Jump to content

Porsche Bucuresti Nord


b27ctl
 Share

Postare recomandată

Nu vad unde e problema lor sa il schimbe cand tu le ceri asta :biggrin:

Important e sa nu apara pe factura ca schimbat si sa nu fie. As recomanda sa verifici factura si sa clarifici situatia pentru ca e pacat ca in urma unei neintelegeri intre client si consilierul de service sa apara pe forum in dreptul PBN "practic nu-ti schimba nici ce ai platit".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se insista cand auzi asemenea comportament...nu e singular, asa fac de regula daca nu scrie in carte. 

E masina ta, platesti si o suma importanta pentru revizie, ei trebuie sa faca exact ce le spui.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe factura am platit filtru polen si curatat filtru aer si se vede starea lor in poza dupa revizie:(((

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Filtrul de polen are nuanta cenusie pentru ca este cu carbon activ, nu pentru ca ar fi murdar.

Oricum, ai platit o manopera fara rost, cat costa pe factura curatare filtru aer?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Filtru polen trebuia sa fie nou, pentru ca a fost plătit 129 ron.

Filtru praf si polen dem.si mont. 17 ron.

 

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

15 hours ago, R-R-S said:

Buna seara,

Am facut prima revizie la PBN, am facut 2 ani, nu nr.de km.avem doar 16 000. Si bineinteles ca sunt probleme,

Ce sa zic.... si azi am vazut starea filtrelor dupa revizie :(((

La cat timp dupe ce ti-ai facut revizia la PBN ai verificat tu starea filtrelor ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am facut revizia pe data de 8.05 si verificarea ieri 25.05, nu cred ca am facut 100km in acest interval...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am intrebat ptr ca nu pare a fi curatat de loc filtrul de aer.

poti merge la ei sa reclami( in cazul in care nu le-ai curatat tu)... ei au notat km la intrare in service si pot vedea cu usurinta cat ai rulat in acest interval si cum arata la momentul asta filtrele curatate de ei

Modificat de cascadoru
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Filtrul de aer e varza, nu stiu daca a fost curatat ori ba, dar nici nu conteaza: un filtru in acel hal trebuie schimbat, nu curatat !

Filtrul de polen...aici nu stiu ce sa zic..nu pare murdar de 16.000 Km, al meu la 11.500 era mult mai rau iar intre fantele acelea jos la baza aveam pur si simplu mizerie/noroi/etc.. La tine pare mai curatel, deci ori l-au curatat si au zis ca l-au schimbat :), ori chiar l-au inlocuit dar avand filtrul de aer in halul ala (nu stiu daca a fost curatat - nu pare sau in orice caz a fost fara efect, trebuia inlocuit cum ziceam) s-a murdarit destul de repede, au intrat in el chestii..

Mai bine le inlocuiai tu cu exact aceiasi bani cat ai dat acum la service, erau noi amandoua si stateai fara grija si nervi :)

Later edit: Poti vedea pe pagina asta la mine cum aratau filtrele mele cand le-am inlocuit, daca vrei o comparatie - la mine de ex filtrul de aer putea fi curatat/suflat si ar mai fi mers cu siguranta inca 10.000 Km, dar eu nu sunt adeptul acestor lucruri, schimb filtrele:

 

Modificat de CristiALF
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut... Filtrul de polen arata mai rau, eu stau si ma intreb daca au schimbat filtrul de ulei???

Au zis ma vor suna Luni pentru a rezolva aceasta situatie, asteptam pana luni...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 5/25/2017 at 7:27 PM, R-R-S said:

Buna seara,

Am facut prima revizie la PBN, am facut 2 ani, nu nr.de km.avem doar 16 000. Si bineinteles ca sunt probleme, va atasez poze cu filtrul de aer care a fost curatat si filtru de polen care a fost schimbat. Am cerut sa schimb si  filtrul de aer, dar au zis ca nu are rost sa-l schimb pentru ca nu am facut multi km....

Ce sa zic.... si azi am vazut starea filtrelor dupa revizie :(((

Multumesc PBN pentru revizie!

IMG-20170525-WA0007[1072].jpg

IMG-20170525-WA0010.jpg

IMG-20170525-WA0011.jpg

Vreau sa mentionez ca Luni am fost sunat de catre cei de la PBN si mi-au transmis ca filtrul de polen a frost schimbat, dar la cel de aer nu au umblat (au zis ca a fost o neintelegere cu consilierul) pentru ca producatorul recomanda schimbare dupa 40 000km - 60 000km...

Am fost azi la ei si am vazut inregistrarea video cu tot ce sa schimbat pe timpul reviziei si intradevar au schimbat filtrul de polen, ce sa zic se pare ca acele bucati de polistiren si ce mizerie a mai intrat in el a fost luata dupa instalatie in acei 200 km facuti dupa revizie.

Am vazut cu ochii mei cum au schimbat filtrul, singura problema a fost ca nu ne-am inteles cu consilierul, multumesc PBN pentru promtitudine!!!!

On 5/25/2017 at 9:43 PM, R-R-S said:

Teoretic da, practic nu-ti schimba nici ce ai platit..... eu chiar am specificat ca vreau ca filtrul de aer sa fie schimbat si mi-au zis ca daca e necesar il vor schimba.

Am verificat pe camere si au schimbat tot ce am achitat pe factura....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci exact ce sugeram si eu ca s-a intamplat ;) 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On ‎26‎.‎05‎.‎2017 at 10:25, Dolfin a scris:

Filtrul de polen are nuanta cenusie pentru ca este cu carbon activ, nu pentru ca ar fi murdar...

Spuneam eu acum cateva zile...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

DE CE sa i injurati cand va puteti folosi de legea 51/2013 art.3!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 years later...

A facut cineva reclamatie la ANPC pt acest service?

Eventual si reclamatie la firma "mama", poate ajuta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!