Jump to content

Seat Exeo


Vizitator
 Share

Postare recomandată

Am o nelamurire,din ce ma uit pe site-urile producatorilor se pare ca exeo e scos din lista.Stiti ceva de asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exeo a fost scos din productie de la sfarsitul lunii iunie. Ce se mai vinde acum sunt masini de pe stoc, pana la epuizarea stocurilor. Totusi, daca poti trece peste dezavantajele majore ale unei platforme tehnice de 15 ani, poti obtine un discount bun.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

... Totusi, daca poti trece peste dezavantajele majore ale unei platforme tehnice de 15 ani......

 

Care ar fi ele?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca sa enumar doar cateva: siguranta activa si pasiva sub nivelul masinilor din clasa similara, spatiu interior limitat, mai ales in spate, lipsa unei imagini de marca.

Mie mi-a placut masina, insa primele doua argumente m-au convins sa iau Leonul, desi puteam sa optez pentru un Exeo 2.0 TDI.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Exeo este o "masina" adevarata. Pacat ca se numeste Seat.

Daca se numea Audi A4 (B7 facelift) si avea "inele" pe grila, cred ca aici era unul din cele mai citite si comentate topic-uri! Poate sa fie cum o fi, "inele" sa aiba .....  :lol:  :lol:  :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Imi place mult exeo...insa cam greu la o eventuala revanzare...nu se cauta! :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

sigur ca sunt, dar nu atat de multi.... ca sunt destul de rare.

 

arata ok cel din anunt.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu as fi avut nevoie de ceva pareri, mai ales pe partea tehnica. Ok, masina eu un Audi A4. Mai exact, B7 care e defapt un facelift la B6, masina din 2001. Dar, cat de bune / fiabile / economice sunt motoarele de pe Exeo? Stiu ca prima generatie de motoare 2.0 TDI PD erau cu probleme, dar vorbim in cazul de fata de un motor CR Euro 5. Daca cineva poate oferi niste pareri mi-ar prinde tare tare bine. Presupun ca motorul e comun si pe Audi / VW / Skoda.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Motoarele sunt aceleasi cu celelalte modele din grup. Daca vrei detalii despre fiabilitatea motoarelor 2.0 TDI CR, te poti uita la Passat B7/A4 B8, sunt sigur ca sunt destule informatii in acele arii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact....aseara am avut unul, avea motor CAGA parca...masina era 2011.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

eu am un exeo,motor caga(revo-185CP),merge ireprosabil,consum mic pt puterea dezvoltata,este o masina ideala(confort,consum,intretinere,tinuta drum,orice).daca vrei sa achizitionezi un exeo,nu sta pe ganduri,recomand.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 years later...

Mai este cineva cu Exeo pe aici? Eu sunt foarte multumit de masina, nu am nimic de reprosat. In 6 ani, in afara de consumabile nu am avut alte investitii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am un Exeo motorul clasic 1.8t 150cp, la fel foarte mulțumit de mașină. Consum bun de benzina avand în vedere tipul motorului. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut. Motorul 1.8 t de 150cp de pe Exeo este tsi sau motorul clasic 1.8 t din gama VAG ?

Are aceleasi probleme cu consumul de ulei datorat pistoanelor de slaba calitate ca si 1.8 tsi ? 

Am vazut ca au preturi destul de ok in DE, nu stiu daca nu prea se cauta, sau sunt problematice.

 

Modificat de Adriannnnn
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel de 150 cai este 1.8 turbo clasic cu 5 valve si injectie mpi. E fiabil dar cred ca e euro 4.  1.8 tsi are 120 sau 160 de cai si problemele de care zici tu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe mobile apar ca euro 5, știe cineva cu certitudine ?

@kef_petry al tau ce norma are si ce an este?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Euro 4 era Passatul meu b5.5 cu 1.8T, cand l-am schimbat am luat in calcul si Exeo cu 1.8t si era euro5. Deci nu ai avea toate problemele pe care le au tsi/tfsi-urile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este clasicul 1.8t de 150cp. Nu e tsi, și nu are probleme cu consumul de ulei! 

Este euro 5. Cod motor CFMA. 

Dar ai grija ca pe Exeo sau pus și motoarele problematice 1.8tsi de 120cp sau 160cp!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!