Jump to content

Becuri Passat B6


dintzauru
 Share

Postare recomandată

Care ar fi diferenta intre Xtreme si extreme vision la philips? eu cred ca sunt aceleasi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu vorbeam de Extreme Vision. cele cu +100% simbolul de pe ambalaj.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,


 


Am un pasat B6 2007 de vreo luna de zile,si de cand l-am luat am
vazut ca nu aveam faza lunga decat pe stanga,am zis ca o fi becul
ars.Astazi m-am hotarat sa il schimb dupa ce am citit ,tot pe forum ca e
un bec h7,problema este ca l-am dat jos pe cel care nu mergea ,am pus
altul nou si tot nu mere.Ma intrebam daca are cineva vreo idee de la ce
ar putea fi.In bord nu am nici o eroare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu Passat 2007 bixenon, faza lunga vede foarte rau, am fost la reprezentanta si au zis ca totul e ok, voi cum sunteti multumiti de faza la lunga la passat bixenon ? mentionez cu nu am facut nicio modificare, totul este original de fabrica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

iti recomand sa inlocuiesti becurile - nu mai au putere - ceva bun si accesibil la pret - Osram.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca sa faci si un polish la faruri. S-ar putea sa fie matuite de la combinatia praf, viteza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum imi dau seama daca am bixenon si eu ?,am caracteristicile masinii in atasament cu bunavointa colegului nostru GABIVVX caruia ii multumesc.

Nu reusesc sa imi dau seama de ce nu am faza lunga pe o parte in plus cred ca ce am schimbat eu la far nu era cel de pe faza lunga,caci am vazut ca la faza lunga acel bec e stins la ambele faruri.Help pls.
 

WVWZZZ3CZ7P114845.2.pdf

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai bixenon, dar nu era mai simplu sa pui o poza cu farul? Acolo unde cauti tu becul de la faza lunga se gaseste pozitita. Bixenonul are un singur bec pentru ambele faze

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da,multumesc m-am lamurit. In concluzie imi trebuie un bec h7 bixenon preferabil Osram,stie cineva de unde se pot comanda pe net,si daca e dificil de inlocuit?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

H7 bixenon? :blink: In cel mai rau caz am auzit ca la bixenon OEM este bec DS1 sau ceva de genul....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da,multumesc m-am lamurit. In concluzie imi trebuie un bec h7 bixenon preferabil Osram,stie cineva de unde se pot comanda pe net,si daca e dificil de inlocuit?

 

Asa este... iti trebuie bec D1s.

 

de inlocuit - jos bara, jos farul - dupa care, montarea la loc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Colegilor mai am o nelamurire,daca e un singur bec pentru ambele faze,atunci cum de lumineaza la faza scurta si numai lunga nu?Daca e un singur bec ori e ars ori nu dupa capul meu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atunci problema nu este de la bec, ci de la modul de functionare al bixenon-ului. Citeste aici cum functioneaza sistemul. Eventual mai cauta informatii.

Modificat de DiLivio
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salll tuturor..de unde pot lua curent la un passat b6 2008 sa  montez lampi in usi?



este undeva vreo mufa care sar putea trage curent de la ea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lampile se leaga in controlerul din usa apoi se codeaza cu vcds-ul.

In fc de anul de fabricatie se folosesc pinio corespunzatori iar codarea se face cu + 64.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut, azi m-am trezit cu martorul de bec ars, aprins in bord. m-am uitat prin fata masini, nimic! Cand am ajuns in spate, cercul dreapta de pozitie era stins, toate ledurile! Semnalizarea merge perfect pe toate ledurile.

 

Mentionez ca stopul e crapat, dar i-am dat cu silicon pana voi avea posibilitatea sa-l schimb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ne relatezi, ne intrebi ceva anume sau imi scapa mie ceva ... ?!?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scuze, ai dreptate dany, m-am exprimat gresit. Vroiam sa va intreb ce pot avea, si daca se mai pot face ceva cu ele. Nu inteleg dece semnalizarea merge bine iar pozitia nu, doar sunt pe acelas soclu de led sau cum se numesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Verifica mufa! Misca firele. Am patit acelasi lucru si asa si-a revenit.

Cam greu sa se duca tot cercul, dintr-o data.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tot nu sunt lamurit ce becuri ar fi mai bune H7...le-am schimbat de curand cu niste Narva range power white care bat destul de bine si fac o lumina destul de alba insa totul se schimba cand mergi prin ceata,carosabil umed sau precipitatii,parca mergi in abis nu se vede nmk.Tot pe philips o sa merg dar ce recomandati ca sa vad si pe carosabil umed destul de bine.Mentionez ca am avut inainte philips bluevision dar parca as mai incerca si altceva.Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici eu nu resuesc sa ma lamuresc cum la un bixenon, daca e un singur bec, o faza merge(faza scurta) iar alta nu(faza lunga).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Clapeta care este actionata pentru trecerea pe faza lunga nu functioneaza.Asta ar fi explicatia de ce faza unga nu functioneaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!