Jump to content

Becuri Passat B6


dintzauru
 Share

Postare recomandată

2 hours ago, daniel2604 said:

Salutare,

Stie cineva ce tip sunt becurile ambient din plafoniera? (cele 2 mici).

Multumesc,

Daniel

Pai te poți uita si tu singur,desfaci plafoniera si in felul asta îți răspunzi la întrebare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu siguranta asta o sa fac, dar doream sa le cumpar deja pentru a le si monta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

w5w sunt cele normale de lumini. Pe mine ma intereseaza cele micute, care stau aprinse intr-una.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On ‎9‎/‎19‎/‎2016 at 19:48, pronet a scris:

Salut Cristi. Mergi pe osram night breaker plus sau unlimited. 

Multumesc mult Mihai

On ‎9‎/‎20‎/‎2016 at 8:16, Botanu a scris:

Tinand cont ca am avut si Philips Xtreme power +130% si Osram Night Breaker unlimited. Nu cred ca exista bec cu halogen mai bun decat Philips Xtreme Power +130%. Probabil esti nemultumit de el deoareje plasticul farului este "matuit" ( ma refer la acele crestaturi ca panza de paianjen ce nu ies la polish si nu sunt nici prin interior , pur si simplu datorita caldruii, plasticul s-a incalzit si au aparut ca niste mici crestaturi).

Nu sunt matuite farurile, doar ca nu m-au impresionat prea tare....acum observ ca se si ard foarte repede. Vreau sa pun ceva ce tine mai mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua,

 

Stie cineva unde sunt montate balast-urile la un Passat b6 cu bi-xenon de fabrica?

 

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, stie cineva cum se poate schimba becul din bara de la semnalizare? exista un surub in grila cu proiectorul dar acela cred ca este pentru a prinde acea grila.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai ai un surubel sub semnalizare, vezi ca este o gaurica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

uite aici, ca sa iti fie mai usor

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
Petru timisoara

Buna ziua la toti .,am cumparat un b6 din 2006 cu un martor aprins cel de probleme la bec si afs fara functia am dus masina la diagnoza si mia iesit senzorul de la xenon partea dreapta ,e adevarat ca ,cand pun contactul se fac acele miscari de xenon doar ca in dreapta funcioneaza totul normal in schimb problema e la cel din stanga ,ca nu se misca .,va rog sa ma ajutati care ati mai avut asemenea probleme sau care cunoasteti despre ce este vb .ms anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

posteaza exact eroarea care apare si asa cum apare ea pe tester.

daca nu o ai, repeta scanarea si asteptam sa postezi rezultatul exact

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut, ati vazut sau stie cineva daca se pot monta Led-uri H7 la modelele de Passat B6 3c ?

sunt curios daca merita mai mult ca o instalatie Xenon ?

cred ca daca as monta ceva de genul acesta nu as mai avea probleme la efectuarea ITP-ului

Multumesc !

H7-g4-cree-led-700x700.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am avut eu ceva asemanator, de 9600lm, nu merita, lumina nu focalizeaza bine in lupa si ajung sa bata mai slab ca un halogen. 

Plus, cam toate vin cu suport de plastic, care ori nu vrea sa intre cum trebuie (fiind mai gros), ori sare in mers.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu pe lunga de alea noi R3, tot 9600lm, sunt super pentru flash, gen bixenon, dar nu dau departe, cum zice colegul nu focalizeaza, dau pe copaci lumina, e naspa...oare se pot regla?

Atat ca am pe scurta Xenon si nu prea am nevoie de lunga, dar halogenele dau mai departe. 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

va salut !!! Au aparut Leduri H7 sau H4 care sa lumineze le fel de puternic ca Xenon ul ? Mi ar placea sa cumpar niste Led H7 care sa lumineze la intensitatea de pe Passat B8...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Chioare rau farurile de B6.desi nu sunt matuite nici sticla exterioara si nici lupa.Dupa ce am prins o ceata nasoala, a doua zi am degresat farurile, si am schimbat becurile de pe faza scurta cu unele derizorii,dar noi ce le aveam in masina, fiind in concediu.Cele osram erau uzate, putin cenusii si filamentul oxidat.

Trebuie sa schimb si pozitiile, dar pentru farul stang am nevoie de mufa, acesta fiind coapta, am rupt o clema.

Modificat de flavyus1987
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

Ma poate ajuta si pe mine cineva cu o schema de la mufa de la haion( clapeta+ bec numar)?

Nu imi merg becurile si am vazut ca plusul este doar pe conyactul cu nr 4, iar celelalte sunt minusuri.

Contactul 1 si 2 ar trebui sa fie becurile, iar contactele 3 si 4 clapeta care functioneaza normal.

P_20170130_194420.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alin - ce masina, ce an de fabricatie ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut,

Am demontat ieri trim-ul din fata pentru a curata farurile la Passat B6 si de cand am montat totul, semnalizarea din fata, dreapta nu mai functioneaza. Pe diagnoza spune ca e problema in circuit si am verificat de la fire pana la panoul de lumini din masina si tot nu am reusit s-o fac sa mearga.

Becul merge, l-am testat pe alta masina si chiar pe partea stanga la mine. Am pus lampa de la alta masina, tot nu merge. Ce credeti ca este?

Sa tai mufa de pe firele de semnalizare si sa le verific asa? Asta e singurul lucru pe care nu l-am incercat. Toate semnalozarile merg, cu exceptia celei de pe dreapta fata, iar pe net nu am gasit niciun fel de solutie. 

 

Thanks!

Modificat de C o s m i n
mutat
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

verifica continuitatea firelor din centrala pana in soclu bec

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare. Urmeaza sa imi schimb si eu xenoanele de pe passat. Ma puteti ajuta cu o parere. Osram Night braker sau cool blue intense? Sau stiti voi ceva mai bun? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca sunt noi... Osram... oricare sunt ok - as merge pe prima varianta, din cele enumerate de tine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!