cu led pt Leon 1P). Acum vreo 3 luni am luat pentru Ibiza stopuri Dectane negre. Bucuria a fost de scurta durata, mai exact pana le-am montat. Solutia tehnica a firmei respective pentru partea de prindere si etanseizare difera in sens negativ fata de cea a stopurilor originale, mai mult stopurile nici nu se asezau cum trebuie pe caroserie, ramanand luft-uri inacceptabile. Bineinteles ca le-am returnat imediat. Nu pot sa spun ca am avut ghinion eu, in aceeasi zi cu mine doi prieteni si-au luat pentru opelurile lor (Astra) faruri si stopuri de la acelasi producator. Aceeasi poveste, luft vizibil la imbinarea cu caroseria, calitate indoielnica a conceptiei si executiei reperelor respective. Farurile (cu lupa) aveau o eficienta a iluminarii incomparabil mai mica fata de cele originale, necesitand si modificari ale sistemului de cuplare la instalatia electrica a masinii (pentru ledurile din ele ce iluminau angel-eyes din jurul lupelor). Ei fiind mai putin pretentiosi ca mine (poate de'aia au si opel in loc de seat :) ) le-au pastrat totusi pe masini, nearatandu-se prea deranjati de faptul ca nu se potriveau perfect. Au recunoscut si ei ca nu sunt tocmai ok, ca nu lumineaza cum trebuie, dar aratand oarecum bine s-au declarat destul de multumiti. Asadar, pentru cei care tin la o linie perfecta a masinii lor, le recomand sa astepte putin si sa vada mai intai aceste produse montate pe o masina, abia apoi sa se grabeasca la comenzi. Altfel s-ar putea sa regrete daca si aceste repere sunt fabricate la acelasi standard de "calitate", lucru foarte probabil, provenienta fiind China, chiar daca pe cutii scrie ca Dectane este din Germany. So...mare atentie si rog pe eventualii vanzatori ai acestui brand sa nu mi-o ia in nume de rau, am fost doar obiectiv, zic eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am aruncat si eu o privire pe site-ul indicat si am zarit modelul pe negru.

arata mai bine decat cel crom,dar tot raman la parerea ca nu merita suma aia(cel putin eu nu as scoate atitia bani din buzunar pt ele).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1021 RON aceste faruri. Cam scumpe.

sal

pretul asta l am calculat si eu dar nu intelg daca e cu sau fara TVA

"Na

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ms tibi

pe mine farurile ma intereseaza dar dupa cum vezi kiar daca am pune si tva ul la firma din cehia ajung la 12 mil iar pe on line ul romanesc sunt 15,5 mil

o diferenta f mare. alta prb ar fi interventia baiatului care spune ca sunt prost lucrate.....nu stiu cum vom reusi sa vedem un set ca sa ne convingem.

poate se risca cineva,poate aduce vreo firma un set ca sample, poate vedem poze reale de pe o masinacu ele montate.

sincer mai bine ne am aduna mai multi si am comanda un set sa vedem cum sunt

sal

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am gasit pretul farurilor pe site ul din cz!

cu TVA ajung in banii nostrii cam 10,5 mil.

:icon_thumright:

post-21663-1226901929_thumb.jpg

Modificat de matlyxx2
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

cateva poze aici

Modificat de dartadesign
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astea de la Dectane sunt scumpe dar intr-adevar sunt misto. 400E per far totusi..mi se pare mult. Ramane totusi intrebarea cum lumineaza fata de cele originale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

avand lupa ar trebui sa lumineze mult mai bine decat cele care au oglinda.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cunosc multi oameni care au faruri dectane, pe mai multe tipuri de masini...si nu sunt multimiti de calitatea lor, ba tremura componente din far, ba se abureste...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!