Jump to content

Becuri Passat B6


dintzauru
 Share

Postare recomandată

Este un bec normal h7, nu exista bec h7 cu lupa by default. Problema ta poate sa se traga de la:

Lupa - murdara sau incepe sa se matuiasca insa este putin probabil iar de curatat nici nu se pune problema, nu ai acces.

Bec - incepe sa cedeze

Reglaj far - posibil sa fie reglat putin diferit fata de celalalt, motiv pt care atunci cand te uiti frontal la ele, unul sa para mai puternic.

Modificat de D@ny
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok multumesc de raspunsuri! Sa zicem ca becul a inceput sa cedeze trebuie schimbat asa este? Iar daca da, atunci ce bec ce firma?Iar daca e reglajul farului atunci ma adrezez uni service sau...???Multumesc inca odata:D!!!

Modificat de Lapazan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Philps Xtreme Power sau Osram Night Breaker. Cieste cateva pagini in spate si o sa gasesti parerile colegilor despre cele doua. Pentru reglajul farurului - poti sa te adresezi unui service sau sa facu tu personal operatiunea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am si eu o problema. am pus un kit xenon pe proiectoarele de ceata can-bus 2.0 . cand aprind proiectoarele se activeaza si stergatoarele . nu mereu. dar este enevant. cu ce se poate rezolva? cu o rezistenta? de cati w ar trebui?sau chiar nu sunt compatibile?! ms anticipat

Modificat de casper_bdc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sfatul meu pentru rezolvarea problemei este sa renunti la acele "minuni". In afara de un "look" mai deosebit nu te ajuta (mai ales pe ceata sau alte conditii meteo nefavorabile - atunci cand proiectoarele si-ar face simtita utilitatea). Risti sa arzi acele integrate (TJA-uri) atat de la centrala electrica cat si din modulul de la stergatoare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok multumesc mult!

Modificat de Lapazan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lapazan poti pune Philips Xtreme Vision. Sunt mai puternice decat Xtreme Power.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si as mai avea o intrebare daca ziceti ca mi se potrivesc becurile H7 Philips X-treme Vision...de unde as putea sa se achizitionez...un link,o adresa,un site??? Multumesc in avans!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

RECOMAND SI EU Philips Xtreme Vision.

.

Modificat de desoamxxx
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Subscriu sunt foarte bune

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut !

Am si eu nevoie de un sfat:

Mi s-a ars semnalizarea din oglinda stanga, masina mai are 6 luni de garantie

1- Face obiectul garantiei semnalizarea cu LED-uri din oglinda ?

2- La Tess BV se schimba tot ansamblul, nu doar ledurile si costa 150Ron + manopera + TVA !!! Aveti vreo alta solutie pe care sa mi-o recomandati ?

Merci mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

75NOR

Sal.,

Uite codul semnalizarii din oglinda de pe partea stanga :

1K0 949 101

Poate gasesti la un magazin de piese auto mai ieftin.

O zi buna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@DRI@N: Merci mult de ajutor.

Intre timp am descoperit si topicul de oglinzi si pdf-ul de montaj din el.

Incerc sa o scot pe garantie, daca nu merge ma apuc de surubarit... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal all, de unde fac rost de un soclu de bec h7(faza lunga ) pentru masina mea ?? Am intrebat la cateva magazine si nu am gasit ?

Multumesc anticipat

Modificat de radu sarbu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc Victor :) , dar nu e ceea ce caut . Eu caut un soclu ( siguranta) care fixeaza becul in far , e din tabla cu 2 aripioare:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,

am si eu o problema, daca ma poate ajuta cineva:

am montat in loc de becurile de pozitie led-uri cu canbus, au mers bine vreo 2 luni dupa care cel din stanga a inceput sa mi se stinga si acum nu se mai aprinde deloc! am pus altul, crezand ca e ars si face aceiasi chestie, le-am schimbat si intre ele! cu becul normal, ce il aveam inainte nu face asa, merge normal!

are cineva idee care ar putea fi problema?

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ledurile de proasta calitate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dar de ce face numai in partea stanga si chiar daca le schimb intre ele?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

Masoara si tu tensiunea pe ele. Vezi daca apare o diferenta...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara..Am achizitionat un passat b6 2009 si nu stiu cum sa dau becurile de la numar jos pentru a le schimba..nu reusesc sa dau suportul jos.Va rog daca ma puteti ajuta.Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu trebuie sa dai suportul de numar jos, ci numai lampile. Desfaci acel surub care tine lampa, apoi ai acces la bec. Cu o surubelnita ingusta aproprii clema de plastic si tragi afara toata lampa de plastic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma refeream la suportul pentru bec..nu prea vad nici un surub...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!